Resultat24 Fotboll : Grekland

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

22:11 (GMT+1)

den 21 november 2018

Grekland – Football League

lördag, den 17 november 2018
A
V
Apollon Pontou
0 - 1
Platanias
A
V
Doxa Dramas
2 - 3
PAS Irodotos
A
V
Ergotelis
3 - 0
Trikala
A
V
Kissamikos FC
1 - 2
NFC Volos
söndag, den 18 november 2018
A
V
AOK Kerkyra
0 - 1
AE Karaiskakis
A
V
Aiginiakos FC
1 - 2
Aittitos Spaton
A
V
Apollon Larissa
1 - 1
AE Sparti
A
V
Panachaiki
1 - 0
Iraklis
onsdag, den 21 november 2018
A
V
AE Karaiskakis
4 - 0
Aiginiakos FC
A
V
AE Sparti
2 - 0
Trikala
A
V
AOK Kerkyra
3 - 0
Doxa Dramas
A
V
Aittitos Spaton
1 - 1
Panachaiki
A
V
NFC Volos
1 - 1
Ergotelis
A
V
PAS Irodotos
0 - 1
Apollon Pontou
A
V
Platanias
0 - 0
Kissamikos FC
torsdag, den 22 november 2018
14:00
Iraklis
v
Apollon Larissa
söndag, den 18 november 2018
A
V
AE Kalampaki
0 - 1
Apollon Paralimniou
A
V
Aetos Orfanou
3 - 1
Aspis Xanthi
A
V
Alexandros Kilkis
3 - 1
Ethnikos Alexandroupoli
A
V
Aris Avatou
1 - 0
Orfeas Xanthi
A
V
Ethnikos Sidirokastro FC
0 - 6
Kavala
A
V
Keravnos Pernis
1 - 0
Pao Kosmio
A
V
Panserraikos FC
1 - 2
Nestos Chrisoupolis
söndag, den 18 november 2018
A
V
Agrotikos Asteras
2 - 0
Pao Koufalion
A
V
Almopos Aridaia
2 - 0
Ermis Amyntaio
A
V
Aris Palaiochori
2 - 0
Makedonikos FC
A
V
Langadas
0 - 0
PO Triglia
U
p
Melithes Melitis
v
Edessaikos
A
V
Olympiacos Kyminion
1 - 0
Anagennisi Giannitsa
A
V
Veria FC
0 - 1
Niki Agathias
söndag, den 18 november 2018
A
V
AO Floriadas
0 - 0
Kronos Argyrades
U
p
Acheron Kanalaki
v
Alexandros Kallithea
U
p
Lefkimmi
v
AO Tilikratis Lefkada
U
p
Makedonikos Siatista
v
Souli Paramythia
A
V
Nafpaktiakos Asteras
1 - 1
Makedonikos Foufas
söndag, den 18 november 2018
A
V
Achilleas Neokaisareias
5 - 1
AO Stylis
A
V
Apollon Makrychori
2 - 0
Anagennisi Karditsas
A
V
Asteras Itea
0 - 2
Olympiacos Volou
A
V
Meteora
4 - 2
Sellana
A
V
Niki Volou
5 - 0
Fokikos
A
V
Oikonomos Tsaritsani
1 - 2
Pierikos FC
måndag, den 19 november 2018
A
V
Almyros
1 - 1
Thiseas Agria
söndag, den 18 november 2018
A
V
Ampelakiakos
0 - 1
Keratsini
A
V
Atsalenios PO
1 - 1
Atromitos Piraeus
A
V
Episkopi Rethymno
2 - 2
AEEK SYNKA
A
V
Ethnikos Piraeus
3 - 1
Giouchtas FC
A
V
Palaiochora
0 - 4
OF Ierapetra
A
V
Ionikos
1 - 0
Proodeftiki
lördag, den 17 november 2018
A
V
Thyella Diastavroseos
4 - 1
Foivos Kremastis
söndag, den 18 november 2018
A
V
Paniliakos
0 - 2
Diagoras Rodos
A
V
Acharnaikos FC
3 - 0
Panegialios
A
V
Diagoras Vrachnaiika
2 - 2
Palliniakos
A
V
Niki Traganou
2 - 1
PAO Vardas
A
V
Panamvrakakikos
1 - 0
Asteras Amaliada-Panopoulo
söndag, den 18 november 2018
A
V
Aiolikos Mitilini
4 - 2
Thyella Kamari
A
V
Panthiraikos AO
0 - 0
Agioi Anargyroi
A
V
AO Chalkidas
4 - 1
Apollon Eretria
A
V
Egaleo
1 - 0
Kallithea
A
V
Haravianos Ilioupolis
0 - 0
Agios Ierotheos
A
V
Ilisiakos Zografou
2 - 0
PAS Korinthos
söndag, den 18 november 2018
U
p
Enosi Lerna
v
Katastari
A
V
AO Ypato
0 - 0
Ae Ermionidas
A
V
Amvrysseas
0 - 0
Aspropyrgos Enosis
U
p
Eikosimias
v
APO Panargiakos
A
V
Mandraikos FC
3 - 3
Panarkadikos FC
A
V
Asteras Vlahioti
1 - 1
AE Pellanas Kastoreiou
måndag, den 19 november 2018
A
V
Pamisos Messini
0 - 2
Kalamata

