Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

04:48 (GMT+2)

den 6 juli 2015

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1Racing Club1913243016+1441
2River Plate1911623413+2139
3Lanus1910542823+535
4Independiente1910363129+233
5Boca Juniors199462523+231
6Estudiantes199462323031
7Tigre198293026+426
8San Lorenzo198292622+426
9Arsenal Sarandi197572725+226
10Belgrano197482626025
11Velez Sarsfield197482122–125
12Newells Old Boys196762124–325
13Atletico Rafaela197482529–425
14Gimnasia LP196671615+124
15Rosario Central1963102128–721
16Godoy Cruz195683139–821
17Banfield195592525020
18Defensa y Justicia195591930–1120
19Olimpo194781522–719
20Quilmes1926111731–1412

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

måndag, den 15 december 2014
A
V
Quilmes
0 - 1
River Plate
A
V
Racing Club
1 - 0
Godoy Cruz
måndag, den 8 december 2014
A
V
Boca Juniors
0 - 2
Gimnasia LP
söndag, den 7 december 2014
A
V
Belgrano
4 - 0
Independiente
A
V
Newells Old Boys
0 - 0
Lanus
lördag, den 6 december 2014
A
V
Velez Sarsfield
0 - 2
San Lorenzo
A
V
Atletico Rafaela
1 - 6
Arsenal Sarandi
A
V
Banfield
2 - 3
Rosario Central
A
V
Olimpo
0 - 0
Defensa y Justicia
fredag, den 5 december 2014
A
V
Estudiantes
4 - 2
Tigre
tisdag, den 2 december 2014
A
V
Arsenal Sarandi
0 - 2
Belgrano
måndag, den 1 december 2014
A
V
Lanus
2 - 2
Boca Juniors
A
V
Godoy Cruz
0 - 3
Olimpo
söndag, den 30 november 2014
A
V
Independiente
1 - 0
Newells Old Boys
A
V
Rosario Central
0 - 3
Racing Club
A
V
Tigre
3 - 1
Atletico Rafaela
A
V
River Plate
3 - 2
Banfield
lördag, den 29 november 2014
A
V
Defensa y Justicia
0 - 2
Velez Sarsfield
A
V
San Lorenzo
4 - 0
Estudiantes
fredag, den 28 november 2014
A
V
Gimnasia LP
3 - 0
Quilmes
tisdag, den 25 november 2014
A
V
Newells Old Boys
2 - 4
Arsenal Sarandi
måndag, den 24 november 2014
A
V
Racing Club
1 - 0
River Plate
söndag, den 23 november 2014
A
V
Lanus
2 - 0
Gimnasia LP
A
V
Belgrano
1 - 2
Tigre
A
V
Estudiantes
0 - 0
Defensa y Justicia
A
V
Boca Juniors
3 - 1
Independiente
lördag, den 22 november 2014
A
V
Banfield
3 - 1
Quilmes
A
V
Atletico Rafaela
2 - 0
San Lorenzo
A
V
Olimpo
1 - 1
Rosario Central
A
V
Velez Sarsfield
1 - 4
Godoy Cruz
torsdag, den 20 november 2014
A
V
Defensa y Justicia
1 - 0
Newells Old Boys
tisdag, den 18 november 2014
A
V
Independiente
4 - 1
Lanus
måndag, den 17 november 2014
A
V
Arsenal Sarandi
1 - 1
Boca Juniors
söndag, den 16 november 2014
A
V
Quilmes
0 - 1
Racing Club
A
V
Godoy Cruz
