Resultat24 Fotboll, Allsvenskan

Resultat24 fotboll, Live resultat


 

10:02 (GMT+2)

den 21 juli 2018

16:00
Oerebro
v
Malmoe FF
16:00
Oestersunds FK
v
Trelleborgs FF
18:00
Kalmar FF
v
GIF Sundsvall
14:00
FV Illertissen
v
Greuther Fuerth II
14:00
Ingolstadt II
v
VfB Eichstaett
17:00
SV Schalding-Heining
v
FC Schweinfurt
17:00
Mafra
v
Sporting Covilha
17:00
Varzim
v
Cova da Piedade
20:45
Farense
v
Penafiel
16:00
Arbroath
v
Elgin City
16:00
Dundee United
v
Alloa Athletic
16:00
Montrose
v
St.Johnstone
16:00
Cowdenbeath
v
Cove Rangers
16:00
Raith Rovers
v
Hearts
16:00
Peterhead
v
Stirling Albion
16:00
Albion Rovers
v
Ayr United
16:00
Greenock Morton
v
Stenhousemuir
16:00
Berwick Rangers
v
Airdrieonians
16:00
Livingston
v
Annan Athletic
16:00
Edinburgh City
v
Queen of South
16:00
Stranraer
v
Motherwell
16:00
Dumbarton
v
Kilmarnock
16:00
Queen's Park
v
Spartans FC
16:05
Bayern Munich
v
Paris Saint Germain
11:00
Santa Clara
v
Braga
11:30
Chaves
v
Feirense
12:00
Bursaspor
v
Afjet Afyonspor
12:00
CSKA Moscow
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
12:00
Sheffield Wednesday
v
NAC Breda
14:00
Hamburger SV
v
Stoke City
14:00
Preussen Muenster
v
Heracles
14:00
Swansea City
v
Genoa
14:30
ADO Den Haag
v
TOP Oss
15:00
FC Groningen
v
FC Emmen
15:00
Genk
v
Olympiacos
15:00
Meppen
v
Stoke City
15:00
Sportfreunde Siegen
v
Bayer Leverkusen
15:00
VfB Stuttgart
v
Sonnenhof Grossaspach
15:15
Magdeburg
v
Swansea City
15:30
Fortuna Duesseldorf
v
Watford
16:00
AFC Wimbledon
v
Brighton & Hove Albion
16:00
Accrington Stanley
v
Middlesbrough
16:00
Barnet
v
Ipswich Town
16:00
Bolton Wanderers
v
Girona
16:00
Burton Albion
v
Aston Villa
16:00
Cambridge United
v
Millwall
16:00
Cheltenham Town
v
Birmingham City
16:00
De Treffers
v
VVV-Venlo
16:00
Derby County
v
Southampton
16:00
Lokomotiv Moscow
v
Akhisarspor
16:00
Mansfield Town
v
Sheffield United
16:00
Notts County
v
Leicester City
16:00
Oldham Athletic
v
Nottingham Forest
16:00
Oxford United
v
Crystal Palace
16:00
Paderborn
v
Monaco
16:00
Preston North End
v
West Ham United
16:00
RW Essen
v
Werder Bremen
16:00
Rochdale
v
Hull City
16:00
SC Heerenveen
v
Kayserispor
16:00
SPAL 2013
v
Campodarsego
16:00
Shrewsbury Town
v
Brentford
16:00
St. Mirren
v
Sunderland
16:00
Waasland-Beveren
v
KV Mechelen
16:00
Wehen
v
Eintracht Frankfurt
16:30
Magdeburg
v
Genoa
17:00
Amora FC
v
Nacional
17:00
Bologna
v
Comano Terme Fiave
17:00
Empoli
v
Pro Vercelli
17:00
Hannover 96
v
PEC Zwolle
17:00
Hoffenheim
v
Queens Park Rangers
17:00
Huddersfield Town
v
Real Betis
17:00
Parma Calcio 1913
v
Foggia
17:00
Pro Patria
v
Torino
17:00
Schwarz-Weiß Essen
v
