Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

17:14 (GMT+1)

den 4 december 2016

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Troyes179442317+631
2Brest179442420+431
3Lens177822214+829
4Reims178541915+429
5Amiens177732112+928
6Le Havre177551814+426
7Sochaux176831714+326
8Strasbourg177551918+126
9Niort176652121024
10Nimes175752421+322
11Valenciennes175752523+222
12AC Ajaccio175661819–121
13Clermont Foot175661617–121
14GFC Ajaccio175661415–121
15Bourg en Bresse Peronnas174852122–120
16Red Star174671421–718
17Laval173591117–614
18Orleans173591321–814
19Auxerre173591221–914
20Tours173591929–1014

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 9 december 2016
20:00
Amiens
v
Sochaux
20:00
Bourg en Bresse Peronnas
v
Clermont Foot
20:00
GFC Ajaccio
v
AC Ajaccio
20:00
Nimes
v
Brest
20:00
Niort
v
Le Havre
20:00
Red Star
v
Valenciennes
20:00
Tours
v
Laval
20:00
Troyes
v
Auxerre
lördag, den 10 december 2016
15:00
Strasbourg
v
Lens

Resultat

Frankrike – Ligue 2

tisdag, den 29 november 2016
A
V
AC Ajaccio
1 - 1
Amiens
A
V
Auxerre
2 - 0
Nimes
A
V
Brest
2 - 1
Troyes
A
V
Clermont Foot
0 - 0
Tours
A
V
Laval
0 - 1
Lens
A
V
Le Havre
0 - 1
Strasbourg
A
V
Red Star
1 - 0
Orleans
A
V
Sochaux
1 - 1
Bourg en Bresse Peronnas
A
V
Valenciennes
0 - 0
GFC Ajaccio
måndag, den 28 november 2016
A
V
Reims
1 - 0
Niort