Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:31 (GMT+2)

den 22 oktober 2014

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Dijon11722137+623
2GFCO Ajaccio116141514+119
3Troyes11533168+818
4Brest11461105+518
5Nancy114611511+418
6Le Havre115331410+418
7Sochaux11443128+416
8Angers114341511+415
9Niort11362109+115
10Nimes113621213–115
11Laval112811211+114
12Auxerre113531110+114
13Orleans113441012–213
14Ajaccio1126389–112
15Creteil112631618–212
16Valenciennes11335918–912
17Clermont Foot112451316–310
18Chateauroux112451019–910
19Tours113081217–59
20Arles-Avignon111461017–77

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 24 oktober 2014
20:00
Ajaccio
v
Valenciennes
20:00
Angers
v
Clermont Foot
20:00
Arles-Avignon
v
Niort
20:00
Brest
v
GFCO Ajaccio
20:00
Chateauroux
v
Tours
20:00
Nimes
v
Auxerre
20:00
Orleans
v
Creteil
20:00
Sochaux
v
Laval
lördag, den 25 oktober 2014
14:00
Troyes
v
Dijon
måndag, den 27 oktober 2014
20:30
Nancy
v
Le Havre

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 20 oktober 2014
A
V
Valenciennes
0 - 3
Dijon
lördag, den 18 oktober 2014
A
V
Creteil
1 - 1
Troyes
fredag, den 17 oktober 2014
A
V
Auxerre
2 - 2
Nancy
A
V
Chateauroux
1 - 4
Sochaux
A
V
Clermont Foot
1 - 1
Ajaccio
A
V
GFCO Ajaccio
3 - 1
Arles-Avignon
A
V
Laval
2 - 2
Brest
A
V
Le Havre
1 - 0
Angers
A
V
Niort
1 - 1
Orleans
A
V
Tours
1 - 2
Nimes