Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera Apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

09:09 (GMT+2)

den 23 april 2014

Tabell

Argentina – Primera Apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1San Lorenzo199642917+1233
2Lanus198743218+1431
3Velez Sarsfield198742416+831
4Newells Old Boys198742721+631
5Arsenal S.197932219+330
6Belgrano198562820+829
7Boca Juniors198562524+129
8Atl. Rafaela198562525029
9Estudiantes196941614+227
10Rosario Central197572224–226
11Gimnasia LP196852124–326
12Tigre197482021–125
13Argentinos Juniors197481719–225
14Godoy Cruz Mza.196671717024
15Olimpo196581925–623
16All Boys195771919022
17River Plate195681214–221
18Quilmes195681423–921
19Racing Club1944111224–1216
20Colon193313825–176

Resultat

Argentina – Primera Apertura

söndag, den 15 december 2013
A
V
Newells Old Boys
2 - 2
Lanus
A
V
Velez Sarsfield
0 - 0
San Lorenzo
tisdag, den 10 december 2013
A
V
Olimpo
1 - 0
Colon
måndag, den 9 december 2013
A
V
Quilmes
1 - 1
River Plate
söndag, den 8 december 2013
A
V
Estudiantes
0 - 2
Tigre
A
V
Boca Juniors
1 - 1
Gimnasia LP
lördag, den 7 december 2013
A
V
Racing Club
2 - 0
Godoy Cruz Mza.
A
V
Argentinos Juniors
1 - 2
Rosario Central
A
V
Atl. Rafaela
1 - 1
Arsenal S.
fredag, den 6 december 2013
A
V
Belgrano
1 - 0
All Boys
måndag, den 2 december 2013
A
V
River Plate
1 - 0
Argentinos Juniors
söndag, den 1 december 2013
A
V
All Boys
3 - 1
Newells Old Boys
A
V
Gimnasia LP
3 - 2
Quilmes
A
V
San Lorenzo
0 - 0
Estudiantes
A
V
Lanus
2 - 2
Boca Juniors
lördag, den 30 november 2013
A
V
Rosario Central
1 - 1
Racing Club
A
V
Colon
0 - 2
Velez Sarsfield
A
V
Tigre
3 - 1
Atl. Rafaela
A
V
Arsenal S.
1 - 4
Belgrano
fredag, den 29 november 2013
A
V
Godoy Cruz Mza.
0 - 1
Olimpo
tisdag, den 26 november 2013
A
V
Belgrano
2 - 0
Tigre
måndag, den 25 november 2013
A
V
Racing Club
1 - 0
River Plate
A
V
Estudiantes
1 - 0
Colon
söndag, den 24 november 2013
A
V
Atl. Rafaela
2 - 2
San Lorenzo
A
V
Lanus
0 - 0
Gimnasia LP
A
V
Boca Juniors
0 - 2
All Boys
A
V
Newells Old Boys
1 - 1
Arsenal S.
lördag, den 23 november 2013
A
V
Velez Sarsfield
2 - 1
Godoy Cruz Mza.
A
V
Argentinos Juniors
1 - 1
Quilmes
A
V
Olimpo
1 - 0
Rosario Central
tisdag, den 19 november 2013
A
V
Tigre
2 - 1
Newells Old Boys
A
A
W
Colon
0 - 1
Atl. Rafaela
måndag, den 18 november 2013
A
V
Arsenal S.
3 - 2
Boca Juniors
söndag, den 17 november 2013
A
V
