Resultat24 Fotboll : Guatemala

Liga Nacional:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

08:51 (GMT+2)

den 22 juli 2018

Tabell

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1Antigua Guatemala2211563516+1938
2Deportivo Petapa2211563519+1638
3CSD Municipal229852418+635
4Club Xelaju2210573027+335
5Coban Imperial229852825+335
6Guastatoya229763321+1234
7CSD Comunicaciones229762820+834
8Deportivo Malacateco2275102929026
9Sanarate2275101422–826
10CD Suchitepequez2264122443–1922
11Siquinala2262141938–1920
12Deportivo Marquense2255121839–2120

Resultat

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

söndag, den 26 november 2017
A
V
Antigua Guatemala
4 - 0
Deportivo Malacateco
A
V
CSD Municipal
2 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Deportivo Marquense
2 - 0
CSD Comunicaciones
A
V
Deportivo Petapa
0 - 0
Coban Imperial
A
V
Guastatoya
1 - 0
Sanarate
A
V
Siquinala
2 - 1
Club Xelaju
måndag, den 20 november 2017
A
V
Club Xelaju
0 - 0
Guastatoya
söndag, den 19 november 2017
A
V
CSD Comunicaciones
2 - 1
Antigua Guatemala
A
V
Sanarate
0 - 2
Deportivo Petapa
A
V
CD Suchitepequez
2 - 0
Siquinala
A
V
Deportivo Malacateco
1 - 1
CSD Municipal
A
V
Coban Imperial
2 - 0
Deportivo Marquense
torsdag, den 16 november 2017
A
V
CSD Comunicaciones
0 - 0
Coban Imperial
A
V
Deportivo Petapa
3 - 0
Club Xelaju
onsdag, den 15 november 2017
A
V
Siquinala
3 - 1
Deportivo Malacateco
A
V
Deportivo Marquense
0 - 1
Sanarate
A
V
Antigua Guatemala
1 - 1
CSD Municipal
A
V
Guastatoya
4 - 1
CD Suchitepequez
söndag, den 12 november 2017
A
V
Coban Imperial
1 - 1
Antigua Guatemala
A
V
Club Xelaju
2 - 1
Deportivo Marquense
A
V
CSD Municipal
2 - 0
Siquinala
A
V
CD Suchitepequez
1 - 3
Deportivo Petapa
A
V
Deportivo Malacateco
2 - 2
Guastatoya
lördag, den 11 november 2017
A
V
Sanarate
1 - 1
CSD Comunicaciones
söndag, den 5 november 2017
A
V
CSD Comunicaciones
2 - 1
Club Xelaju
A
V
Antigua Guatemala
2 - 0
Siquinala
A
V
Deportivo Marquense
2 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Guastatoya
1 - 2
CSD Municipal
A
V
Coban Imperial
2 - 0
Sanarate
lördag, den 4 november 2017
A
V
Deportivo Petapa
0 - 1
Deportivo Malacateco
söndag, den 29 oktober 2017
A
V
Club Xelaju
1 - 0
Coban Imperial
A
V
CSD Municipal
0 - 1
Deportivo Petapa
A
V
Sanarate
0 - 2
Antigua Guatemala
A
V
Siquinala
1 - 1
Guastatoya
A
V
CD Suchitepequez
2 - 2
CSD Comunicaciones
A
V
Deportivo Malacateco
4 - 0
Deportivo Marquense
söndag, den 22 oktober 2017
A
V
CSD Comunicaciones
3 - 0
Deportivo Malacateco
A
V
Sanarate
2 - 0
Club Xelaju
A
V
Antigua Guatemala
2 - 1
Guastatoya
A
V
Deportivo Marquense
1 - 0
CSD Municipal
A
V
Coban Imperial
2 - 1
CD Suchitepequez
lördag, den 21 oktober 2017
A
V
Deportivo Petapa
3 - 0
Siquinala
söndag, den 15 oktober 2017
A
V
CSD Municipal
0 - 0
CSD Comunicaciones
A
V
Siquinala
4 - 0
Deportivo Marquense
A
V
CD Suchitepequez
1 - 0
Sanarate
A
V
Club Xelaju
1 - 0
Antigua Guatemala
A
V
Deportivo Malacateco
5 - 0
Coban Imperial
A
V
Guastatoya
2 - 1
Deportivo Petapa
torsdag, den 12 oktober 2017
A
V
CSD Comunicaciones
1 - 0
Siquinala
A
V
Coban Imperial
3 - 1
CSD Municipal
A
V
Club Xelaju
4 - 1
CD Suchitepequez
A
V
Deportivo Marquense
1 - 1
Guastatoya
onsdag, den 11 oktober 2017
A
V
Sanarate
1 - 1
Deportivo Malacateco
A
V
Antigua Guatemala
2 - 0
Deportivo Petapa
söndag, den 8 oktober 2017
A
V
CSD Municipal
2 - 0
Sanarate
A
V
Siquinala
0 - 2
Coban Imperial
A
V
Antigua Guatemala
5 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Deportivo Malacateco
1 - 2
Club Xelaju
A
V
Guastatoya
2 - 0
CSD Comunicaciones
lördag, den 7 oktober 2017
A
V
Deportivo Petapa
