Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

05:53 (GMT+2)

den 20 september 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Dijon742175+214
2Troyes641192+713
3Brest733152+312
4Angers7322118+311
5Orleans732276+111
6Niort724163+310
7Nancy724197+210
8Ajaccio724154+110
9GFCO Ajaccio7313912–310
10Tours7304101009
11Creteil71511110+18
12Auxerre72237708
12Sochaux72237708
14Laval71516608
15Nimes7151910–18
16Arles-Avignon714268–27
17Clermont Foot71331012–26
18Chateauroux7133713–66
19Le Havre61236605
20Valenciennes7124514–95

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 20 september 2014
14:00
Le Havre
v
Troyes

Resultat

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 19 september 2014
A
V
Auxerre
1 - 1
Ajaccio
A
V
Brest
1 - 0
Arles-Avignon
A
V
Chateauroux
2 - 5
Nancy
A
V
Creteil
2 - 2
Clermont Foot
A
V
GFCO Ajaccio
2 - 0
Dijon
A
V
Laval
3 - 2
Angers
A
V
Niort
3 - 0
Valenciennes
A
V
Sochaux
2 - 0
Nimes
A
V
Tours
4 - 3
Orleans