Resultat24 Fotboll : Argentina

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

06:14 (GMT+2)

den 22 september 2018

Argentina – Primera Division

lördag, den 22 september 2018
A
V
San Lorenzo
3 - 2
Patronato de Parana
A
V
Colon
3 - 1
Godoy Cruz
18:15
Newells Old Boys
v
Lanus
20:30
Talleres
v
Velez Sarsfield
22:45
Defensa y Justicia
v
Estudiantes
söndag, den 23 september 2018
1:00
Banfield
v
Independiente
16:00
San Martin de Tucuman
v
Argentinos Juniors
16:00
Tigre
v
Huracan
18:15
Gimnasia LP
v
Rosario Central
18:15
San Martin San Juan
v
Atletico Tucuman
22:45
Boca Juniors
v
River Plate
måndag, den 24 september 2018
23:00
Aldosivi
v
Belgrano
tisdag, den 25 september 2018
1:00
Racing Club
v
Union

Argentina – Primera B Nacional

onsdag, den 19 september 2018
A
V
Club Atletico Platense
2 - 0
Deportivo Moron
lördag, den 22 september 2018
A
V
Instituto
4 - 3
CA Defensores de Belgrano
22:05
Chacarita Juniors
v
Villa Dalmine
söndag, den 23 september 2018
0:05
Sarmiento
v
Central Cordoba de Santiago
1:30
Santamarina
v
Gimnasia Jujuy
16:00
Brown de Adrogue
v
Los Andes
16:00
Nueva Chicago
v
Olimpo
20:00
Independiente Rivadavia
v
Club Atletico Platense
20:30
Temperley
v
Arsenal Sarandi
20:35
Quilmes
v
Almagro
måndag, den 24 september 2018
2:00
Club Atletico Mitre
v
Agropecuario
20:30
Deportivo Moron
v
Gimnasia Mendoza
tisdag, den 25 september 2018
0:00
Ferro Carril Oeste
v
Atletico Rafaela

Argentina – Primera B Metropolitana

fredag, den 21 september 2018
A
V
CD UAI Urquiza
0 - 2
Atlanta
A
V
CA San Miguel
0 - 0
Almirante Brown
lördag, den 22 september 2018
18:05
Acassuso
v
Deportivo Riestra
20:30
All Boys
v
Colegiales
20:30
Flandria
v
Deportivo Espanol
20:30
Sacachispas FC
v
CA Defensores Unidos
söndag, den 23 september 2018
20:30
Club Atletico Estudiantes
v
Tristan Suarez
måndag, den 24 september 2018
20:30
Barracas Central
v
CA Talleres Remedios de Escalada
20:30
CA Fenix
v
Justo Jose de Urquiza
20:30
San Telmo
v
Comunicaciones

Argentina – Primera C

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Dock Sud
0 - 1
Lamadrid
A
V
Laferrere
1 - 0
Deportivo Merlo
A
V
San Martin Burzaco
1 - 3
El Porvenir
fredag, den 21 september 2018
A
V
Berazategui
0 - 1
Leandro N. Alem
A
V
Ituzaingo
0 - 1
Canuelas
lördag, den 22 september 2018
16:00
Deportivo Merlo
v
San Martin Burzaco
16:00
El Porvenir
v
CA Ferrocarril Midland
20:30
Lamadrid
v
Argentino de Quilmes
söndag, den 23 september 2018
20:30
Central Cordoba de Rosario
v
Sportivo Italiano
20:30
Victoriano Arenas
v
Excursionistas
20:30
Villa San Carlos
v
Dock Sud
måndag, den 24 september 2018
20:30
Club Lujan
v
Deportivo Armenio
20:30
Sportivo Barracas
v
Laferrere

Argentina – Primera D

fredag, den 21 september 2018
A
V
Defensores de Cambaceres
0 - 2
Argentino Merlo
lördag, den 22 september 2018
16:00
Deportivo Muniz
v
Central Espanol
20:30
Real Pilar
v
Deportivo Paraguayo
söndag, den 23 september 2018
16:00
Atlas
v
Claypole
16:00
Central Ballester
v
Juventud Unida San Miguel
20:30
CA Lugano
v
Argentino Rosario
måndag, den 24 september 2018
20:30
Yupanqui
v
Puerto Nuevo

