Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

16:32 (GMT+2)

den 25 oktober 2014

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1River Plate12840266+2028
2Lanus127321912+724
3Independiente127232118+323
4Racing Club127142115+622
5Boca Juniors126241515020
6Atl. Rafaela125431412+219
7Tigre125251813+517
8Velez Sarsfield125251513+217
9Estudiantes125251516–117
10Newells Old Boys124531214–217
11Rosario Central135171719–216
12Arsenal S.124351215–315
13Gimnasia LP12354910–114
14San Lorenzo124261316–314
15Banfield123451415–113
16Godoy Cruz Mza.123451925–613
17Belgrano133461319–613
18Defensa y Justicia123361622–612
19Quilmes121651319–69
20Olimpo12237715–89

Spelprogram

Argentina – Primera:: apertura

lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Belgrano
1 - 0
Rosario Central
20:00
Independiente
v
Tigre
21:00
Velez Sarsfield
v
Banfield
23:10
Newells Old Boys
v
Godoy Cruz Mza.

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

tisdag, den 21 oktober 2014
A
V
Tigre
1 - 1
Arsenal S.
måndag, den 20 oktober 2014
A
V
Godoy Cruz Mza.
2 - 3
Boca Juniors
söndag, den 19 oktober 2014
A
V
Defensa y Justicia
1 - 2
Lanus
A
V
Rosario Central
2 - 0
Newells Old Boys
A
V
Racing Club
2 - 0
Velez Sarsfield
A
V
River Plate
3 - 0
Belgrano
lördag, den 18 oktober 2014
A
V
Quilmes
0 - 0
Atl. Rafaela
A
V
Banfield
1 - 1
Estudiantes
A
V
San Lorenzo
1 - 2
Independiente