Resultat24 Fotboll : Argentina

Federal A:: zon 4 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

05:29 (GMT+2)

den 20 oktober 2017

Tabell

Argentina – Federal A:: zon 4

#LagMAVOFGMIMMSP
1Sarmiento de Resistencia7430137+615
2Juventud Antoniana633074+312
3Crucero del Norte732285+311
4Gimnasia y Tiro724187+110
5Altos Hornos Zapla724144010
6CA Chaco For Ever62315509
7Sportivo Patria722368–28
8Deportivo San Jorge Tucuman712467–15
9Deportivo Mandiyu705235–25
10Guarani Antonio Franco7106513–83

Spelprogram

Argentina – Federal A:: zon 4

fredag, den 20 oktober 2017
A
V
Guarani Antonio Franco
1 - 2
CA Chaco For Ever
A
V
Gimnasia y Tiro
0 - 0
Deportivo Mandiyu
A
V
Sarmiento de Resistencia
1 - 1
Deportivo San Jorge Tucuman
A
V
Altos Hornos Zapla
0 - 0
Juventud Antoniana

Resultat

Argentina – Federal A:: zon 4

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Sportivo Patria
0 - 2
Crucero del Norte