Resultat24 Fotboll : Guatemala

Liga Nacional:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

21:18 (GMT+2)

den 22 oktober 2017

Live resultat

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

87'
Antigua Guatemala
2 - 1
Guastatoya
61'
Deportivo Marquense
1 - 0
CSD Municipal

Tabell

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1Club Xelaju168442519+628
 2Antigua Guatemala168352412+1227
3Deportivo Petapa167452617+925
 4Guastatoya167452415+925
5CSD Comunicaciones167452113+825
 6CSD Municipal166641614+224
7Coban Imperial156542122–123
8Sanarate166461214–222
9Deportivo Malacateco165382019+118
10CD Suchitepequez155371728–1118
 11Deportivo Marquense163581330–1714
12Siquinala1641111329–1613

Spelprogram

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

söndag, den 22 oktober 2017
A
V
CSD Comunicaciones
3 - 0
Deportivo Malacateco
A
V
Sanarate
2 - 0
Club Xelaju
19:34
Antigua Guatemala
v
Guastatoya
20:02
Deportivo Marquense
v
CSD Municipal
22:00
Coban Imperial
v
CD Suchitepequez

Resultat

Guatemala – Liga Nacional:: apertura

lördag, den 21 oktober 2017
A
V
Deportivo Petapa
3 - 0
Siquinala