Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

12:51 (GMT+1)

den 31 oktober 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Dijon12723138+523
2Troyes12633178+921
3Brest12561135+821
4Nancy125611712+521
5GFCO Ajaccio126151517–219
6Angers125341811+718
7Le Havre125341512+318
8Sochaux12453139+417
9Auxerre124531210+217
10Laval122911312+115
11Ajaccio123631010015
11Niort123631010015
13Nimes123631214–215
14Orleans123541113–214
15Creteil122731719–213
16Chateauroux123451220–813
17Valenciennes123361020–1012
18Clermont Foot122461319–610
19Arles-Avignon122461117–610
20Tours123091319–69

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 31 oktober 2014
20:00
Auxerre
v
Brest
20:00
Clermont Foot
v
Nimes
20:00
Creteil
v
Sochaux
20:00
Dijon
v
Ajaccio
20:00
GFCO Ajaccio
v
Chateauroux
20:00
Laval
v
Tours
20:00
Le Havre
v
Arles-Avignon
20:00
Troyes
v
Orleans

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 27 oktober 2014
A
V
Nancy
2 - 1
Le Havre
lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Troyes
1 - 0
Dijon
fredag, den 24 oktober 2014
A
V
Ajaccio
2 - 1
Valenciennes
A
V
Angers
3 - 0
Clermont Foot
A
V
Arles-Avignon
1 - 0
Niort
A
V
Brest
3 - 0
GFCO Ajaccio
A
V
Chateauroux
2 - 1
Tours
A
V
Nimes
0 - 1
Auxerre
A
V
Orleans
1 - 1
Creteil
A
V
Sochaux
1 - 1
Laval