Resultat24 Fotboll : Europa League

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

05:32 (GMT+2)

den 20 oktober 2017

Europa League – Group A

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
FC Astana
4 - 0
Maccabi Tel Aviv
A
V
Villarreal
2 - 2
Slavia Prague

Europa League – Group B

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Dynamo Kyiv
2 - 2
Young Boys
A
V
Skenderbeu
0 - 0
Partizan Beograd

Europa League – Group C

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Braga
0 - 2
Ludogorets Razgrad
A
V
Hoffenheim
3 - 1
Istanbul Basaksehir

Europa League – Group D

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
AC Milan
0 - 0
AEK Athens
A
V
Austria Wien
1 - 3
Rijeka

Europa League – Group E

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Atalanta
3 - 1
Apollon Limassol
A
V
Everton
1 - 2
Lyon

Europa League – Group F

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
FC Sheriff
1 - 1
Lokomotiv Moscow
A
V
Zlin
1 - 1
FC Koebenhavn

Europa League – Group G

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Hapoel Beer Sheva
1 - 2
FC FCSB
A
V
Lugano
3 - 2
Viktoria Plzen

Europa League – Group H

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
BATE Borisov
1 - 0
FC Cologne
A
V
FK Crvena Zvezda
0 - 1
Arsenal

Europa League – Group I

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Konyaspor
0 - 2
Salzburg
A
V
Marseille
2 - 1
Vitoria de Guimaraes

Europa League – Group J

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Oestersunds FK
2 - 2
Athletic Bilbao
A
V
Zorya
2 - 1
Hertha Berlin

Europa League – Group K

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
Nice
1 - 3
Lazio
A
V
Zulte-Waregem
1 - 1
Vitesse

Europa League – Group L

torsdag, den 19 oktober 2017
A
V
FK Vardar Skopje
0 - 6
Real Sociedad
A
V
Zenit St. Petersburg
3 - 1
Rosenborg

Europa League – Kvalifikation

torsdag, den 24 augusti 2017
A
V
AEK Larnaca
0 - 0
Viktoria Plzen
A
V
Dynamo Kyiv
3 - 1
Maritimo
A
V
FC Sheriff
0 - 0
Legia Warszawa
A
V
Maccabi Tel Aviv
2 - 2
Altach
A
V
Oestersunds FK
2 - 0
PAOK Thessaloniki FC
A
V
Salzburg
4 - 0
FC Viitorul Constanta
A
E
Zenit St. Petersburg
2 - 0
FC Utrecht
A
V
FC Olexandria
1 - 2
BATE Borisov
A
V
Fenerbahce
1 - 2
FK Vardar Skopje
A
V
Suduva
0 - 0
Ludogorets Razgrad
A
V
AEK Athens
3 - 0
Club Brugge
A
V
FC Midtjylland
1 - 1
Apollon Limassol
A
V
Skenderbeu
0 - 0
Dinamo Zagreb
A
V
Videoton FC
0 - 4
Partizan Beograd
A
V
Athletic Bilbao
1 - 0
Panathinaikos
A
V
Braga
3 - 2
FH Hafnarfjordur
A
V
KF Shkendija
0 - 1
AC Milan
A
V
Marseille
3 - 0
Domzale
A
V
Rosenborg
3 - 2
Ajax
A
V
FK Crvena Zvezda
2 - 1
FC Krasnodar
A
V
Hajduk Split
1 - 1
Everton
A
V
Austria Wien
0 - 1
Osijek