Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

04:19 (GMT+2)

den 20 augusti 2017

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Le Havre4400111+1012
2Reims440070+712
3Lorient422061+58
4Sochaux422085+38
5AC Ajaccio422041+38
5Niort422041+38
7Orleans421164+27
8GFC Ajaccio413021+16
9Clermont Foot41212205
9Valenciennes41212205
11Brest41127704
12Nimes31112204
13Paris FC411226–44
14Nancy403135–23
15Bourg en Bresse Peronnas410358–33
16Chateauroux310236–33
17Auxerre410339–63
18Quevilly402237–42
19Lens4004510–50
20Tours400418–70

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 21 augusti 2017
20:45
Chateauroux
v
Nimes
fredag, den 25 augusti 2017
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
GFC Ajaccio
20:00
Brest
v
Nancy
20:00
Nimes
v
Le Havre
20:00
Paris FC
v
Auxerre
20:00
Quevilly
v
Clermont Foot
I
n
SC Bastia
v
Auxerre
20:00
Sochaux
v
Chateauroux
20:00
Tours
v
AC Ajaccio
20:00
Valenciennes
v
Niort
lördag, den 26 augusti 2017
15:00
Lorient
v
Reims

Resultat

Frankrike – Ligue 2

lördag, den 19 augusti 2017
A
V
Lens
2 - 4
Brest