Resultat24 Fotboll : Grekland

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

03:15 (GMT+1)

den 17 december 2017

Grekland – Super Ligan

lördag, den 16 december 2017
A
V
AOK Kerkyra
1 - 3
Atromitos
A
V
AEK Athens
0 - 0
Apollon Smirnis
A
V
Platanias
0 - 1
PAOK Thessaloniki FC
söndag, den 17 december 2017
14:00
Olympiacos
v
PAS Giannina
16:15
Asteras Tripolis
v
Panetolikos
16:15
Lamia
v
AE Larissa
18:30
Xanthi
v
Panathinaikos
måndag, den 18 december 2017
18:30
Levadiakos
v
Panionios

Grekland – Football League

lördag, den 16 december 2017
A
V
AE Karaiskakis
0 - 1
Trikala
A
V
AE Sparti
1 - 0
Panserraikos FC
A
V
Doxa Dramas
1 - 1
Kissamikos FC
söndag, den 17 december 2017
I
n
Acharnaikos FC
v
Aiginiakos FC
14:00
Ergotelis
v
Apollon Pontou
14:00
Kallithea
v
Apollon Larissa
14:00
Veria FC
v
Anagennisi Karditsas
16:00
Aris Thessaloniki FC
v
OFI Crete
16:00
Panachaiki
v
Panegialios
lördag, den 16 december 2017
A
V
Aris Avatou
1 - 1
Apollon Paralimniou
söndag, den 17 december 2017
14:00
Aetos Orfanou
v
Didymoteicho
14:00
Doxa Proskyniton
v
Nestos Chrisoupolis
14:00
Megas Alexandros Xiropotamou
v
Sidirochori
14:00
Orfeas Xanthi
v
Kavala
16:00
Elpis Skoutareos
v
Megas Alexandros Karperis
onsdag, den 13 december 2017
A
V
AO Kardias
1 - 1
Almopos Aridaia
A
V
Agrotikos Asteras
1 - 1
Naousa FC
A
V
Edessaikos
0 - 0
Iraklis
A
V
Karitsa
0 - 0
Kampaniakos Chalastras
A
V
Kilkisiakos
0 - 1
Pierikos FC
A
V
Makedonikos FC
1 - 1
Megas Alexandros Trikala
A
V
Philippos Alexandreia
2 - 3
Langadas
söndag, den 17 december 2017
14:00
Almopos Aridaia
v
Makedonikos FC
14:00
Iraklis
v
Karitsa
14:00
Kampaniakos Chalastras
v
Agrotikos Asteras
14:00
Langadas
v
Edessaikos
14:00
Naousa FC
v
Megas Alexandros Trikala
14:00
Philippos Alexandreia
v
Aris Palaiochori
14:00
Pierikos FC
v
AO Kardias
söndag, den 17 december 2017
13:00
Lefkimmi
v
Doxa Kranoula
14:00
Asteras Parapotamos
v
Skoufas Kompoti
14:00
Ethnikos Filippiadas
v
Ermis Amyntaio
14:00
Kastoria
v
AO Tilikratis Lefkada
14:00
Makedonikos Foufas
v
Thesprotos FC
14:00
Panlefkadios
v
Neos Amphilochus
lördag, den 16 december 2017
A
V
NFC Volos
5 - 0
Digenis Neochori
söndag, den 17 december 2017
14:00
AO Thiva
v
Rigas Feraios
14:00
Achilleas Farsalon
v
Sellana
14:00
Almyros
v
Olympiacos Volou
14:00
Niki Volou
v
Asteras Itea
14:00
Velouchi
v
Amvrysseas
söndag, den 17 december 2017
13:00
Pallixouriakos
v
Panarkadikos FC
14:00
Achaiki FC
v
PAO Vardas
14:00
Kalamata
v
Asteras Amaliada-Panopoulo
14:00
Leonidio
v
Asteras Vlahioti
14:00
Paniliakos
v
Pylou AO Tsiklitiras
14:00
Zakynthos APS
v
Diagoras Vrachnaiika
lördag, den 16 december 2017
A
V
Ialysos
1 - 0
Diagoras Rodos
söndag, den 17 december 2017
14:00
Aspropyrgos Enosis
v
Pelopas Kiatou
14:00
Keratsini
v
Ethnikos Piraeus
14:00
Rhodos AS
v
Ionikos
14:00
Zevgolateio
v
Proodeftiki
lördag, den 16 december 2017
A
V
Tamynaikos
0 - 1
APO Panargiakos
A
V
Triglia Rafinas
1 - 0
Diagoras Agias Paraskevis
söndag, den 17 december 2017
14:00
Ae Ermionidas
v
Thyella Diastavroseos
14:00
Aiolikos Mitilini
v
Panthiraikos AO
14:00
Ermis Kiveri
v
Aittitos Spaton
söndag, den 17 december 2017
14:00
Egaleo
v
Agios Ierotheos
14:00
Fostiras
v
Ilisiakos Zografou
14:00
Kifisia FC
v
OF Ierapetra
14:00
Mylopotamos
v
PAS Irodotos
14:00
Palaiochora
v
Ermis Zonianon

