Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

12:29 (GMT+2)

den 23 maj 2018

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Reims3828467424+5088
2Nimes3822797537+3873
3AC Ajaccio38208106243+1968
4Le Havre38199105334+1966
5Brest38181195843+1565
6Clermont Foot38171295436+1863
7Lorient38188126146+1562
8Paris FC38161394636+1061
9Chateauroux38179125050060
10Sochaux38158155162–1153
11Auxerre38138175155–447
12Orleans381210165261–946
13Valenciennes38129175064–1445
14Lens381110174849–143
15Niort38119184760–1342
16GFC Ajaccio38118193560–2541
17Nancy38911183954–1538
18Bourg en Bresse Peronnas38106225087–3736
19Quevilly3896234566–2133
20Tours3858253468–3423

Resultat

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 11 maj 2018
I
n
Clermont Foot
v
SC Bastia
A
V
AC Ajaccio
2 - 2
Niort
A
V
Bourg en Bresse Peronnas
2 - 1
Sochaux
A
V
Chateauroux
2 - 2
Brest
A
V
Clermont Foot
2 - 2
Paris FC
A
V
GFC Ajaccio
3 - 4
Valenciennes
A
V
Le Havre
2 - 0
Tours
A
V
Lens
2 - 1
Auxerre
A
V
Nancy
3 - 0
Orleans
A
V
Quevilly
3 - 0
Lorient
A
V
Reims
2 - 2
Nimes
fredag, den 4 maj 2018
I
n
SC Bastia
v
Nancy
A
V
Auxerre
1 - 1
AC Ajaccio
A
V
Brest
2 - 0
Quevilly
A
V
Lorient
6 - 0
Bourg en Bresse Peronnas
A
V
Nimes
4 - 0
GFC Ajaccio
A
V
Niort
0 - 1
Le Havre
A
V
Orleans
1 - 1
Chateauroux
A
V
Paris FC
2 - 1
Nancy
A
V
Sochaux
1 - 3
Clermont Foot
A
V
Tours
4 - 2
Lens
A
V
Valenciennes
1 - 3
Reims
måndag, den 30 april 2018
A
V
Reims
0 - 1
Le Havre
A
V
Lens
1 - 0
Paris FC
lördag, den 28 april 2018
A
V
Clermont Foot
1 - 1
Nimes
fredag, den 27 april 2018
A
V
Bourg en Bresse Peronnas
2 - 4
Brest
A
V
Chateauroux
1 - 2
Auxerre
A
V
GFC Ajaccio
1 - 0
Orleans
A
V
Le Havre
2 - 0
AC Ajaccio
I
n
Lens
v
SC Bastia
A
V
Nancy
3 - 1
Tours
A
V
Quevilly
2 - 2
Valenciennes
A
V
Reims
3 - 1
Niort
A
V
Sochaux
0 - 2
Lorient
tisdag, den 24 april 2018
A
V
Auxerre
1 - 4
Reims
A
V
Brest
1 - 0
Clermont Foot
A
V
Le Havre
3 - 0
Nancy
A
V
Nimes
1 - 0
Lorient
A
V
Niort
4 - 1
GFC Ajaccio
A
V
Orleans
5 - 1
Bourg en Bresse Peronnas
A
V
Paris FC
0 - 0
Chateauroux
I
n
SC Bastia
v
Chateauroux
A
V
Tours
2 - 2
Quevilly
A
V
Valenciennes
2 - 2
Sochaux
måndag, den 23 april 2018
A
V
AC Ajaccio
2 - 0
Lens