Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

09:50 (GMT+2)

den 21 april 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Metz3319864727+2065
2Lens32151164836+1256
3Nancy33141184033+753
4Caen3215895236+1653
5Angers33131284137+451
6Niort33131194339+450
7Tours33138125350+347
8Brest331210113130+146
9Dijon33101493936+344
10Clermont Foot33101493028+244
11Troyes33127144639+743
12Le Havre3391593834+442
13Creteil331012115054–442
14Arles-Avignon33914102929041
15Laval33910143945–637
16Chateauroux32107154050–1037
17Auxerre33812133140–936
18Istres3398164460–1635
19Nimes32811134043–335
20CA Bastia3349201651–3521

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 21 april 2014
20:30
Chateauroux
v
Lens

Resultat

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 19 april 2014
A
V
Caen
1 - 0
Auxerre
fredag, den 18 april 2014
A
V
Arles-Avignon
1 - 1
Laval
A
V
Clermont Foot
1 - 1
Angers
A
V
Le Havre
2 - 2
Tours
A
V
Metz
1 - 0
CA Bastia
A
V
Nancy
2 - 1
Dijon
A
V
Nimes
1 - 0
Istres
A
V
Niort
1 - 2
Brest
A
V
Troyes
0 - 3
Creteil
måndag, den 14 april 2014
A
V
Dijon
2 - 2
Metz