Grekland – Super Liga:: play-off

onsdag, den 31 maj 2017
A
V
PAOK Thessaloniki FC
2 - 3
Panathinaikos
A
V
Panionios
1 - 2
AEK Athens

Grekland – Cupen:: grupp 1

tisdag, den 28 november 2017
I
n
Iraklis
v
Platanias
A
V
OFI Crete
2 - 1
Apollon Smirnis

Grekland – Cupen:: grupp 2

onsdag, den 29 november 2017
A
V
Aiginiakos FC
0 - 5
PAOK Thessaloniki FC
torsdag, den 30 november 2017
A
V
Apollon Pontou
1 - 2
Levadiakos

Grekland – Cupen:: grupp 3

tisdag, den 28 november 2017
A
V
Apollon Larissa
0 - 2
Lamia
torsdag, den 30 november 2017
A
V
Kallithea
2 - 3
AEK Athens

Grekland – Cupen:: grupp 4

tisdag, den 28 november 2017
A
V
AE Sparti
0 - 4
Atromitos
onsdag, den 29 november 2017
A
V
Trikala
0 - 0
AOK Kerkyra

Grekland – Cupen:: grupp 5

onsdag, den 29 november 2017
A
A
W
Acharnaikos FC
0 - 3
Asteras Tripolis
A
V
Kissamikos FC
1 - 1
Olympiacos

Grekland – Cupen:: grupp 6

tisdag, den 28 november 2017
A
V
Panserraikos FC
1 - 2
Xanthi
torsdag, den 30 november 2017
A
V
Ergotelis
0 - 5
Panetolikos

Grekland – Cupen:: grupp 7

tisdag, den 28 november 2017
A
V
Aris Thessaloniki FC
1 - 1
PAS Giannina
torsdag, den 30 november 2017
A
V
Panegialios
1 - 0
Panionios

Grekland – Cupen:: grupp 8

onsdag, den 29 november 2017
A
V
Anagennisi Karditsas
0 - 0
AE Larissa
A
V
Panachaiki
1 - 1
Panathinaikos

Grekland – Cupen:: 1. runda

onsdag, den 30 augusti 2017
A
V
Veria FC
2 - 1
Aiginiakos FC

Grekland – Cupen:: play-off

tisdag, den 19 december 2017
18:30
Trikala
v
PAOK Thessaloniki FC
onsdag, den 20 december 2017
14:00
Asteras Tripolis
v
Atromitos
16:15
Platanias
v
Olympiacos
18:30
Panetolikos
v
AEK Athens
torsdag, den 21 december 2017
14:00
AE Larissa
v
Xanthi
14:00
Panionios
v
OFI Crete
16:15
Lamia
v
Panathinaikos
18:30
Levadiakos
v
PAS Giannina