Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:48 (GMT+2)

den 1 september 2015

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Metz541072+513
2Nancy532083+511
3Dijon5311103+710
4Laval531175+210
5Le Havre530285+39
6Tours523063+39
7Valenciennes522174+38
8Clermont Foot522154+18
9Brest52214408
10Paris FC514063+37
11Bourg en Bresse Peronnas521278–17
12Creteil521268–27
13Auxerre512246–25
14Evian Thonon Gaillard504145–14
15Sochaux503235–23
16Lens503228–63
17AC Ajaccio502325–32
18Niort502316–52
19Red Star5023410–62
20Nimes502326–4-6

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 11 september 2015
20:00
Clermont Foot
v
Paris FC
20:00
Evian Thonon Gaillard
v
Auxerre
20:00
Laval
v
Metz
20:00
Le Havre
v
Red Star
20:00
Nancy
v
Niort
20:00
Nimes
v
AC Ajaccio
20:00
Sochaux
v
Creteil
20:00
Tours
v
Bourg en Bresse Peronnas
lördag, den 12 september 2015
14:00
Valenciennes
v
Dijon
måndag, den 14 september 2015
20:30
Brest
v
Lens
fredag, den 18 september 2015
20:00
AC Ajaccio
v
Laval
20:00
Auxerre
v
Clermont Foot
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Brest
20:00
Creteil
v
Valenciennes
20:00
Dijon
v
Le Havre
20:00
Lens
v
Tours
20:00
Metz
v
Nancy
20:00
Niort
v
Nimes
20:00
Red Star
v
Sochaux
lördag, den 19 september 2015
14:00
Paris FC
v
Evian Thonon Gaillard
måndag, den 21 september 2015
20:30
Valenciennes
v
Lens
tisdag, den 22 september 2015
21:00
Brest
v
Niort
21:00
Clermont Foot
v
AC Ajaccio
21:00
Evian Thonon Gaillard
v
Red Star
21:00
Laval
v
Bourg en Bresse Peronnas
21:00
Le Havre
v
Metz
21:00
Nancy
v
Auxerre
21:00
Nimes
v
Paris FC
21:00
Sochaux
v
Dijon
21:00
Tours
v
Creteil
fredag, den 25 september 2015
20:00
AC Ajaccio
v
Auxerre
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Evian Thonon Gaillard
20:00
Creteil
v
Le Havre
20:00
Lens
v
Sochaux
20:00
Metz
v
Nimes
20:00
Niort
v
Clermont Foot
20:00
Red Star
v
Brest
20:00
Valenciennes
v
Tours
lördag, den 26 september 2015
14:00
Dijon
v
Laval
måndag, den 28 september 2015
20:30
Paris FC
v
Nancy

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 31 augusti 2015
A
V
Lens
0 - 4
Le Havre