Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

13:23 (GMT+1)

den 19 februari 2017

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Brest2614663426+848
2Amiens2611963924+1542
3Reims2611962721+642
4Lens25101053326+740
5Troyes2611783327+640
6Strasbourg2511773632+440
7Nimes2691163829+938
8Sochaux2691072624+237
9Niort269983236–436
10Bourg en Bresse Peronnas2681173333035
11GFC Ajaccio269892627–135
12Le Havre268992524+133
13AC Ajaccio2696113035–533
14Valenciennes2661373332+131
15Clermont Foot2679102930–130
16Red Star26610102332–928
17Auxerre2677122030–1028
18Laval26412102127–624
19Orleans2566132232–1024
20Tours2549122841–1321

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 20 februari 2017
20:45
Orleans
v
Lens
tisdag, den 21 februari 2017
18:30
Strasbourg
v
Tours
fredag, den 24 februari 2017
20:00
AC Ajaccio
v
Sochaux
20:00
Amiens
v
Orleans
20:00
Laval
v
Bourg en Bresse Peronnas
20:00
Le Havre
v
Auxerre
20:00
Nimes
v
GFC Ajaccio
20:00
Niort
v
Red Star
20:00
Strasbourg
v
Clermont Foot
20:00
Tours
v
Troyes
lördag, den 25 februari 2017
15:00
Lens
v
Valenciennes

Resultat

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 18 februari 2017
A
V
Brest
2 - 0
Le Havre