1 - 1
Estudiantes
A
V
Tigre
1 - 2
Newells Old Boys
A
V
River Plate
1 - 1
Olimpo
lördag, den 15 november 2014
A
V
Rosario Central
0 - 0
Velez Sarsfield
A
V
Gimnasia LP
1 - 1
Banfield
A
V
San Lorenzo
4 - 0
Belgrano
fredag, den 14 november 2014
A
V
Defensa y Justicia
2 - 1
Atletico Rafaela
torsdag, den 13 november 2014
A
V
River Plate
0 - 1
Estudiantes
A
V
Arsenal Sarandi
1 - 1
Independiente
onsdag, den 12 november 2014
A
V
Tigre
3 - 0
Lanus
tisdag, den 11 november 2014
A
V
Newells Old Boys
3 - 1
San Lorenzo
måndag, den 10 november 2014
A
V
Velez Sarsfield
1 - 1
River Plate
söndag, den 9 november 2014
A
V
Independiente
0 - 1
Gimnasia LP
A
V
Estudiantes
1 - 0
Rosario Central
A
V
Racing Club
1 - 0
Banfield
A
V
Boca Juniors
2 - 0
Tigre
lördag, den 8 november 2014
A
V
Lanus
3 - 2
Arsenal Sarandi
A
V
Atletico Rafaela
3 - 4
Godoy Cruz
A
V
Olimpo
2 - 1
Quilmes
A
V
Belgrano
3 - 0
Defensa y Justicia
söndag, den 2 november 2014
A
V
Rosario Central
0 - 2
Atletico Rafaela
A
V
San Lorenzo
2 - 0
Boca Juniors
lördag, den 1 november 2014
A
V
Banfield
3 - 0
Olimpo
A
V
Godoy Cruz
1 - 3
Belgrano
A
V
Gimnasia LP
0 - 1
Racing Club
A
V
Quilmes
2 - 1
Velez Sarsfield
tisdag, den 28 oktober 2014
A
V
Arsenal Sarandi
1 - 0
Gimnasia LP
måndag, den 27 oktober 2014
A
V
Atletico Rafaela
1 - 2
River Plate
söndag, den 26 oktober 2014
A
V
Olimpo
1 - 1
Racing Club
A
V
Estudiantes
1 - 0
Quilmes
A
V
Lanus
1 - 0
San Lorenzo
A
V
Boca Juniors
2 - 0
Defensa y Justicia
lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Belgrano
1 - 0
Rosario Central
A
V
Independiente
3 - 1
Tigre
A
V
Velez Sarsfield
1 - 0
Banfield
A
V
Newells Old Boys
2 - 2
Godoy Cruz
tisdag, den 21 oktober 2014
A
V
Tigre
1 - 1
Arsenal Sarandi
måndag, den 20 oktober 2014
A
V
Godoy Cruz
2 - 3
Boca Juniors
söndag, den 19 oktober 2014
A
V
Defensa y Justicia
1 - 2
Lanus
A
V
Rosario Central
2 - 0
Newells Old Boys
A
V
Racing Club
2 - 0
Velez Sarsfield
A
V
River Plate
3 - 0
Belgrano
lördag, den 18 oktober 2014
A
V
Quilmes
0 - 0
Atletico Rafaela
A
V
Banfield
1 - 1
Estudiantes
A
V
San Lorenzo
1 - 2
Independiente
fredag, den 17 oktober 2014
A
V
Gimnasia LP
0 - 0
Olimpo
onsdag, den 15 oktober 2014
A
V
Godoy Cruz
4 - 3
Tigre
tisdag, den 14 oktober 2014
A
V
Arsenal Sarandi
0 - 0
San Lorenzo
måndag, den 13 oktober 2014
A
V
Newells Old Boys
0 - 1
River Plate
söndag, den 12 oktober 2014
A
V
Estudiantes
0 - 4
Racing Club
A
V
Atletico Rafaela
2 - 2
Banfield
A
V
Independiente
1 - 1
Defensa y Justicia
