Resultat24 Fotboll : Guatemala

Liga Nacional:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:28 (GMT+1)

den 17 december 2017

Tabell

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1Antigua Guatemala2211563516+1938
2Deportivo Petapa2211563519+1638
3CSD Municipal229852418+635
4Club Xelaju2210573027+335
5Coban Imperial229852825+335
6Guastatoya229763321+1234
7CSD Comunicaciones229762820+834
8Deportivo Malacateco2275102929026
9Sanarate2275101422–826
10CD Suchitepequez2264122443–1922
11Siquinala2262141938–1920
12Deportivo Marquense2255121839–2120

Resultat

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

söndag, den 26 november 2017
A
V
Antigua Guatemala
4 - 0
Deportivo Malacateco
A
V
CSD Municipal
2 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Deportivo Marquense
2 - 0
CSD Comunicaciones
A
V
Deportivo Petapa
0 - 0
Coban Imperial
A
V
Guastatoya
1 - 0
Sanarate
A
V
Siquinala
2 - 1
Club Xelaju
måndag, den 20 november 2017
A
V
Club Xelaju
0 - 0
Guastatoya
söndag, den 19 november 2017
A
V
CSD Comunicaciones
2 - 1
Antigua Guatemala
A
V
Sanarate
0 - 2
Deportivo Petapa
A
V
CD Suchitepequez
2 - 0
Siquinala
A
V
Deportivo Malacateco
1 - 1
CSD Municipal
A
V
Coban Imperial
2 - 0
Deportivo Marquense