Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

21:18 (GMT+2)

den 22 oktober 2017

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Reims12903229+1327
2AC Ajaccio11722209+1123
3Paris FC127231512+323
4Nimes127142412+1222
5Lorient12642179+822
6Clermont Foot12633178+921
7Brest126331715+221
8Le Havre126241812+620
9Niort125341514+118
10Valenciennes125251517–217
11Auxerre125251317–417
12Sochaux125251523–817
13Chateauroux125161822–416
14Orleans124351818015
15GFC Ajaccio11434814–615
16Nancy123541615+114
17Bourg en Bresse Peronnas124081425–1112
18Lens123091718–19
19Quevilly121291021–115
20Tours120210524–192

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 23 oktober 2017
20:45
AC Ajaccio
v
GFC Ajaccio
fredag, den 27 oktober 2017
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Auxerre
20:00
Brest
v
Orleans
20:00
GFC Ajaccio
v
Paris FC
I
n
GFC Ajaccio
v
SC Bastia
20:00
Quevilly
v
Le Havre
20:00
Sochaux
v
Niort
lördag, den 28 oktober 2017
15:00
Clermont Foot
v
AC Ajaccio
15:00
Lorient
v
Tours
15:00
Reims
v
Nancy
15:00
Valenciennes
v
Nimes

Resultat

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 21 oktober 2017
A
V
Lens
0 - 1
Reims