Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

23:40 (GMT+1)

den 22 december 2014

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1Racing Club1913243016+1441
2River Plate1911623413+2139
3Lanus1910542823+535
4Independiente1910363129+233
5Boca Juniors199462523+231
6Estudiantes199462323031
7Tigre198293026+426
8San Lorenzo198292622+426
9Arsenal S.197572725+226
10Belgrano197482626025
11Velez Sarsfield197482122–125
12Newells Old Boys196762124–325
13Atl. Rafaela197482529–425
14Gimnasia LP196671615+124
15Rosario Central1963102128–721
16Godoy Cruz Mza.195683139–821
17Banfield195592525020
18Defensa y Justicia195591930–1120
19Olimpo194781522–719
20Quilmes1926111731–1412

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

måndag, den 15 december 2014
A
V
Quilmes
0 - 1
River Plate
A
V
Racing Club
1 - 0
Godoy Cruz Mza.