Argentina – Federal A:: zon 1

onsdag, den 19 september 2018
A
V
CA Alvarado
2 - 2
Villa Mitre
A
V
Deportivo Roca
1 - 0
Club Cipolletti
A
V
Ferro Carril Oeste General Pico
3 - 1
Independiente de Neuquen
A
V
Deportivo Madryn
2 - 1
Sol de Mayo
söndag, den 23 september 2018
20:00
Sol de Mayo
v
Sansinena BB
21:00
Club Cipolletti
v
Ferro Carril Oeste General Pico
21:00
Independiente de Neuquen
v
Deportivo Madryn
måndag, den 24 september 2018
1:00
Villa Mitre
v
Deportivo Roca

Argentina – Federal A:: zon 2

onsdag, den 19 september 2018
A
V
CASD Camioneros
2 - 2
Defensores de Pronunciamiento
torsdag, den 20 september 2018
A
V
Atletico Parana
0 - 0
Juventud Unida Gualeguaychu
A
V
Sportivo Las Parejas
2 - 1
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
A
V
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
1 - 0
Union de Sunchales
söndag, den 23 september 2018
16:00
Juventud Unida Gualeguaychu
v
Douglas Haig
20:00
Defensores de Pronunciamiento
v
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
20:30
Union de Sunchales
v
Atletico Parana

Argentina – Federal A:: zon 3

onsdag, den 19 september 2018
A
V
Juventud Unida Universitario
1 - 1
Desamparados
torsdag, den 20 september 2018
A
V
San Lorenzo de Alem
1 - 1
Sportivo Belgrano
A
V
Estudiantes de Rio Cuarto
1 - 1
Sportivo Estudiantes
A
V
Deportivo Maipu
0 - 0
Huracan Las Heras
söndag, den 23 september 2018
16:00
Sportivo Estudiantes
v
San Lorenzo de Alem
20:30
Huracan Las Heras
v
Juventud Unida Universitario
måndag, den 24 september 2018
1:15
Sportivo Belgrano
v
Deportivo Maipu
1:30
Desamparados
v
Racing de Cordoba

Argentina – Federal A:: zon 4

onsdag, den 19 september 2018
A
V
Deportivo San Jorge Tucuman
0 - 1
Boca Unidos
torsdag, den 20 september 2018
A
V
Crucero del Norte
2 - 1
CA Chaco For Ever
A
V
Sarmiento de Resistencia
2 - 1
San Martin de Formosa
A
V
Juventud Antoniana
0 - 0
Gimnasia y Tiro
söndag, den 23 september 2018
16:00
CA Chaco For Ever
v
Deportivo San Jorge Tucuman
20:00
San Martin de Formosa
v
Altos Hornos Zapla
20:15
Gimnasia y Tiro
v
Sarmiento de Resistencia
måndag, den 24 september 2018
2:00
Boca Unidos
v
Juventud Antoniana

Argentina – Copa Argentina

fredag, den 7 september 2018
A
V
Boca Juniors
2 - 0
San Martin de Tucuman
lördag, den 8 september 2018
A
E
San Lorenzo
312 - 2
Colon
A
E
Newells Old Boys
530 - 0
Atletico Tucuman
söndag, den 9 september 2018
A
V
Argentinos Juniors
0 - 2
Temperley
måndag, den 10 september 2018
A
V
Sarmiento de Resistencia
2 - 1
Union
tisdag, den 11 september 2018
A
E
Independiente
341 - 1
Brown de Adrogue
torsdag, den 13 september 2018
A
V
River Plate
2 - 0
Club Atletico Platense
lördag, den 9 juni 2018
A
E
Argentino de Quilmes
132 - 1
Justo Jose de Urquiza

Argentina – Super cupen

torsdag, den 15 mars 2018
A
V
Boca Juniors
0 - 2
River Plate