2 - 0
Deportivo Marquense
söndag, den 1 oktober 2017
A
V
CSD Comunicaciones
3 - 1
Deportivo Petapa
A
V
Club Xelaju
2 - 2
CSD Municipal
A
V
Sanarate
1 - 0
Siquinala
A
V
CD Suchitepequez
3 - 1
Deportivo Malacateco
A
V
Deportivo Marquense
2 - 2
Antigua Guatemala
A
V
Coban Imperial
4 - 2
Guastatoya
måndag, den 25 september 2017
A
V
Deportivo Malacateco
0 - 3
Antigua Guatemala
söndag, den 24 september 2017
A
V
CSD Comunicaciones
5 - 1
Deportivo Marquense
A
V
Sanarate
1 - 0
Guastatoya
A
V
CD Suchitepequez
1 - 1
CSD Municipal
A
V
Club Xelaju
4 - 0
Siquinala
A
V
Coban Imperial
2 - 2
Deportivo Petapa
söndag, den 17 september 2017
A
V
CSD Municipal
2 - 1
Deportivo Malacateco
A
V
Siquinala
2 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Antigua Guatemala
0 - 0
CSD Comunicaciones
A
V
Deportivo Marquense
1 - 1
Coban Imperial
A
V
Guastatoya
3 - 0
Club Xelaju
lördag, den 16 september 2017
A
V
Deportivo Petapa
1 - 1
Sanarate
söndag, den 10 september 2017
A
V
Club Xelaju
2 - 1
Deportivo Petapa
A
V
CSD Municipal
1 - 0
Antigua Guatemala
A
V
Sanarate
0 - 0
Deportivo Marquense
A
V
CD Suchitepequez
1 - 1
Guastatoya
A
V
Deportivo Malacateco
2 - 0
Siquinala
A
V
Coban Imperial
3 - 2
CSD Comunicaciones
torsdag, den 7 september 2017
A
V
CSD Comunicaciones
0 - 1
Sanarate
A
V
Deportivo Petapa
3 - 0
CD Suchitepequez
onsdag, den 6 september 2017
A
V
Deportivo Marquense
1 - 1
Club Xelaju
A
V
Siquinala
1 - 2
CSD Municipal
A
V
Antigua Guatemala
2 - 0
Coban Imperial
A
V
Guastatoya
3 - 1
Deportivo Malacateco
söndag, den 3 september 2017
A
V
Club Xelaju
2 - 0
CSD Comunicaciones
A
V
CSD Municipal
0 - 0
Guastatoya
A
V
Sanarate
0 - 1
Coban Imperial
A
V
Siquinala
3 - 2
Antigua Guatemala
A
V
CD Suchitepequez
3 - 1
Deportivo Marquense
A
V
Deportivo Malacateco
3 - 0
Deportivo Petapa
söndag, den 27 augusti 2017
A
V
CSD Comunicaciones
2 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Antigua Guatemala
2 - 0
Sanarate
A
V
Deportivo Marquense
1 - 0
Deportivo Malacateco
A
V
Coban Imperial
1 - 1
Club Xelaju
A
V
Guastatoya
3 - 0
Siquinala
lördag, den 26 augusti 2017
A
V
Deportivo Petapa
1 - 1
CSD Municipal
söndag, den 20 augusti 2017
A
V
CSD Municipal
1 - 0
Deportivo Marquense
A
V
Siquinala
1 - 4
Deportivo Petapa
A
V
CD Suchitepequez
2 - 2
Coban Imperial
A
V
Club Xelaju
4 - 1
Sanarate
A
V
Deportivo Malacateco
2 - 0
CSD Comunicaciones
A
V
Guastatoya
0 - 0
Antigua Guatemala
måndag, den 14 augusti 2017
A
V
CSD Comunicaciones
1 - 1
CSD Municipal
söndag, den 13 augusti 2017
A
V
Deportivo Petapa
1 - 0
Guastatoya
A
V
Sanarate
2 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Antigua Guatemala
2 - 0
Club Xelaju
A
V
Deportivo Marquense
1 - 0
Siquinala
A
V
Coban Imperial
1 - 0
Deportivo Malacateco
torsdag, den 10 augusti 2017
A
V
Deportivo Petapa
2 - 0
Antigua Guatemala
onsdag, den 9 augusti 2017
A
V
CD Suchitepequez
4 - 1
Club Xelaju
A
V
Deportivo Malacateco
0 - 0
Sanarate
A
V
Siquinala
0 - 3
CSD Comunicaciones
A
V
CSD Municipal
1 - 0
Coban Imperial
A
V
Guastatoya
4 - 2
Deportivo Marquense
söndag, den 6 augusti 2017
A
V
CSD Comunicaciones
1 - 0
Guastatoya
A
V
Sanarate
2 - 1
CSD Municipal
A
V
Club Xelaju
0 - 0
Deportivo Malacateco
A
V
Deportivo Marquense
0 - 4
Deportivo Petapa
lördag, den 5 augusti 2017
A
V
CD Suchitepequez
1 - 0
Antigua Guatemala
A
V
Coban Imperial
1 - 1
Siquinala
söndag, den 30 juli 2017
A
V
CSD Municipal
0 - 1
Club Xelaju
A
V
Siquinala
1 - 0
Sanarate
A
V
Antigua Guatemala
2 - 1
Deportivo Marquense
A
V
Deportivo Malacateco
3 - 0
CD Suchitepequez
A
V
Guastatoya
2 - 0
Coban Imperial
lördag, den 29 juli 2017
A
V
Deportivo Petapa
0 - 0
CSD Comunicaciones