Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

18:40 (GMT+1)

den 31 oktober 2014

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1River Plate13940287+2131
2Lanus138322012+827
3Independiente138232419+526
4Racing Club137242216+623
5Boca Juniors137241715+223
6Velez Sarsfield136251613+320
7Estudiantes136251616020
8Atl. Rafaela135441514+119
9Newells Old Boys134631416–218
10Arsenal S.135351315–218
11Tigre135261916+317
12Rosario Central135171719–216
13Gimnasia LP13355911–214
14San Lorenzo134271317–414
15Godoy Cruz Mza.133552127–614
16Banfield133461416–213
17Belgrano133461319–613
18Defensa y Justicia133371624–812
19Olimpo13247816–810
20Quilmes131661320–79

Spelprogram

Argentina – Primera:: apertura

lördag, den 1 november 2014
0:30
Banfield
v
Olimpo
20:15
Godoy Cruz Mza.
v
Belgrano
22:00
Gimnasia LP
v
Racing Club
22:30
Quilmes
v
Velez Sarsfield
söndag, den 2 november 2014
0:45
Rosario Central
v
Atl. Rafaela
20:00
San Lorenzo
v
Boca Juniors
20:00
Tigre
v
Lanus
22:15
Arsenal S.
v
Independiente
måndag, den 3 november 2014
1:30
River Plate
v
Estudiantes
tisdag, den 4 november 2014
0:30
Defensa y Justicia
v
Newells Old Boys

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

tisdag, den 28 oktober 2014
A
V
Arsenal S.
1 - 0
Gimnasia LP
måndag, den 27 oktober 2014
A
V
Atl. Rafaela
1 - 2
River Plate
söndag, den 26 oktober 2014
A
V
Olimpo
1 - 1
Racing Club
A
V
Estudiantes
1 - 0
Quilmes
A
V
Lanus
1 - 0
San Lorenzo
A
V
Boca Juniors
2 - 0
Defensa y Justicia
lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Belgrano
1 - 0
Rosario Central
A
V
Independiente
3 - 1
Tigre
A
V
Velez Sarsfield
1 - 0
Banfield
A
V
Newells Old Boys
2 - 2
Godoy Cruz Mza.