Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

07:57 (GMT+2)

den 31 augusti 2016

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Brest5320105+511
2Amiens531174+310
3Sochaux523074+39
4Strasbourg523063+39
5GFC Ajaccio523053+29
5Reims523053+29
7Valenciennes522163+38
8Le Havre52214408
9Troyes52127707
10AC Ajaccio52126607
11Clermont Foot521245–17
12Tours513187+16
13Lens513154+16
14Auxerre51225505
15Orleans51223305
16Red Star503215–43
17Niort503249–53
18Nimes502337–42
19Laval502315–42
20Bourg en Bresse Peronnas5023510–52

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 9 september 2016
20:00
AC Ajaccio
v
Red Star
20:00
Amiens
v
Tours
20:00
Auxerre
v
Sochaux
20:00
Brest
v
Clermont Foot
20:00
Laval
v
Orleans
20:00
Lens
v
Bourg en Bresse Peronnas
20:00
Niort
v
Nimes
20:00
Reims
v
GFC Ajaccio
lördag, den 10 september 2016
15:00
Le Havre
v
Valenciennes
måndag, den 12 september 2016
20:30
Strasbourg
v
Troyes
fredag, den 16 september 2016
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Le Havre
20:00
Clermont Foot
v
Lens
20:00
GFC Ajaccio
v
Amiens
20:00
Orleans
v
Strasbourg
20:00
Red Star
v
Laval
20:00
Sochaux
v
Reims
20:00
Tours
v
Nimes
20:00
Troyes
v
Niort
20:00
Valenciennes
v
AC Ajaccio
lördag, den 17 september 2016
16:15
Brest
v
Auxerre
måndag, den 19 september 2016
20:30
Strasbourg
v
Red Star
tisdag, den 20 september 2016
21:00
AC Ajaccio
v
Auxerre
21:00
Amiens
v
Valenciennes
21:00
Laval
v
Sochaux
21:00
Le Havre
v
Brest
21:00
Lens
v
Orleans
21:00
Nimes
v
Troyes
21:00
Niort
v
GFC Ajaccio
21:00
Reims
v
Clermont Foot
21:00
Tours
v
Bourg en Bresse Peronnas
fredag, den 23 september 2016
20:00
Auxerre
v
Le Havre
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Laval
20:00
Clermont Foot
v
Strasbourg
20:00
GFC Ajaccio
v
Nimes
20:00
Orleans
v
Amiens
20:00
Red Star
v
Niort
20:00
Sochaux
v
AC Ajaccio
20:00
Troyes
v
Tours
lördag, den 24 september 2016
15:00
Valenciennes
v
Lens
måndag, den 26 september 2016
20:30
Brest
v
Reims

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 29 augusti 2016
A
V
Sochaux
2 - 2
Brest
lördag, den 27 augusti 2016
A
V
Red Star
0 - 0
Le Havre
fredag, den 26 augusti 2016
A
V
Bourg en Bresse Peronnas
2 - 2
Niort
A
V
Clermont Foot
2 - 1
AC Ajaccio
A
V
GFC Ajaccio
1 - 1
Strasbourg
A
V
Nimes
2 - 3
Amiens
A
V
Orleans
0 - 0
Auxerre
A
V
Tours
1 - 1
Reims
A
V
Troyes
1 - 1
Lens
A
V
Valenciennes
2 - 0
Laval