Schalke 04
17:00
Spartak Moscow
v
FC Ashdod
17:00
Wuerzburger Kickers
v
Nuernberg
17:30
Cercle Brugge
v
Reims
17:30
Fiorentina
v
Venezia
17:30
Galatasaray
v
Valencia
17:30
NK Istra 1961
v
Rizespor
17:30
Sampdoria
v
FeralpiSalo
18:00
Anderlecht
v
Rennes
18:00
Oud-Heverlee
v
Gent
18:00
Sassuolo
v
Real Vicenza
18:00
Sevilla
v
Benfica
18:00
Sporting Charleroi
v
Nice
18:00
Union Berlin
v
Bordeaux
18:30
Angers
v
Lorient
18:30
Brest
v
Guingamp
18:30
Sochaux
v
Dijon
19:00
Leganes
v
Alcorcon
19:00
Lens
v
Saint-Etienne
19:00
Logrones
v
Alaves
19:00
Marseille
v
Villarreal
19:00
Moreirense
v
Boavista
19:00
Nantes
v
Avranches
19:00
RD Agueda
v
Tondela
19:00
UNFP FC
v
Toulouse
19:30
Eupen
v
Tubize
20:00
Fenerbahce
v
Feyenoord
20:00
Lleida Esportiu
v
Huesca
20:00
Rayo Vallecano
v
Bristol City
20:15
Inter
v
Zenit St. Petersburg
20:30
Atalanta
v
Hertha Berlin
21:00
Atletico Tordesillas
v
Valladolid
21:00
Aves
v
Braga
21:00
Everton
v
Lille
21:00
Lyon
v
Fulham
16:00
Esbjerg fB
v
Vendsyssel FF
18:00
Kongsvinger
v
Floroe
16:00
Honka
v
TPS
16:00
RoPS
v
SJK
16:00
FC KTP
v
JJK
16:00
HIFK
v
EIF
16:00
KPV
v
Haka
15:00
Dornbirner SV
v
Ried
16:00
USK Anif
v
Wattens
16:00
Voecklamarkt
v
FC Alberschwende
16:30
ASV Siegendorf
v
Sturm Graz
16:30
FC Kitzbuehel
v
SV Lafnitz
17:00
ATSV Stadl Paura
v
BW Linz
17:00
Hohenems
v
Floridsdorfer AC
17:00
SC Team Wiener Linien
v
FC Wacker Innsbruck
17:00
USV Scheiblingkirchen
v
Austria Lustenau
18:00
FC Stadlau
v
SC Gleisdorf
18:00
Union Gurten
v
Wolfsberger AC
18:30
FCM Arkadia Traiskirchen
v
SK Austria Klagenfurt
18:30
Grazer AK
v
SC Mannsdorf
19:00
Lendorf
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
19:00
Pinzgau Saalfelden
v
SV Strasswalchen
19:00
Basel
v
St. Gallen
19:00
Luzern
v
Xamax
17:30
Wil
v
Winterthur
18:00
FC Rapperswil-Jona
v
Schaffhausen
20:00
Aarau
v
Servette
20:30
Longford Town
v
Wexford FC
17:00
Pribram
v
Teplice
17:00
Slovan Liberec
v
Karvina
17:00
Zlin
v
Mlada Boleslav
19:00
Sparta Prague
v
Opava
10:15
Pardubice
v
Vitkovice
17:00
SK Prostejov
v
FC Vlasim
18:30
FK Senica
v
Spartak Trnava
19:00
Ruzomberok
v
SKF Sered
20:00
Shakhtar Donetsk
v
Dynamo Kyiv
15:30
Slask Wroclaw
v
Cracovia
18:00
Wisla Krakow
v
Arka Gdynia
20:30
Legia Warszawa
v
Zaglebie Lubin
17:00
Termalica Nieciecza
v
Bytovia Bytow
17:45
Odra Opole
v
GKS Tychy 71
18:00
GKS Katowice
v
Podbeskidzie Bielsko-Biala
20:00
Rakow Czestochowa
v
Puszcza Niepolomice
20:30
GKS Jastrzebie
v
Wigry Suwalki
16:00
Blekitni Stargard
v
Olimpia Grudziadz
17:00
Gryf Wejherowo
v
Gornik Leczna
17:00
Pogon Siedlce
v
GKS Belchatow
17:00
Siarka Tarnobrzeg
v
Ruch Chorzow
17:30
Resovia
v
