Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

07:18 (GMT+1)

den 24 november 2014

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1Racing Club1711242616+1035
2River Plate179623011+1933
3Lanus1710342621+533
4Independiente179353025+530
5Boca Juniors179352319+430
6Estudiantes178451917+228
7Atl. Rafaela177462320+325
8Newells Old Boys166641919024
9Tigre177282521+423
10Velez Sarsfield176471920–122
11Godoy Cruz Mza.175663135–421
12Banfield175572119+220
13San Lorenzo176292022–220
14Arsenal S.165561720–320
15Belgrano175482026–619
16Defensa y Justicia175481928–919
17Gimnasia LP174671115–418
18Rosario Central175391823–518
19Olimpo173681222–1015
20Quilmes172691727–1012

Spelprogram

Argentina – Primera:: apertura

måndag, den 24 november 2014
A
V
Racing Club
1 - 0
River Plate

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

söndag, den 23 november 2014
A
V
Lanus
2 - 0
Gimnasia LP
A
V
Belgrano
1 - 2
Tigre
A
V
Estudiantes
0 - 0
Defensa y Justicia
A
V
Boca Juniors
3 - 1
Independiente