Resultat24 Fotboll : England

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

06:12 (GMT+2)

den 22 september 2018

England – Premier League

lördag, den 22 september 2018
13:30
Fulham
v
Watford
16:00
Burnley
v
AFC Bournemouth
16:00
Cardiff City
v
Manchester City
16:00
Crystal Palace
v
Newcastle United
16:00
Leicester City
v
Huddersfield Town
16:00
Liverpool
v
Southampton
16:00
Manchester United
v
Wolverhampton Wanderers
18:30
Brighton & Hove Albion
v
Tottenham Hotspur
söndag, den 23 september 2018
14:30
West Ham United
v
Chelsea
17:00
Arsenal
v
Everton

England – Championship

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Aston Villa
2 - 0
Rotherham United
A
V
Derby County
0 - 0
Blackburn Rovers
A
V
Ipswich Town
1 - 1
Brentford
A
V
Leeds United
3 - 0
Preston North End
A
V
Wigan Athletic
2 - 1
Hull City
A
V
Stoke City
1 - 0
Swansea City
A
V
West Bromwich Albion
4 - 2
Bristol City
onsdag, den 19 september 2018
A
V
Middlesbrough
2 - 0
Bolton Wanderers
A
V
Nottingham Forest
2 - 1
Sheffield Wednesday
A
V
Queens Park Rangers
2 - 0
Millwall
A
V
Sheffield United
0 - 0
Birmingham City
A
V
Reading
1 - 2
Norwich City
fredag, den 21 september 2018
A
V
Wigan Athletic
1 - 0
Bristol City
lördag, den 22 september 2018
16:00
Aston Villa
v
Sheffield Wednesday
16:00
Derby County
v
Brentford
16:00
Ipswich Town
v
Bolton Wanderers
16:00
Leeds United
v
Birmingham City
16:00
Middlesbrough
v
Swansea City
16:00
Nottingham Forest
v
Rotherham United
16:00
Reading
v
Hull City
16:00
Sheffield United
v
Preston North End
16:00
Stoke City
v
Blackburn Rovers
16:00
West Bromwich Albion
v
Millwall
18:30
Queens Park Rangers
v
Norwich City

England – League 1

lördag, den 22 september 2018
16:00
Accrington Stanley
v
AFC Wimbledon
16:00
Barnsley
v
Burton Albion
16:00
Blackpool
v
Luton Town
16:00
Bristol Rovers
v
Coventry City
16:00
Charlton Athletic
v
Plymouth Argyle
16:00
Doncaster Rovers
v
Bradford City
16:00
Gillingham
v
Peterborough United
16:00
Oxford United
v
Walsall
16:00
Portsmouth
v
Wycombe Wanderers
16:00
Scunthorpe United
v
Shrewsbury Town
16:00
Southend United
v
Fleetwood Town
16:00
Sunderland
v
Rochdale

England – League 2

lördag, den 22 september 2018
16:00
Bury
v
Carlisle United
16:00
Cambridge United
v
Mansfield Town
16:00
Crewe Alexandra
v
Port Vale
16:00
Exeter City
v
Cheltenham Town
16:00
Forest Green Rovers
v
Crawley Town
16:00
Lincoln City
v
Milton Keynes Dons
16:00
Morecambe
v
Macclesfield Town
16:00
Northampton Town
v
Notts County
16:00
Oldham Athletic
v
Colchester United
16:00
Stevenage
v
Grimsby Town
16:00
Tranmere Rovers
v
Newport County
16:00
Yeovil Town
v
Swindon Town

England – National League

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Sutton United
0 - 4
Boreham Wood
lördag, den 22 september 2018
13:35
Eastleigh
v
Dagenham & Redbridge
16:00
Aldershot Town
v
Dover
16:00
Barnet
v
AFC Fylde
16:00
Barrow
v
Maidenhead United
16:00
Braintree Town
v
Maidstone
16:00
Chesterfield
v
Gateshead FC
16:00
Ebbsfleet United
v
Havant and Waterlooville
16:00
FC Halifax Town
v
Hartlepool United
16:00
Harrogate
v
Leyton Orient
16:00
Salford City
v
Boreham Wood
16:00
Solihull Moors
v
Bromley
16:00
Sutton United
v
Wrexham