A
V
Boca Juniors
2 - 1
Rosario Central
lördag, den 11 oktober 2014
A
V
Lanus
3 - 3
Godoy Cruz
A
V
Velez Sarsfield
4 - 1
Olimpo
A
V
Belgrano
1 - 1
Quilmes
fredag, den 10 oktober 2014
A
V
Tigre
1 - 0
Gimnasia LP
tisdag, den 7 oktober 2014
A
V
Godoy Cruz
2 - 2
Independiente
måndag, den 6 oktober 2014
A
V
Racing Club
0 - 2
Atletico Rafaela
A
V
Rosario Central
1 - 2
Lanus
söndag, den 5 oktober 2014
A
V
Olimpo
1 - 2
Estudiantes
A
V
Quilmes
1 - 1
Newells Old Boys
A
V
River Plate
1 - 1
Boca Juniors
lördag, den 4 oktober 2014
A
V
Gimnasia LP
2 - 0
Velez Sarsfield
A
V
Banfield
2 - 2
Belgrano
A
V
San Lorenzo
0 - 2
Tigre
A
V
Defensa y Justicia
2 - 1
Arsenal Sarandi
onsdag, den 1 oktober 2014
A
V
San Lorenzo
2 - 0
Olimpo
tisdag, den 30 september 2014
A
V
Newells Old Boys
0 - 3
Banfield
måndag, den 29 september 2014
A
V
Lanus
1 - 1
River Plate
A
V
Arsenal Sarandi
3 - 0
Godoy Cruz
söndag, den 28 september 2014
A
V
San Lorenzo
0 - 2
Gimnasia LP
A
V
Tigre
2 - 1
Defensa y Justicia
A
V
Belgrano
1 - 4
Racing Club
A
V
Boca Juniors
1 - 0
Quilmes
lördag, den 27 september 2014
A
V
Atletico Rafaela
0 - 0
Olimpo
A
V
Independiente
2 - 0
Rosario Central
fredag, den 26 september 2014
A
V
Arsenal Sarandi
1 - 1
River Plate
A
V
Estudiantes
3 - 2
Velez Sarsfield
torsdag, den 25 september 2014
A
V
Boca Juniors
1 - 2
Racing Club
tisdag, den 23 september 2014
A
V
Racing Club
1 - 1
Newells Old Boys
måndag, den 22 september 2014
A
V
River Plate
4 - 1
Independiente
A
V
Defensa y Justicia
1 - 3
San Lorenzo
söndag, den 21 september 2014
A
V
Velez Sarsfield
0 - 0
Atletico Rafaela
A
V
Rosario Central
3 - 1
Arsenal Sarandi
A
V
Banfield
1 - 1
Boca Juniors
lördag, den 20 september 2014
A
V
Quilmes
0 - 2
Lanus
A
V
Estudiantes
0 - 0
Gimnasia LP
A
V
Olimpo
1 - 0
Belgrano
tisdag, den 16 september 2014
A
V
Newells Old Boys
1 - 0
Olimpo
söndag, den 14 september 2014
A
V
Independiente
5 - 3
Quilmes
A
V
Lanus
1 - 0
Banfield
A
V
Belgrano
1 - 0
Velez Sarsfield
lördag, den 13 september 2014
A
V
Gimnasia LP
0 - 3
Defensa y Justicia
A
V
San Lorenzo
2 - 1
Godoy Cruz
A
V
Tigre
4 - 1
Rosario Central
A
V
Atletico Rafaela
1 - 0
Estudiantes
tisdag, den 9 september 2014
A
V
Quilmes
4 - 0
Arsenal Sarandi
måndag, den 8 september 2014
A
V
River Plate
2 - 0
Tigre
A
V
Olimpo
0 - 1
Boca Juniors
söndag, den 7 september 2014
A
V
Banfield
0 - 1
Independiente
A
V
Rosario Central
1 - 1
San Lorenzo
A
V
Godoy Cruz
1 - 1
Defensa y Justicia
A
V
Racing Club
1 - 3
Lanus