San Lorenzo
4 - 2
Belgrano
A
V
Rosario Central
2 - 3
Velez Sarsfield
A
V
River Plate
1 - 3
Olimpo
lördag, den 16 november 2013
A
V
Gimnasia LP
0 - 0
Argentinos Juniors
A
V
All Boys
2 - 3
Lanus
A
V
Godoy Cruz Mza.
2 - 1
Estudiantes
A
V
Quilmes
1 - 1
Racing Club
tisdag, den 12 november 2013
A
V
Lanus
2 - 0
Arsenal S.
måndag, den 11 november 2013
A
V
Velez Sarsfield
0 - 0
River Plate
söndag, den 10 november 2013
A
V
Newells Old Boys
1 - 1
San Lorenzo
A
V
Belgrano
2 - 0
Colon
A
V
Boca Juniors
2 - 1
Tigre
A
V
Racing Club
0 - 1
Argentinos Juniors
lördag, den 9 november 2013
A
V
Atl. Rafaela
3 - 1
Godoy Cruz Mza.
A
V
Olimpo
0 - 1
Quilmes
A
V
All Boys
2 - 1
Gimnasia LP
A
V
Estudiantes
1 - 1
Rosario Central
måndag, den 4 november 2013
A
V
River Plate
1 - 2
Estudiantes
söndag, den 3 november 2013
A
V
Gimnasia LP
1 - 3
Racing Club
A
V
Quilmes
1 - 1
Velez Sarsfield
A
V
Tigre
2 - 3
Lanus
A
V
San Lorenzo
1 - 0
Boca Juniors
lördag, den 2 november 2013
A
V
Colon
2 - 2
Newells Old Boys
A
V
Argentinos Juniors
4 - 0
Olimpo
A
V
Rosario Central
3 - 2
Atl. Rafaela
A
V
Godoy Cruz Mza.
1 - 1
Belgrano
fredag, den 1 november 2013
A
V
Arsenal S.
1 - 1
All Boys
tisdag, den 29 oktober 2013
A
V
Olimpo
0 - 1
Racing Club
måndag, den 28 oktober 2013
A
V
Estudiantes
1 - 0
Quilmes
lördag, den 26 oktober 2013
A
V
Arsenal S.
1 - 1
Gimnasia LP
fredag, den 25 oktober 2013
A
V
Belgrano
0 - 1
Rosario Central
A
V
Newells Old Boys
1 - 1
Godoy Cruz Mza.
A
V
Boca Juniors
2 - 0
Colon
torsdag, den 24 oktober 2013
A
V
Lanus
3 - 2
San Lorenzo
onsdag, den 23 oktober 2013
A
V
Velez Sarsfield
2 - 0
Argentinos Juniors
A
V
All Boys
0 - 0
Tigre
A
V
Atl. Rafaela
0 - 0
River Plate
måndag, den 21 oktober 2013
A
V
Godoy Cruz Mza.
2 - 2
Boca Juniors
söndag, den 20 oktober 2013
A
V
San Lorenzo
3 - 0
All Boys
A
V
Gimnasia LP
2 - 2
Olimpo
A
V
Rosario Central
2 - 1
Newells Old Boys
A
V
Tigre
2 - 1
Arsenal S.
A
V
River Plate
0 - 0
Belgrano
lördag, den 19 oktober 2013
A
V
Racing Club
0 - 1
Velez Sarsfield
A
V
Colon
0 - 3
Lanus
fredag, den 18 oktober 2013
A
V
Quilmes
1 - 1
Atl. Rafaela
A
V
Argentinos Juniors
1 - 0
Estudiantes
tisdag, den 15 oktober 2013
A
V
Lanus
0 - 1
Godoy Cruz Mza.
måndag, den 14 oktober 2013
A
V
Newells Old Boys
1 - 0
River Plate
A
V
Tigre
1 - 1
Gimnasia LP
söndag, den 13 oktober 2013
A
V
Arsenal S.
2 - 1
San Lorenzo
A
V
Estudiantes
1 - 0
Racing Club
A
V
Velez Sarsfield
1 - 2
Olimpo
A
