Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:21 (GMT+2)

den 29 mars 2017

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Lens30141064331+1252
2Brest3015784033+752
3Strasbourg3014794739+849
4Reims30131073325+849
5Amiens3013984231+1148
6Troyes3013894232+1047
7Nimes30111274332+1145
8Niort30111093841–343
9GFC Ajaccio30101193332+141
10Sochaux30101192928+141
11Le Havre301010102725+240
12Bourg en Bresse Peronnas30911104042–238
13AC Ajaccio30108123239–738
14Clermont Foot30910113332+137
15Valenciennes30713103641–534
16Red Star30710132840–1231
17Tours30611133948–929
18Auxerre3078152135–1429
19Orleans3088142938–928
20Laval30414122435–1126

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 31 mars 2017
20:00
Amiens
v
Clermont Foot
20:00
GFC Ajaccio
v
Bourg en Bresse Peronnas
20:00
Laval
v
AC Ajaccio
20:00
Le Havre
v
Reims
20:00
Nimes
v
Valenciennes
20:00
Niort
v
Auxerre
20:00
Tours
v
Red Star
20:00
Troyes
v
Orleans
lördag, den 1 april 2017
15:00
Lens
v
Brest
måndag, den 3 april 2017
20:45
Strasbourg
v
Sochaux

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 20 mars 2017
A
V
Auxerre
0 - 2
Strasbourg
lördag, den 18 mars 2017
A
V
Reims
0 - 2
Lens
fredag, den 17 mars 2017
A
V
AC Ajaccio
0 - 0
Le Havre
A
V
Bourg en Bresse Peronnas
2 - 4
Troyes
A
V
Brest
3 - 0
Laval
A
V
Clermont Foot
0 - 1
Niort
A
V
Orleans
1 - 1
GFC Ajaccio
A
V
Red Star
0 - 1
Amiens
A
V
Sochaux
2 - 1
Nimes
A
V
Valenciennes
0 - 4
Tours
måndag, den 13 mars 2017
A
V
Lens
2 - 1
Sochaux
lördag, den 11 mars 2017
A
V
Strasbourg
4 - 1
Brest
fredag, den 10 mars 2017
A
V
Amiens
2 - 1
Bourg en Bresse Peronnas
A
V
GFC Ajaccio
3 - 1
Troyes
A
V
Laval
0 - 0
Auxerre
A
V
Le Havre
0 - 1
Clermont Foot
A
V
Nimes
2 - 0
Red Star
A
V
Niort
2 - 1
Valenciennes
A
V
Reims
3 - 0
AC Ajaccio
A
V
Tours
3 - 1
Orleans
måndag, den 6 mars 2017
A
V
Valenciennes
2 - 1
Strasbourg
lördag, den 4 mars 2017
A
V
Orleans
1 - 1
Niort
A
V
Troyes
4 - 0
Amiens
fredag, den 3 mars 2017
A
V
Auxerre
1 - 2
Reims
A
V
Bourg en Bresse Peronnas
0 - 1
Nimes
A
V
Brest
1 - 2
AC Ajaccio
A
V
Clermont Foot
1 - 1
Laval
A
V
GFC Ajaccio
2 - 2
Tours
A
V
Red Star
2 - 3
Lens
A
V
Sochaux
0 - 1
Le Havre
måndag, den 27 februari 2017
A
V
Reims
1 - 1
Brest