Resultat24 Fotboll : Frankrike

Ligue 2 Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

13:19 (GMT+2)

den 31 mars 2015

Tabell

Frankrike – Ligue 2

#LagMAVOFGMIMMSP
1Troyes2917664417+2757
2Angers2915683924+1551
3GFCO Ajaccio2914783530+549
4Dijon2914783829+949
5Brest29121253418+1648
6Sochaux2912983225+745
7Nimes2912893840–244
8Nancy29111084332+1143
9Auxerre29101273630+642
10Le Havre29101093932+740
11Laval2981652724+340
12Niort2971572628–236
13Creteil29712103439–533
14Orleans29712102934–533
15Clermont Foot29711113643–732
16Valenciennes2987142441–1731
17Ajaccio29612112330–730
18Tours2975173748–1126
19Arles-Avignon2957172346–2322
20Chateauroux29410152451–2722

Spelprogram

Frankrike – Ligue 2

fredag, den 3 april 2015
20:00
Auxerre
v
Nimes
20:00
Clermont Foot
v
Angers
20:00
Creteil
v
Orleans
20:00
Laval
v
Sochaux
20:00
Le Havre
v
Nancy
20:00
Niort
v
Arles-Avignon
20:00
Tours
v
Chateauroux
20:00
Valenciennes
v
Ajaccio
lördag, den 4 april 2015
14:00
Dijon
v
Troyes
måndag, den 6 april 2015
20:30
GFCO Ajaccio
v
Brest

Resultat

Frankrike – Ligue 2

måndag, den 23 mars 2015
A
V
Nancy
2 - 1
Auxerre
lördag, den 21 mars 2015
A
V
Brest
0 - 0
Laval
fredag, den 20 mars 2015
A
V
Ajaccio
1 - 2
Clermont Foot
A
V
Angers
1 - 0
Le Havre
A
V
Arles-Avignon
0 - 0
GFCO Ajaccio
A
V
Dijon
1 - 1
Valenciennes
A
V
Nimes
3 - 2
Tours
A
V
Orleans
0 - 0
Niort
A
V
Sochaux
3 - 0
Chateauroux
A
V
Troyes
2 - 0
Creteil
måndag, den 16 mars 2015
A
V
Valenciennes
1 - 1
Troyes
lördag, den 14 mars 2015
A
V
Auxerre
1 - 0
Sochaux
fredag, den 13 mars 2015
A
V
Chateauroux
1 - 2
Arles-Avignon
A
V
Clermont Foot
2 - 5
Dijon
A
V
Creteil
0 - 1
Angers
A
V
GFCO Ajaccio
1 - 0
Nancy
A
V
Laval
0 - 1
Nimes
A
V
Le Havre
3 - 1
Orleans
A
V
Niort
1 - 0
Ajaccio
A
V
Tours
1 - 1
Brest
måndag, den 9 mars 2015
A
V
Arles-Avignon
2 - 4
Auxerre
A
V
Brest
3 - 0
Chateauroux
lördag, den 7 mars 2015
A
V
Dijon
1 - 1
Le Havre
fredag, den 6 mars 2015
A
V
Ajaccio
0 - 1
Creteil
A
V
Angers
0 - 0
Niort
A
V
Nancy
1 - 1
Laval
A
V
Nimes
2 - 0
GFCO Ajaccio
A
V
Orleans
0 - 1
Valenciennes
A
V
Sochaux
2 - 1
Tours
A
V
Troyes
2 - 0
Clermont Foot
måndag, den 2 mars 2015
A
V
Auxerre
0 - 1
Angers