V
Boca Juniors
1 - 1
Rosario Central
lördag, den 12 oktober 2013
A
V
All Boys
0 - 0
Colon
A
V
Atl. Rafaela
1 - 0
Argentinos Juniors
A
V
Belgrano
0 - 1
Quilmes
tisdag, den 8 oktober 2013
A
V
Gimnasia LP
2 - 1
Velez Sarsfield
A
V
Rosario Central
2 - 1
Lanus
måndag, den 7 oktober 2013
A
V
Racing Club
0 - 1
Atl. Rafaela
A
V
Colon
0 - 1
Arsenal S.
A
V
Godoy Cruz Mza.
2 - 0
All Boys
söndag, den 6 oktober 2013
A
V
San Lorenzo
0 - 0
Tigre
A
V
River Plate
0 - 1
Boca Juniors
lördag, den 5 oktober 2013
A
V
Argentinos Juniors
1 - 3
Belgrano
A
V
Olimpo
1 - 1
Estudiantes
A
V
Quilmes
0 - 2
Newells Old Boys
måndag, den 30 september 2013
A
V
Lanus
0 - 1
River Plate
söndag, den 29 september 2013
A
V
Newells Old Boys
2 - 0
Argentinos Juniors
A
V
Tigre
1 - 0
Colon
A
V
Belgrano
3 - 0
Racing Club
A
V
Boca Juniors
2 - 0
Quilmes
lördag, den 28 september 2013
A
V
Estudiantes
0 - 0
Velez Sarsfield
A
V
San Lorenzo
3 - 0
Gimnasia LP
A
V
Atl. Rafaela
2 - 0
Olimpo
fredag, den 27 september 2013
A
V
Arsenal S.
1 - 0
Godoy Cruz Mza.
A
V
All Boys
1 - 1
Rosario Central
tisdag, den 24 september 2013
A
V
Velez Sarsfield
4 - 1
Atl. Rafaela
måndag, den 23 september 2013
A
V
River Plate
1 - 0
All Boys
söndag, den 22 september 2013
A
V
Rosario Central
1 - 1
Arsenal S.
A
V
Quilmes
0 - 0
Lanus
A
V
Colon
0 - 2
San Lorenzo
A
V
Estudiantes
1 - 1
Gimnasia LP
A
V
Argentinos Juniors
0 - 0
Boca Juniors
lördag, den 21 september 2013
A
V
Racing Club
0 - 1
Newells Old Boys
A
V
Olimpo
1 - 1
Belgrano
fredag, den 20 september 2013
A
V
Godoy Cruz Mza.
2 - 0
Tigre
onsdag, den 18 september 2013
A
V
Gimnasia LP
1 - 0
Colon
måndag, den 16 september 2013
A
V
Arsenal S.
1 - 1
River Plate
söndag, den 15 september 2013
A
V
San Lorenzo
0 - 0
Godoy Cruz Mza.
A
V
Atl. Rafaela
1 - 0
Estudiantes
A
V
Tigre
2 - 0
Rosario Central
A
V
Boca Juniors
2 - 0
Racing Club
lördag, den 14 september 2013
A
V
Belgrano
3 - 0
Velez Sarsfield
A
V
Newells Old Boys
2 - 1
Olimpo
A
V
All Boys
4 - 0
Quilmes
fredag, den 13 september 2013
A
V
Lanus
4 - 0
Argentinos Juniors
måndag, den 9 september 2013
A
V
Olimpo
3 - 0
Boca Juniors
söndag, den 8 september 2013
A
V
Racing Club
1 - 1
Lanus
A
V
Quilmes
0 - 1
Arsenal S.
A
V
Rosario Central
0 - 2
San Lorenzo
A
V
River Plate
3 - 0
Tigre
lördag, den 7 september 2013
A
V
Velez Sarsfield
3 - 0
Newells Old Boys
A
V
Estudiantes
1 - 1
Belgrano
A
V
Godoy Cruz Mza.
1 - 0
Colon
A
V
Argentinos Juniors
