Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

02:17 (GMT+2)

den 26 oktober 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Dijon12723138+523
2Troyes12633178+921
3Brest12561135+821
4GFCO Ajaccio126151517–219
5Angers125341811+718
6Nancy114611511+418
7Le Havre115331410+418
8Sochaux12453139+417
9Auxerre124531210+217
10Laval122911312+115
11Ajaccio123631010015
11Niort123631010015
13Nimes123631214–215
14Orleans123541113–214
15Creteil122731719–213
16Chateauroux123451220–813
17Valenciennes123361020–1012
18Clermont Foot122461319–610
19Arles-Avignon122461117–610
20Tours123091319–69

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 27 oktober 2014
20:30
Nancy
v
Le Havre
fredag, den 31 oktober 2014
20:00
Auxerre
v
Brest
20:00
Clermont Foot
v
Nimes
20:00
Creteil
v
Sochaux
20:00
Dijon
v
Ajaccio
20:00
GFCO Ajaccio
v
Chateauroux
20:00
Laval
v
Tours
20:00
Le Havre
v
Arles-Avignon
20:00
Troyes
v
Orleans
lördag, den 1 november 2014
14:00
Niort
v
Nancy

Resultat

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Troyes
1 - 0
Dijon