Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

16:36 (GMT+2)

den 21 april 2015

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Troyes3220664817+3166
2GFCO Ajaccio3216884131+1056
3Angers3215894027+1353
4Brest32121463621+1550
5Dijon32148103932+750
6Sochaux32131093631+549
7Auxerre32121284234+848
8Nancy32121194635+1147
9Laval3291853127+445
10Le Havre321111104134+744
11Nimes32128124147–644
12Niort3291673232043
13Clermont Foot321011114043–341
14Creteil32813113742–537
15Valenciennes3299142842–1436
16Ajaccio32713122533–834
17Orleans32712132937–833
18Tours3296174251–933
19Arles-Avignon3258192451–2723
20Chateauroux32410182455–3122

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 24 april 2015
20:00
Angers
v
Ajaccio
20:00
Arles-Avignon
v
Clermont Foot
20:00
Brest
v
Valenciennes
20:00
Chateauroux
v
Auxerre
20:00
Laval
v
GFCO Ajaccio
20:00
Nancy
v
Troyes
20:00
Nimes
v
Creteil
20:00
Sochaux
v
Le Havre
20:00
Tours
v
Niort
lördag, den 25 april 2015
14:00
Orleans
v
Dijon
måndag, den 27 april 2015
20:30
Clermont Foot
v
Sochaux

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 20 april 2015
A
V
Le Havre
1 - 1
Brest