Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

10:41 (GMT+2)

den 27 september 2016

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Brest9531149+518
2Amiens8521126+617
3Reims9441117+416
4Sochaux9360106+415
5Lens9351139+414
6Strasbourg935196+314
7Le Havre934299013
8Nimes93331311+212
9Troyes93331313012
10Clermont Foot933388012
11Valenciennes9252108+211
12AC Ajaccio93241010011
13Bourg en Bresse Peronnas92431012–210
14GFC Ajaccio824257–210
15Red Star924347–310
16Orleans92251013–38
17Niort9153713–68
18Laval914458–37
19Auxerre913559–46
20Tours91351118–76

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

tisdag, den 27 september 2016
18:30
GFC Ajaccio
v
Amiens

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 26 september 2016
A
V
Brest
2 - 1
Reims