Resultat24 Fotboll : Danmark

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

06:13 (GMT+2)

den 22 september 2018

Danmark – Superliga

fredag, den 21 september 2018
A
V
Vejle Boldklub
1 - 0
Esbjerg fB
lördag, den 22 september 2018
16:00
Randers FC
v
Vendsyssel FF
söndag, den 23 september 2018
12:00
SoenderjyskE
v
FC Midtjylland
14:00
Hobro
v
AaB
16:00
FC Koebenhavn
v
FC Nordsjaelland
18:00
AGF
v
Broendby IF
måndag, den 24 september 2018
19:00
OB
v
AC Horsens

Danmark – 1. Division

onsdag, den 19 september 2018
A
V
HB Koege
4 - 0
Fremad Amager
söndag, den 23 september 2018
13:45
FC Roskilde
v
Hvidovre
13:45
Fredericia
v
Lyngby
13:45
HB Koege
v
FC Helsingoer
13:45
Naestved
v
Fremad Amager
13:45
Silkeborg
v
Nykoebing FC
13:45
Thisted
v
Viborg

Danmark – 2. Division:: grupp 1

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Tarup-Paarup
0 - 4
Jammerbugt FC
fredag, den 21 september 2018
A
V
Skive
0 - 1
Aarhus Fremad
lördag, den 22 september 2018
13:00
Tarup-Paarup
v
Brabrand
13:30
Kjellerup
v
Kolding IF
14:00
Dalum
v
Odder IGF
15:00
FC Sydvest 05
v
Jammerbugt FC
söndag, den 23 september 2018
14:00
Ringkoebing
v
Vejgaard

Danmark – 2. Division:: grupp 2

onsdag, den 19 september 2018
A
V
HIK
2 - 0
Avarta
lördag, den 22 september 2018
13:00
Skovshoved
v
Avarta
13:00
Vanloese
v
Broenshoej
14:00
Frem
v
HIK
14:00
Hilleroed
v
B 93
söndag, den 23 september 2018
15:00
AB
v
Marienlyst
15:00
Slagelse
v
Middelfart G og BK
lördag, den 22 september 2018
12:00
Ballerup-Skovlunde
v
AB Taarnby
13:00
Avedoere
v
Holbaek
13:00
Karlslunde IF
v
Herlev
13:00
Taastrup FC
v
GVI
14:00
Greve
v
Skjold Birkeroed
lördag, den 22 september 2018
13:00
Alleroed FK
v
Fremad Valby
13:00
B 1908
v
BK Union
13:00
Kastrup B.
v
FC Odsherred
13:30
KFUM Roskilde
v
FA 2000
14:00
Ishoej IF
v
Ledoeje-Smoerum Fodbold
lördag, den 22 september 2018
13:00
B 1913
v
Oure FA
15:00
Varde
v
Otterup
15:30
Kolding B
v
Hedensted
15:30
Silkeborg KFUM
v
B 1909
söndag, den 23 september 2018
14:00
Viborg II
v
Naesby
lördag, den 22 september 2018
12:00
Noerresundby
v
VSK Aarhus
13:00
Viby IF
v
Lystrup IF
13:30
Aarhus Fremad II
v
IF Lyseng
15:00
FC Djursland
v
Holstebro
söndag, den 23 september 2018
13:00
Vatanspor
v
AaB II

Danmark – DBU Pokalen

tisdag, den 11 september 2018
A
V
Hundested IK
4 - 1
Taarnby FF
A
E
Naesby
241 - 1
Randers FC
A
V
IF Frem Bjaeverskov
0 - 3
Ledoeje-Smoerum Fodbold
A
E
Frem
3 - 4
Vejle Boldklub
onsdag, den 12 september 2018
A
V
Tarup-Paarup
0 - 1
Thisted
A
E
HIK
2 - 3
Nykoebing FC
A
E
Viborg
452 - 2
Fredericia