Resultat24 Fotboll : Europa League

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

22:04 (GMT+1)

den 21 november 2018

Europa League – Grupp A

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Bayer Leverkusen
1 - 0
FC Zuerich
A
V
Ludogorets Razgrad
0 - 0
AEK Larnaca

Europa League – Grupp B

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Celtic
2 - 1
RasenBallsport Leipzig
A
V
Rosenborg
2 - 5
Salzburg

Europa League – Grupp C

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Bordeaux
1 - 1
Zenit St. Petersburg
A
V
Slavia Prague
0 - 0
FC Koebenhavn

Europa League – Grupp D

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Fenerbahce
2 - 0
Anderlecht
A
V
Dinamo Zagreb
3 - 1
Spartak Trnava

Europa League – Grupp E

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Arsenal
0 - 0
Sporting CP
A
V
Vorskla
0 - 1
Qarabag FK

Europa League – Grupp F

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Olympiacos
5 - 1
F91 Dudelange
A
V
Real Betis
1 - 1
AC Milan

Europa League – Grupp G

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Rapid Wien
0 - 0
Villarreal
A
V
Spartak Moscow
4 - 3
Rangers

Europa League – Grupp H

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Apollon Limassol
2 - 3
Eintracht Frankfurt
A
V
Lazio
2 - 1
Marseille

Europa League – Grupp I

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Genk
1 - 1
Besiktas
A
V
Malmoe FF
1 - 1
Sarpsborg 08

Europa League – Grupp J

torsdag, den 8 november 2018
A
V
Akhisarspor
2 - 3
Sevilla
A
V
FC Krasnodar
2 - 1
Standard Liege

Europa League – Grupp K

torsdag, den 8 november 2018
A
V
FC Astana
2 - 1
Jablonec
A
V
Dynamo Kyiv
3 - 1
Rennes

Europa League – Grupp L

torsdag, den 8 november 2018
A
V
BATE Borisov
0 - 1
Chelsea
A
V
Vidi FC
1 - 0
PAOK Thessaloniki FC

Europa League – Kvalifikation

torsdag, den 30 augusti 2018
A
E
FC Astana
211 - 0
APOEL Nicosia
A
V
FC Ufa
1 - 1
Rangers
A
V
AEK Larnaca
3 - 0
Trencin
A
E
FC Koebenhavn
430 - 0
Atalanta
A
V
RasenBallsport Leipzig
3 - 2
Zorya
A
V
Apollon Limassol
1 - 0
Basel
A
V
CFR Cluj
2 - 3
F91 Dudelange
A
V
Ludogorets Razgrad
4 - 0
Torpedo Kutaisi
A
V
Maccabi Tel Aviv
2 - 1
Sarpsborg 08
A
V
Molde
2 - 1
Zenit St. Petersburg
A
V
Qarabag FK
3 - 0
FC Sheriff
A
V
FC Midtjylland
0 - 2
Malmoe FF
A
V
Besiktas
3 - 0
Partizan Beograd
A
V
KF Shkendija
0 - 2
Rosenborg
A
V
Broendby IF
2 - 4
Genk
A
V
FC FCSB
2 - 1
Rapid Wien
A
V
Spartak Trnava
1 - 1
Olimpija Ljubljana
A
V
Bordeaux
2 - 0
Gent
A
V
Burnley
1 - 1
Olympiacos
A
V
Celtic
3 - 0
Suduva
A
V
Sevilla
3 - 0
Sigma Olomouc
torsdag, den 5 juli 2018
A
E
St Joseph's
241 - 1
B36 Torshavn
A
V
Trakai FK
1 - 0
Cefn Druids AFC
A
V
FC Prishtina
5 - 0
Europa FC
A
V
Gzira United
2 - 1
Sant Julia
A
V
Bala Town
1 - 0
Tre Fiori
A
V
Klaksvik
2 - 1
Birkirkara
A
V
Folgore
1 - 1
UE Engordany