England – National League Norr

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Chester FC
3 - 1
Kidderminster Harriers
tisdag, den 18 september 2018
A
V
Leek Town
3 - 0
Parkgate FC
lördag, den 22 september 2018
13:30
Lymington Town
v
Torquay United
16:00
AFC Kempston Rovers
v
Marlow
16:00
AFC Uckfield Town
v
Dartford
16:00
Altrincham
v
Whitley Bay FC
16:00
Alvechurch
v
Corby Town
16:00
Anstey Nomads
v
Mickleover Sports
16:00
Ashton United
v
Trafford
16:00
Banbury United
v
Bath City
16:00
Billericay
v
Burnham
16:00
Binfield
v
Cirencester Town
16:00
Bognor Regis Town
v
AFC Sudbury
16:00
Boston United
v
Peterborough Sports
16:00
Bowers & Pitsea
v
Hemel Hempstead
16:00
Brantham Athletic
v
Eastbourne Borough
16:00
Bristol Manor Farm
v
Basingstoke
16:00
Buxton
v
Coalville Town
16:00
Chelmsford
v
Worthing
16:00
Chester FC
v
City of Liverpool
16:00
Chippenham Town
v
Swindon Supermarine
16:00
Chorley
v
Leek Town
16:00
Cleethorpes Town
v
Bamber Bridge
16:00
Coggeshall Town
v
Walton Casuals
16:00
Concord Rangers
v
Margate
16:00
Consett AFC
v
Warrington Town
16:00
Darlington
v
Bradford PA
16:00
Dulwich Hamlet
v
Tonbridge Angels
16:00
Dunston UTS
v
Irlam
16:00
East Thurrock United
v
Whitehawk
16:00
Egham Town FC
v
Brightlingsea Regent
16:00
FC Romania
v
Beaconsfield Town
16:00
FC United of Manchester
v
Colne
16:00
Farsley Celtic AFC
v
Southport
16:00
Gosport Borough
v
Ramsgate
16:00
Halesowen
v
Gainsborough
16:00
Hampton & Richmond
v
Burgess Hill Town
16:00
Hanwell Town
v
Lowestoft Town
16:00
Haringey Borough
v
Erith Town
16:00
Haverhill Rovers
v
Leatherhead
16:00
Hayes & Yeading United
v
Moneyfields FC
16:00
Hendon
v
Phoenix Sports
16:00
Hereford
v
Truro City
16:00
Hitchin Town
v
Didcot Town
16:00
Hornchurch
v
East Grinstead Town
16:00
Horsham
v
Heybridge Swifts
16:00
Hungerford Town
v
Wantage Town
16:00
Kettering Town FC
v
AFC Mansfield
16:00
Kidderminster Harriers
v
Atherstone Town
16:00
King's Lynn Town
v
Stafford Rangers
16:00
Kings Langley FC
v
Lewes
16:00
Knaresborough Town
v
Workington
16:00
Leiston
v
Hastings
16:00
Leverstock Green
v
Dorking Wanderers
16:00
Marine
v
Frickley Athletic
16:00
Merthyr Town
v
Winchester City
16:00
Metropolitan Police FC
v
Needham Market
16:00
Mossley AFC
v
Kidsgrove Athletic
16:00
Nantwich Town
v
Blyth Spartans
16:00
Nuneaton Borough FC
v
Brackley Town
16:00
Oxford City
v
Cray Valley Paper Mills
16:00
Poole Town FC
v
Cinderford Town
16:00
Radcliffe
v
Curzon
16:00
Rugby Town
v
Hednesford
16:00
Slough Town
v
Sholing
16:00
South Shields
v
Stockport County
16:00
St Neots Town
v
Romulus
16:00
St. Ives Town FC
v
Grantham Town
16:00
St.Albans
v
Whyteleafe
16:00
Staveley MW
v
Guiseley
16:00
Stourbridge
v
Leamington
16:00
Sutton Coldfield Town
v
Alfreton Town
16:00
Taunton Town
v
Bitton AFC
16:00
Telford
v
Bedford
16:00
Tiverton
v
Dorchester Town
16:00
Wealdstone
v
Great Wakering Rovers
16:00
Welling United
v
Chesham United
16:00
Weston Super Mare
v
Salisbury City
16:00
Witton Albion
v
Spennymoor Town FC
16:00
Woking
v
Tooting & Mitcham
16:00
York City
v
Ashton Athletic
söndag, den 23 september 2018
16:00
Gloucester City
v
Plymouth Parkway
tisdag, den 18 september 2018
A
V
Bristol Rovers
2 - 0
West Ham United Academy
tisdag, den 18 september 2018
A
V
Wycombe Wanderers
2 - 1
Fulham Academy
tisdag, den 18 september 2018
A
V
AFC Wimbledon
0 - 1
Swansea City Academy

England – National League Syd

lördag, den 15 september 2018
A
V
Billericay
1 - 1
Dartford
A
V
Chippenham Town
1 - 0
Gloucester City
A
V
Eastbourne Borough
2 - 4
Slough Town
A
V
Hungerford Town
0 - 2
Torquay United
A
V
Oxford City
1 - 2
Bath City
A
V
St.Albans
2 - 0
Concord Rangers
A
V
Truro City
0 - 2
Hampton & Richmond
A
V
Wealdstone
2 - 3
Chelmsford
A
V
Welling United
2 - 0
East Thurrock United
A
V
Weston Super Mare
1 - 2
Hemel Hempstead
A
V
Woking
1 - 2
Dulwich Hamlet

