Resultat24 Fotboll : Bulgarien

1. Liga:: 1. steg Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

22:25 (GMT+1)

den 17 december 2017

Tabell

Bulgarien – 1. Liga:: 1. steg

#LagMAVOFGMIMMSP
1Ludogorets Razgrad2015324510+3548
2PFC CSKA-Sofia2014514712+3547
3Levski Sofia201163289+1939
4Beroe209742521+434
5Botev Plovdiv208843323+1032
6Vereya209472121031
7Cherno More Varna207491920–125
8Slavia Sofia206682729–224
9Lokomotiv Plovdiv206591831–1323
10Septemvri Sofia2072111633–1723
11Pirin Blagoevgrad204791622–619
12Etar2046101730–1318
13Dunav Ruse2036111330–1715
14Vitosha Bistritsa2005151044–345

Spelprogram

Bulgarien – 1. Liga:: 1. steg

lördag, den 17 februari 2018
18:00
Cherno More Varna
v
Beroe
18:00
Etar
v
Septemvri Sofia
18:00
Levski Sofia
v
Botev Plovdiv
18:00
Lokomotiv Plovdiv
v
Pirin Blagoevgrad
18:00
Ludogorets Razgrad
v
Slavia Sofia
18:00
Vereya
v
PFC CSKA-Sofia
18:00
Vitosha Bistritsa
v
Dunav Ruse
lördag, den 24 februari 2018
18:00
Beroe
v
Etar
18:00
Botev Plovdiv
v
Ludogorets Razgrad
18:00
Dunav Ruse
v
Vereya
18:00
PFC CSKA-Sofia
v
Cherno More Varna
18:00
Pirin Blagoevgrad
v
Vitosha Bistritsa
18:00
Septemvri Sofia
v
Levski Sofia
18:00
Slavia Sofia
v
Lokomotiv Plovdiv
onsdag, den 28 februari 2018
18:00
Dunav Ruse
v
PFC CSKA-Sofia
18:00
Etar
v
Cherno More Varna
18:00
Levski Sofia
v
Beroe
18:00
Lokomotiv Plovdiv
v
Botev Plovdiv
18:00
Ludogorets Razgrad
v
Septemvri Sofia
18:00
Vereya
v
Pirin Blagoevgrad
18:00
Vitosha Bistritsa
v
Slavia Sofia
lördag, den 3 mars 2018
18:00
Beroe
v
Ludogorets Razgrad
18:00
Botev Plovdiv
v
Vitosha Bistritsa
18:00
Cherno More Varna
v
Levski Sofia
18:00
PFC CSKA-Sofia
v
Etar
18:00
Pirin Blagoevgrad
v
Dunav Ruse
18:00
Septemvri Sofia
v
Lokomotiv Plovdiv
18:00
Slavia Sofia
v
Vereya
lördag, den 10 mars 2018
18:00
Dunav Ruse
v
Slavia Sofia
18:00
Levski Sofia
v
Etar
18:00
Lokomotiv Plovdiv
v
Beroe
18:00
Ludogorets Razgrad
v
Cherno More Varna
18:00
Pirin Blagoevgrad
v
PFC CSKA-Sofia
18:00
Vereya
v
Botev Plovdiv
18:00
Vitosha Bistritsa
v
Septemvri Sofia
lördag, den 17 mars 2018
18:00
Beroe
v
Vitosha Bistritsa
18:00
Botev Plovdiv
v
Dunav Ruse
18:00
Cherno More Varna
v
Lokomotiv Plovdiv
18:00
Etar
v
Ludogorets Razgrad
18:00
PFC CSKA-Sofia
v
Levski Sofia
18:00
Septemvri Sofia
v
Vereya
18:00
Slavia Sofia
v
Pirin Blagoevgrad

Resultat

Bulgarien – 1. Liga:: 1. steg

måndag, den 11 december 2017
A
V
Pirin Blagoevgrad
0 - 2
Ludogorets Razgrad
söndag, den 10 december 2017
A
V
Dunav Ruse
2 - 2
Lokomotiv Plovdiv
A
V
Vereya
1 - 1
Vitosha Bistritsa
A
V
PFC CSKA-Sofia
6 - 0
Beroe