Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

18:27 (GMT+2)

den 2 oktober 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Dijon952297+217
2Troyes9513157+816
3GFCO Ajaccio95131212016
4Nancy9351129+314
5Le Havre9423118+314
6Brest935163+314
7Niort934298+113
8Angers93331210+212
9Laval9261109+112
10Auxerre933398+112
11Sochaux933387+112
12Creteil92521514+111
13Nimes92521012–211
14Orleans932479–211
15Valenciennes9324915–611
16Ajaccio924378–110
17Clermont Foot92341214–29
18Tours93061113–29
19Arles-Avignon9144913–47
20Chateauroux9144815–77

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 3 oktober 2014
20:00
Ajaccio
v
Niort
20:00
Angers
v
Creteil
20:00
Arles-Avignon
v
Chateauroux
20:00
Dijon
v
Clermont Foot
20:00
Nancy
v
GFCO Ajaccio
20:00
Nimes
v
Laval
20:00
Orleans
v
Le Havre
20:00
Sochaux
v
Auxerre
lördag, den 4 oktober 2014
14:00
Troyes
v
Valenciennes
måndag, den 6 oktober 2014
20:30
Brest
v
Tours

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 29 september 2014
A
V
Clermont Foot
1 - 0
Troyes
fredag, den 26 september 2014
A
V
Auxerre
2 - 1
Arles-Avignon
A
V
Chateauroux
1 - 1
Brest
A
V
Creteil
3 - 2
Ajaccio
A
V
GFCO Ajaccio
2 - 0
Nimes
A
V
Laval
1 - 1
Nancy
A
V
Le Havre
1 - 0
Dijon
A
V
Niort
2 - 1
Angers
A
V
Tours
0 - 1
Sochaux
A
V
Valenciennes
2 - 0
Orleans