lördag, den 6 september 2014
A
V
Atletico Rafaela
2 - 0
Gimnasia LP
A
V
Velez Sarsfield
0 - 0
Newells Old Boys
A
V
Estudiantes
3 - 1
Belgrano
tisdag, den 2 september 2014
A
V
Arsenal Sarandi
1 - 0
Banfield
A
V
Tigre
0 - 0
Quilmes
måndag, den 1 september 2014
A
V
San Lorenzo
1 - 3
River Plate
A
V
Lanus
1 - 1
Olimpo
söndag, den 31 augusti 2014
A
V
Newells Old Boys
1 - 0
Estudiantes
A
V
Belgrano
3 - 0
Atletico Rafaela
A
V
Independiente
2 - 1
Racing Club
A
V
Boca Juniors
3 - 1
Velez Sarsfield
lördag, den 30 augusti 2014
A
V
Gimnasia LP
2 - 0
Godoy Cruz
A
V
Defensa y Justicia
1 - 3
Rosario Central
fredag, den 29 augusti 2014
A
V
Velez Sarsfield
1 - 0
Lanus
A
V
Quilmes
0 - 3
San Lorenzo
torsdag, den 28 augusti 2014
A
V
River Plate
3 - 0
Defensa y Justicia
A
V
Estudiantes
3 - 1
Boca Juniors
A
V
Banfield
1 - 0
Tigre
onsdag, den 27 augusti 2014
A
V
Olimpo
1 - 2
Independiente
A
V
Racing Club
1 - 0
Arsenal Sarandi
A
V
Atletico Rafaela
2 - 3
Newells Old Boys
A
V
Rosario Central
0 - 1
Godoy Cruz
tisdag, den 26 augusti 2014
A
V
Belgrano
0 - 0
Gimnasia LP
måndag, den 25 augusti 2014
A
V
Godoy Cruz
0 - 4
River Plate
söndag, den 24 augusti 2014
A
V
Independiente
0 - 4
Velez Sarsfield
A
V
San Lorenzo
0 - 2
Banfield
A
V
Lanus
2 - 1
Estudiantes
A
V
Defensa y Justicia
1 - 1
Quilmes
A
V
Boca Juniors
0 - 3
Atletico Rafaela
lördag, den 23 augusti 2014
A
V
Tigre
4 - 0
Racing Club
A
V
Gimnasia LP
1 - 2
Rosario Central
A
V
Newells Old Boys
3 - 3
Belgrano
fredag, den 22 augusti 2014
A
V
Arsenal Sarandi
1 - 0
Olimpo
tisdag, den 19 augusti 2014
A
V
Atletico Rafaela
2 - 1
Lanus
måndag, den 18 augusti 2014
A
V
Belgrano
0 - 1
Boca Juniors
A
V
Quilmes
2 - 2
Godoy Cruz
söndag, den 17 augusti 2014
A
V
Estudiantes
1 - 0
Independiente
A
V
Racing Club
2 - 0
San Lorenzo
A
V
River Plate
2 - 0
Rosario Central
lördag, den 16 augusti 2014
A
V
Newells Old Boys
1 - 1
Gimnasia LP
A
V
Olimpo
2 - 1
Tigre
A
V
Banfield
2 - 3
Defensa y Justicia
A
V
Velez Sarsfield
2 - 1
Arsenal Sarandi
onsdag, den 13 augusti 2014
A
V
Lanus
1 - 0
Belgrano
tisdag, den 12 augusti 2014
A
V
Tigre
0 - 1
Velez Sarsfield
måndag, den 11 augusti 2014
A
V
Gimnasia LP
1 - 1
River Plate
A
V
Arsenal Sarandi
2 - 1
Estudiantes
söndag, den 10 augusti 2014
A
V
Defensa y Justicia
1 - 3
Racing Club
A
V
Independiente
3 - 0
Atletico Rafaela
A
V
Boca Juniors
0 - 1
Newells Old Boys
lördag, den 9 augusti 2014
A
V
Rosario Central
3 - 1
Quilmes
fredag, den 8 augusti 2014
A
V
Godoy Cruz
3 - 0
Banfield