Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

20:29 (GMT+2)

den 1 september 2014

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1River Plate5410132+1113
2Velez Sarsfield540194+512
3Newells532096+311
4Rosario Central530286+29
5Independiente53027709
6Racing Club53027709
7Godoy Cruz521268–27
8Gimnasia La Plata513154+16
9Estudiantes52036606
10Arsenal Sarandi42024406
10Lanus42024406
12Banfield420256–16
13Atletico Rafaela5203710–36
14Boca Juniors520358–36
15Belgrano512265+15
16Defensa y Justicia5113612–64
17Tigre410354+13
18Olimpo310234–13
19San Lorenzo410347–33
20Quilmes402249–52

Spelprogram

Argentina – Primera:: apertura

måndag, den 1 september 2014
A
V
San Lorenzo
1 - 3
River Plate
22:00
Lanus
v
Olimpo

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

söndag, den 31 augusti 2014
A
V
Newells
1 - 0
Estudiantes
A
V
Belgrano
3 - 0
Atletico Rafaela
A
V
Independiente
2 - 1
Racing Club
A
V
Boca Juniors
3 - 1
Velez Sarsfield