Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

17:09 (GMT+1)

den 28 januari 2015

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Troyes2114343410+2445
2Brest2110832411+1338
3Dijon2111372620+636
4GFCO Ajaccio2111372723+436
5Sochaux219842417+735
6Angers219573123+832
7Laval2161232218+430
8Auxerre2161142422+229
9Nancy217772826+228
10Nimes217772631–528
11Le Havre216782524+125
12Creteil2151063032–225
13Orleans215972124–324
14Ajaccio215971823–524
15Valenciennes2173111831–1324
16Clermont Foot215882830–223
17Tours2172122933–423
18Niort2141161822–423
19Chateauroux213992134–1318
20Arles-Avignon2135131636–2014

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 30 januari 2015
20:00
Brest
v
Orleans
20:00
Chateauroux
v
Angers
20:00
GFCO Ajaccio
v
Clermont Foot
20:00
Laval
v
Troyes
20:00
Nimes
v
Nancy
20:00
Niort
v
Creteil
20:00
Sochaux
v
Arles-Avignon
20:00
Tours
v
Ajaccio
lördag, den 31 januari 2015
14:00
Auxerre
v
Dijon
måndag, den 2 februari 2015
20:30
Le Havre
v
Valenciennes

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 26 januari 2015
A
V
Angers
1 - 2
Brest
lördag, den 24 januari 2015
A
V
Clermont Foot
3 - 3
Chateauroux
A
V
Troyes
2 - 0
Sochaux
A
V
Valenciennes
1 - 2
Tours
fredag, den 23 januari 2015
A
V
Ajaccio
0 - 3
GFCO Ajaccio
A
V
Arles-Avignon
1 - 0
Nancy
A
V
Creteil
1 - 0
Laval
A
V
Dijon
4 - 5
Nimes
A
V
Le Havre
1 - 1
Niort
A
V
Orleans
0 - 0
Auxerre