Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:32 (GMT+1)

den 10 februari 2016

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Dijon2515644319+2451
2Nancy2513934020+2048
3Metz2512763223+943
4Red Star2511952519+642
5Lens25101052624+240
6Clermont Foot2510873836+238
7Le Havre2511593028+238
8Auxerre2511592930–138
9Brest2596102528–333
10Tours2571172321+232
11Bourg en Bresse Peronnas2594123542–731
12Laval257992327–430
13AC Ajaccio2561182123–229
14Evian Thonon Gaillard2576122929027
15Niort2541472228–626
16Valenciennes2551192027–726
17Nimes258893435–124
18Creteil2565142744–1723
19Sochaux25410111925–622
20Paris FC25114101528–1317

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 12 februari 2016
20:00
AC Ajaccio
v
Clermont Foot
20:00
Auxerre
v
Nancy
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Laval
20:00
Creteil
v
Tours
20:00
Dijon
v
Sochaux
20:00
Niort
v
Brest
20:00
Paris FC
v
Nimes
20:00
Red Star
v
Evian Thonon Gaillard
lördag, den 13 februari 2016
14:00
Metz
v
Le Havre
måndag, den 15 februari 2016
20:30
Lens
v
Valenciennes

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 8 februari 2016
A
V
Le Havre
0 - 2
Dijon
fredag, den 5 februari 2016
A
V
Brest
2 - 1
Bourg en Bresse Peronnas
A
V
Clermont Foot
1 - 2
Auxerre
A
V
Evian Thonon Gaillard
1 - 0
Paris FC
A
V
Laval
0 - 0
AC Ajaccio
A
V
Nancy
2 - 2
Metz
A
V
Nimes
1 - 0
Niort
A
V
Sochaux
1 - 2
Red Star
A
V
Tours
0 - 1
Lens
A
V
Valenciennes
2 - 2
Creteil