Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

20:12 (GMT+1)

den 28 februari 2015

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Troyes2615563916+2350
2GFCO Ajaccio2613673428+645
3Dijon2613583125+644
4Brest26111053017+1343
5Angers2512583624+1241
6Nancy2610974029+1139
7Sochaux2610972723+439
8Laval2681442622+438
9Le Havre269983529+636
10Auxerre2581253025+536
11Nimes269893238–635
12Orleans2671182830–232
13Niort2661372528–331
14Creteil2661283336–330
15Ajaccio2661282226–430
16Clermont Foot2661193235–329
17Valenciennes2675142139–1826
18Tours2674153342–925
19Chateauroux26410122343–2022
20Arles-Avignon2646161941–2218

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 28 februari 2015
A
V
Brest
1 - 1
Sochaux

Resultat

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 27 februari 2015
A
V
Chateauroux
2 - 1
Nimes
A
V
Clermont Foot
0 - 0
Valenciennes
A
V
Creteil
0 - 2
Dijon
A
V
GFCO Ajaccio
3 - 2
Orleans
A
V
Laval
1 - 0
Arles-Avignon
A
V
Le Havre
2 - 1
Ajaccio
A
V
Niort
1 - 0
Troyes
A
V
Tours
1 - 1
Nancy