Grekland – Super Ligan

lördag, den 10 november 2018
A
V
AE Larissa
2 - 0
PAS Giannina
A
V
Xanthi
0 - 1
Panionios
A
V
Levadiakos
2 - 1
OFI Crete
söndag, den 11 november 2018
A
V
AEK Athens
0 - 2
Atromitos
A
V
PAOK Thessaloniki FC
2 - 1
Panetolikos
A
V
Lamia
0 - 0
Asteras Tripolis
A
V
Olympiacos
1 - 1
Panathinaikos
måndag, den 12 november 2018
A
V
Apollon Smirnis
1 - 2
Aris Thessaloniki FC

Grekland – Cupen:: grupp 1

onsdag, den 31 oktober 2018
A
V
Iraklis
1 - 6
Atromitos
torsdag, den 1 november 2018
A
V
PAS Giannina
5 - 0
Thyella Kamari

Grekland – Cupen:: grupp 2

tisdag, den 30 oktober 2018
A
V
Lamia
1 - 1
NFC Volos
onsdag, den 31 oktober 2018
A
V
Apollon Larissa
0 - 4
AEK Athens

Grekland – Cupen:: grupp 3

onsdag, den 31 oktober 2018
A
V
Kissamikos FC
0 - 0
Panetolikos

Grekland – Cupen:: grupp 4

onsdag, den 14 november 2018
A
V
Ergotelis
1 - 2
PAOK Thessaloniki FC

Grekland – Cupen:: grupp 5

tisdag, den 30 oktober 2018
A
V
Levadiakos
4 - 0
Aris Avatou
torsdag, den 1 november 2018
A
V
Panachaiki
0 - 2
Olympiacos

Grekland – Cupen:: grupp 6

onsdag, den 31 oktober 2018
A
V
Trikala
0 - 1
Asteras Tripolis
torsdag, den 1 november 2018
A
V
Apollon Smirnis
5 - 0
Apollon Paralimniou

Grekland – Cupen:: grupp 7

tisdag, den 30 oktober 2018
A
V
OFI Crete
3 - 0
Niki Volou
torsdag, den 1 november 2018
A
V
AOK Kerkyra
0 - 1
Xanthi

Grekland – Cupen:: grupp 8

tisdag, den 30 oktober 2018
A
V
AE Larissa
4 - 1
PAS Irodotos
onsdag, den 31 oktober 2018
A
V
Apollon Pontou
0 - 4
Panionios

Grekland – Cupen:: 1. runda

lördag, den 15 september 2018
A
V
Antimachos
0 - 2
NFC Volos
söndag, den 16 september 2018
A
V
Thyella Kamari
1 - 0
AE Sparti
A
V
Kitheron Kapareliou
1 - 3
PAS Irodotos
A
V
AO Kardias
1 - 5
Apollon Pontou
A
V
AO Tilikratis Lefkada
0 - 5
Aittitos Spaton
A
V
AS Korinthos 2006
0 - 2
Panachaiki
A
V
Ae Ermionidas
3 - 7
Kissamikos FC
A
V
Anagennisi Giannitsa
2 - 3
Trikala
A
E
Apollon Paralimniou
540 - 0
Aiginiakos FC
A
V
Episkopi Rethymno
0 - 1
AOK Kerkyra
A
V
Ermis Amyntaio
0 - 3
Ergotelis
A
E
Ethnikos Piraeus
9101 - 1
Iraklis
A
V
OF Ierapetra
1 - 0
AE Karaiskakis
A
V
Thesprotos FC
2 - 3
Apollon Larissa
A
E
Aris Avatou
541 - 1
Platanias
A
V
Niki Volou
1 - 0
Doxa Dramas