Znicz Pruszkow
18:00
Radomiak Radom
v
SKRA Czestochowa
19:10
Widzew Lodz
v
Olimpia Elblag
20:00
Cukaricki
v
FK Zemun
20:00
Napredak
v
Rad Beograd
20:00
Vozdovac
v
Backa Backa Palanka
18:00
Mura
v
ND Triglav
20:15
Gorica
v
Olimpija Ljubljana
17:00
Puskas FC Academy
v
Debrecen
20:15
Budapest Honved
v
Haladas
20:15
Mezokovesd SE
v
Paksi SE
20:15
Vidi FC
v
Varda SE
17:00
Hermannstadt
v
Sepsi OSK
20:00
Astra Giurgiu
v
FC FCSB
17:30
Ludogorets Razgrad
v
Etar
19:45
Botev Plovdiv
v
Levski Sofia
13:00
FC Luch Minsk
v
Dinamo Brest
15:30
Gomel
v
Dnepr Mogilev
17:30
FK Gorodeya
v
FC Torpedo Minsk
15:00
Talinna Kalev
v
FC Kuressaare
17:30
FK Krupa
v
Celik Zenica
17:30
FK Mladost Doboj Kakanj
v
FK Zvijezda 09
17:30
GOSK Gabela
v
Zeljeznicar
20:00
Sloboda Tuzla
v
Zrinjski Mostar
lördag, den 21 juli 2018
20:00
San Martin San Juan
v
Brown de Adrogue
22:30
Gimnasia LP
v
Sportivo Belgrano
söndag, den 22 juli 2018
1:10
Colon
v
Deportivo Moron
söndag, den 22 juli 2018
0:00
Flamengo
v
Botafogo RJ
2:00
Sao Paulo
v
Corinthians
lördag, den 21 juli 2018
21:30
Coritiba
v
Sao Bento
21:30
Juventude
v
CRB
söndag, den 22 juli 2018
0:00
Boa Esporte Clube
v
Ponte Preta
0:00
Oeste FC
v
Paysandu
23:15
Royal Pari
v
Bolivar
lördag, den 21 juli 2018
18:00
Union La Calera
v
Colo Colo
21:00
Deportes Temuco
v
Antofagasta
23:30
Universidad Catolica
v
Deportes Iquique
söndag, den 22 juli 2018
2:00
Union Espanola
v
Audax Italiano
söndag, den 22 juli 2018
0:30
Deportivo Pasto
v
Rionegro Aguilas
1:00
Bucaramanga
v
Atletico Junior
2:45
Envigado
v
Deportivo Cali
lördag, den 21 juli 2018
22:30
Delfin
v
LDU de Quito
söndag, den 22 juli 2018
1:00
Emelec
v
Tecnico Universitario
21:30
Deportivo Santani
v
3 de Febrero
23:45
General Diaz
v
Olimpia
lördag, den 21 juli 2018
20:00
Binacional
v
Universidad San Martin
22:30
Ayacucho FC
v
Union Comercio
söndag, den 22 juli 2018
0:45
Sport Rosario
v
Academia Cantolao
3:00
Sport Huancayo
v
Universitario de Deportes
20:00
Boston River
v
River Plate
20:00
Liverpool FC
v
Cerro
23:00
Club Atletico Penarol
v
Racing
21:30
Aragua FC
v
Portuguesa FC
21:30
Estudiantes de Caracas
v
Monagas SC
söndag, den 22 juli 2018
0:00
Cruz Azul
v
Puebla
2:00
Pachuca
v
Monterrey
4:00
Tigres
v
Leon
4:00
Tijuana
v
CD Guadalajara
lördag, den 21 juli 2018
21:30
Atlanta United
v
DC United
22:00
Seattle Sounders FC
v
Vancouver Whitecaps
söndag, den 22 juli 2018
1:00
Chicago Fire
v
Toronto FC
1:00
New York Red Bulls
v
New England Rev.
1:00
Philadelphia Union
v
LA Galaxy
1:30
Columbus Crew
v
Orlando City
3:00
Houston Dynamo
v
FC Dallas
4:00
Real Salt Lake
v
Colorado Rapids
5:00
Portland Timbers
v
Montreal Impact