England – EFL Cupen

tisdag, den 28 augusti 2018
A
V
Swansea City
0 - 1
Crystal Palace
A
V
AFC Bournemouth
3 - 0
Milton Keynes Dons
A
V
AFC Wimbledon
1 - 3
West Ham United
A
V
Blackburn Rovers
4 - 1
Lincoln City
A
V
Brentford
1 - 0
Cheltenham Town
A
V
Brighton & Hove Albion
0 - 1
Southampton
A
V
Burton Albion
1 - 0
Aston Villa
A
V
Cardiff City
1 - 3
Norwich City
A
V
Doncaster Rovers
1 - 2
Blackpool
A
V
Fulham
2 - 0
Exeter City
A
V
Hull City
0 - 4
Derby County
A
V
Leeds United
0 - 2
Preston North End
A
V
Leicester City
4 - 0
Fleetwood Town
A
V
Middlesbrough
2 - 1
Rochdale
A
V
Newport County
0 - 3
Oxford United
A
V
Queens Park Rangers
3 - 1
Bristol Rovers
A
V
Sheffield Wednesday
0 - 2
Wolverhampton Wanderers
A
E
Walsall
133 - 3
Macclesfield Town
A
E
Wycombe Wanderers
432 - 2
Forest Green Rovers
A
V
Stoke City
2 - 0
Huddersfield Town
A
V
West Bromwich Albion
2 - 1
Mansfield Town
onsdag, den 29 augusti 2018
A
V
Everton
3 - 1
Rotherham United
A
V
Millwall
3 - 2
Plymouth Argyle
A
V
Nottingham Forest
3 - 1
Newcastle United
A
V
Reading
0 - 2
Watford
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Carlisle United
3 - 2
Morecambe
A
E
Sunderland
420 - 0
Stoke City Academy
tisdag, den 11 september 2018
A
E
Fleetwood Town
672 - 2
Leicester City Academy
tisdag, den 4 september 2018
A
E
Macclesfield Town
533 - 3
Blackpool
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Tranmere Rovers
3 - 4
Crewe Alexandra
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Burton Albion
1 - 2
Walsall
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Oldham Athletic
1 - 2
Barnsley
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Doncaster Rovers
1 - 3
Newcastle Academy
A
V
Grimsby Town
2 - 1
Notts County
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Lincoln City
1 - 2
Mansfield Town
A
E
Scunthorpe United
420 - 0
Wolverhampton Wanderers Academy
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Portsmouth
4 - 0
Gillingham
A
E
Crawley Town
531 - 1
Tottenham Academy
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Colchester United
0 - 2
Southampton Academy
A
V
Southend United
3 - 1
Cambridge United
tisdag, den 11 september 2018
A
V
Swindon Town
1 - 0
Newport County
onsdag, den 12 september 2018
A
V
Coventry City
0 - 3
Arsenal Academy
tisdag, den 4 september 2018
A
V
Luton Town
2 - 1
Brighton & Hove Albion Academy
A
E
Milton Keynes Dons
653 - 3
Peterborough United

England – Community Shield

söndag, den 5 augusti 2018
A
V
Chelsea
0 - 2
Manchester City
lördag, den 22 september 2018
16:00
Basford United
v
Lancaster City
16:00
North Ferriby United
v
Scarborough Athletic
16:00
Stalybridge
v
Matlock Town
16:00
Whitby
v
Hyde United
tisdag, den 18 september 2018
A
V
Alvechurch
0 - 0
Stourbridge
A
V
Bedworth United
1 - 3
Banbury United
lördag, den 22 september 2018
16:00
Stratford Town
v
Redditch United
tisdag, den 18 september 2018
A
V
Walton Casuals
3 - 1
Salisbury City
lördag, den 22 september 2018
16:00
Staines Town
v
Hartley Wintney

England – Isthmian League

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Potters Bar Town
1 - 1
Worthing
lördag, den 22 september 2018
16:00
Bishop's Stortford
v
Carshalton Athletic
U
p
Corinthian Casuals
v
Whitehawk
fredag, den 21 september 2018
A
V
Arsenal U23
4 - 0
Liverpool U23
lördag, den 22 september 2018
14:00
Manchester City U23
v
Derby U23
14:00
Swansea U23
v
Blackburn U23
14:00
West Ham U23
v
Chelsea U23
söndag, den 23 september 2018
14:00
Everton U23
v
Tottenham U23
måndag, den 24 september 2018
20:00
Leicester U23
v
Brighton & Hove Albion U23
fredag, den 21 september 2018
A
V
Norwich U23
2 - 1
Newcastle U23
A
V
Reading U23
0 - 0
West Bromwich Albion U23
A
V
Southampton U23
0 - 1
Aston Villa U23
söndag, den 23 september 2018
14:00
Middlesbrough U23
v
Manchester United U23
måndag, den 24 september 2018
20:00
Stoke City U23
v
Fulham U23
20:00
Wolverhampton U23
v
Sunderland U23

England – FA Trophy

söndag, den 20 maj 2018
A
E
Brackley Town
541 - 1
Bromley
tisdag, den 5 december 2017
A
E
Margate
452 - 2
Bath City