Resultat24 Fotboll : Argentina

Primera:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

17:26 (GMT+2)

den 16 september 2014

Tabell

Argentina – Primera:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1River Plate6510152+1316
2Newells7430106+415
3Independiente75021310+315
4Velez Sarsfield741295+413
5Lanus741296+313
6Atletico Rafaela74031010012
7Rosario Central73131011–110
8Estudiantes730498+19
9Racing Club6303810–29
10Boca Juniors630368–29
11Arsenal Sarandi630358–39
12Belgrano72238808
13Defensa y Justicia72231013–38
14Godoy Cruz7223811–38
15Tigre721497+27
16San Lorenzo621379–27
17Quilmes71331114–36
18Banfield720559–46
18Gimnasia La Plata713359–46
20Olimpo611447–34

Spelprogram

Argentina – Primera:: apertura

tisdag, den 16 september 2014
A
V
Newells
1 - 0
Olimpo

Resultat

Argentina – Primera:: apertura

söndag, den 14 september 2014
A
V
Independiente
5 - 3
Quilmes
A
V
Lanus
1 - 0
Banfield
A
V
Belgrano
1 - 0
Velez Sarsfield
lördag, den 13 september 2014
A
V
Gimnasia La Plata
0 - 3
Defensa y Justicia
A
V
San Lorenzo
2 - 1
Godoy Cruz
A
V
Tigre
4 - 1
Rosario Central
A
V
Atletico Rafaela
1 - 0
Estudiantes
tisdag, den 9 september 2014
A
V
Quilmes
4 - 0
Arsenal Sarandi