USA – USL

lördag, den 21 juli 2018
A
V
Phoenix Rising FC
1 - 0
Seattle Sounders FC II
söndag, den 22 juli 2018
1:00
North Carolina FC
v
Toronto FC II
1:00
Ottawa Fury
v
Nashville SC
1:00
Pittsburgh Riverhounds
v
Charleston Battery
1:00
Richmond Kickers
v
Atlanta United II
1:30
FC Cincinnati
v
New York Red Bulls II
1:30
Louisville City FC
v
Charlotte Independence
1:30
Tampa Bay Rowdies
v
Indy Eleven
2:00
Colorado Springs Switchbacks FC
v
Tulsa Roughnecks FC
2:30
Saint Louis FC
v
Orange County SC
2:30
San Antonio FC
v
Real Monarchs SLC
5:00
Sacramento Republic FC
v
OKC Energy FC
lördag, den 21 juli 2018
21:30
Orlando Pride
v
Seattle Reign FC
söndag, den 22 juli 2018
1:00
Sky Blue FC
v
Portland Thorns
1:00
Washington Spirit
v
Houston Dash
söndag, den 22 juli 2018
4:05
Club Sport Herediano
v
Universidad de Costa Rica
11:00
Avispa Fukuoka
v
Tokyo Verdy
11:00
Kamatamare Sanuki
v
JEF United Chiba
11:00
Machida Zelvia
v
Zweigen Kanazawa
11:00
Matsumoto Yamaga
v
Kyoto Sanga FC
11:00
Ventforet Kofu
v
Roasso Kumamoto
11:00
Yokohama FC
v
FC Gifu
12:00
Ehime FC
v
Fagiano Okayama FC
12:00
Montedio Yamagata
v
Albirex Niigata
12:00
Oita Trinita
v
Tochigi SC
12:00
Renofa Yamaguchi
v
Mito Hollyhock
12:00
Tokushima Vortis
v
Omiya Ardija
11:30
Tampines Rovers FC
v
Geylang International FC
14:15
Brunei DPMM
v
Home United FC
12:00
Changchun Yatai
v
Shandong Luneng
13:35
Beijing Renhe
v
Dalian Yifang
U
p
Shanghai SIPG FC
v
Guangzhou Evergrande
13:35
Tianjin Teda
v
Chongqing Lifan
12:00
Gyeongnam FC
v
Suwon Bluewings
12:00
Pohang Steelers
v
Jeonnam Dragons
13:00
Gangwon FC
v
Jeju United
11:00
Suwon City
v
Asan Mugunghwa
12:00
Bucheon FC 1995
v
Gwangju FC
12:00
FC Anyang
v
Seoul E-Land FC
12:45
Nakhon Ratchasima FC
v
Chainat FC
13:00
Chiangrai United
v
Bangkok United
14:00
Bangkok Glass
v
Muang Thong United
14:00
Port FC
v
Police Tero FC
15:00
Ubon UMT FC
v
Sukhothai FC
12:00
Binh Duong
v
Da Nang
12:00
Song Lam Nghe An
v
Hoang Anh Gia Lai
13:00
FLC Thanh Hoa
v
Ha Noi TT
13:00
Nam Dinh
v
QNK Quang Nam
lördag, den 21 juli 2018
10:30
Sriwijaya FC
v
Arema
13:30
Bali United Pusam
v
Bhayangkara FC
13:30
Mitra Kukar
v
Persija Jakarta
söndag, den 22 juli 2018
8:30
Perseru Serui
v
Persipura Jayapura
14:00
Zhetysu Taldykorgan
v
Aktobe
15:00
Shakhter Karagandy
v
Kaisar Kyzylorda
16:30
Atyrau
v
Akzhaiyk Uralsk