Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

02:13 (GMT+2)

den 31 augusti 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Troyes541080+813
2Dijon532063+311
3Orleans531131+210
4Angers522175+28
5Ajaccio522132+18
6Nimes514098+17
7Niort514032+17
8GFCO Ajaccio5212710–37
9Creteil513187+16
10Nancy413032+16
11Tours52036606
12Le Havre512265+15
13Brest41212205
14Chateauroux512247–35
15Auxerre511345–14
16Laval504123–14
17Arles-Avignon504157–24
18Sochaux511346–24
19Valenciennes5113410–64
20Clermont Foot5023710–32

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 1 september 2014
20:30
Brest
v
Nancy

Resultat

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 30 augusti 2014
A
V
Tours
1 - 2
Angers