1 - 0
All Boys
A
V
Atl. Rafaela
2 - 1
Gimnasia LP
tisdag, den 3 september 2013
A
V
Lanus
3 - 0
Olimpo
måndag, den 2 september 2013
A
V
San Lorenzo
1 - 0
River Plate
A
V
Arsenal S.
0 - 0
Argentinos Juniors
A
V
Belgrano
3 - 2
Atl. Rafaela
söndag, den 1 september 2013
A
V
All Boys
1 - 0
Racing Club
A
V
Gimnasia LP
0 - 0
Godoy Cruz Mza.
A
V
Colon
2 - 1
Rosario Central
A
V
Boca Juniors
2 - 1
Velez Sarsfield
lördag, den 31 augusti 2013
A
V
Newells Old Boys
1 - 1
Estudiantes
A
V
Tigre
0 - 1
Quilmes
onsdag, den 28 augusti 2013
A
V
Newells Old Boys
3 - 0
Gimnasia LP
tisdag, den 27 augusti 2013
A
V
Quilmes
3 - 2
San Lorenzo
måndag, den 26 augusti 2013
A
V
Estudiantes
2 - 0
Boca Juniors
söndag, den 25 augusti 2013
A
V
Olimpo
1 - 1
All Boys
A
V
River Plate
1 - 2
Colon
lördag, den 24 augusti 2013
A
V
Racing Club
0 - 2
Arsenal S.
A
V
Velez Sarsfield
0 - 0
Lanus
A
V
Argentinos Juniors
1 - 0
Tigre
A
V
Rosario Central
1 - 0
Godoy Cruz Mza.
fredag, den 23 augusti 2013
A
V
Belgrano
1 - 2
Gimnasia LP
A
V
Atl. Rafaela
0 - 2
Newells Old Boys
tisdag, den 20 augusti 2013
A
V
Lanus
1 - 1
Estudiantes
måndag, den 19 augusti 2013
A
V
Godoy Cruz Mza.
0 - 0
River Plate
A
V
All Boys
1 - 1
Velez Sarsfield
söndag, den 18 augusti 2013
A
V
San Lorenzo
0 - 3
Argentinos Juniors
A
V
Newells Old Boys
0 - 0
Belgrano
A
V
Tigre
3 - 1
Racing Club
A
V
Boca Juniors
2 - 1
Atl. Rafaela
lördag, den 17 augusti 2013
A
V
Colon
1 - 0
Quilmes
A
V
Gimnasia LP
3 - 1
Rosario Central
fredag, den 16 augusti 2013
A
V
Arsenal S.
3 - 1
Olimpo
onsdag, den 14 augusti 2013
A
V
Boca Juniors
2 - 3
Newells Old Boys
lördag, den 10 augusti 2013
A
V
Racing Club
0 - 3
San Lorenzo
A
V
River Plate
1 - 0
Rosario Central
fredag, den 9 augusti 2013
A
V
Velez Sarsfield
0 - 0
Arsenal S.
A
V
Olimpo
0 - 0
Tigre
torsdag, den 8 augusti 2013
A
V
Estudiantes
1 - 0
All Boys
A
V
Atl. Rafaela
2 - 1
Lanus
A
V
Quilmes
1 - 0
Godoy Cruz Mza.
onsdag, den 7 augusti 2013
A
V
Argentinos Juniors
2 - 0
Colon
A
V
Belgrano
1 - 2
Boca Juniors
måndag, den 5 augusti 2013
A
V
Rosario Central
2 - 0
Quilmes
söndag, den 4 augusti 2013
A
V
Colon
1 - 1
Racing Club
A
V
San Lorenzo
2 - 1
Olimpo
A
V
Lanus
3 - 0
Belgrano
A
V
Gimnasia LP
1 - 0
River Plate
lördag, den 3 augusti 2013
A
V
Arsenal S.
1 - 1
Estudiantes
A
V
All Boys
1 - 1
Atl. Rafaela
A
V
Tigre
1 - 2
Velez Sarsfield
fredag, den 2 augusti 2013
A
V
Godoy Cruz Mza.
3 - 1
Argentinos Juniors