Resultat24 Fotboll : Nederländerna

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

06:13 (GMT+2)

den 22 september 2018

Nederländerna – Eredivisie

fredag, den 21 september 2018
A
V
Heracles
4 - 0
De Graafschap
lördag, den 22 september 2018
18:30
Fortuna Sittard
v
Willem II
19:45
Excelsior
v
SC Heerenveen
19:45
VVV-Venlo
v
NAC Breda
20:45
Vitesse
v
ADO Den Haag
söndag, den 23 september 2018
12:15
Feyenoord
v
FC Utrecht
14:30
FC Emmen
v
PEC Zwolle
14:30
FC Groningen
v
AZ Alkmaar
16:45
PSV Eindhoven
v
Ajax

Nederländerna – Eerste Divisie

fredag, den 21 september 2018
A
V
FC Den Bosch
1 - 4
Almere City FC
A
V
Go Ahead Eagles
2 - 1
Jong Ajax
A
V
Helmond Sport
2 - 3
NEC Nijmegen
A
V
Jong FC Utrecht
0 - 0
Cambuur
A
V
Jong PSV
1 - 0
FC Volendam
A
V
MVV Maastricht
2 - 1
FC Dordrecht
A
V
RKC Waalwijk
2 - 2
Jong AZ Alkmaar
A
V
Roda JC Kerkrade
0 - 0
FC Eindhoven
A
V
TOP Oss
0 - 0
Sparta Rotterdam
A
V
Telstar
1 - 3
FC Twente

Nederländerna – Tweede Divisie

lördag, den 22 september 2018
14:30
GVVV Veenendaal
v
Jong Vitesse
14:30
Koninklijke HFC
v
Kozakken Boys
14:30
SVV Scheveningen
v
Katwijk
15:00
IJsselmeervogels
v
Lienden
15:30
Excelsior Maassluis
v
Barendrecht
15:30
HHC
v
Rijnsburgse Boys
15:30
Jong Almere City FC
v
De Treffers
15:30
Jong Sparta Rotterdam
v
Spakenburg
18:00
VVSB
v
AFC

Nederländerna – Super cupen

lördag, den 4 augusti 2018
A
E
PSV Eindhoven
560 - 0
Feyenoord

Nederländerna – KNVB Beker

tisdag, den 25 september 2018
17:00
AFC
v
Telstar
18:30
RKC Waalwijk
v
NAC Breda
19:45
Almere City FC
v
FC Dordrecht
19:45
DVS 33
v
Roda JC Kerkrade
19:45
FC Den Bosch
v
Heracles
19:45
FC Volendam
v
Willem II
19:45
Go Ahead Eagles
v
FC Eindhoven
19:45
HSV ODIN '59
v
Lisse
19:45
Helmond Sport
v
Fortuna Sittard
19:45
Koninklijke HFC
v
Harkemase Boys
19:45
Noordwijk
v
Sparta Rotterdam
19:45
Rijnsburgse Boys
v
TOP Oss
19:45
SVV Scheveningen
v
Cambuur
19:45
Spakenburg
v
DFS
19:45
VVSB
v
De Graafschap
19:45
Westlandia
v
VVV-Venlo
20:00
Kozakken Boys
v
ONS Sneek
20:45
Excelsior
v
NEC Nijmegen
onsdag, den 26 september 2018
17:00
OJC Rosmalen
v
ADO Den Haag
18:30
Excelsior Maassluis
v
PSV Eindhoven
19:45
DOVO
v
SV Urk
19:45
Eemdijk
v
ASWH
19:45
Groene Ster
v
TEC
19:45
Katwijk
v
SC Heerenveen
19:45
RKAV Volendam
v
Vitesse
19:45
Staphorst
v
PEC Zwolle
20:45
HVV Te Werve
v
Ajax
torsdag, den 27 september 2018
17:00
Alcides
v
AZ Alkmaar
17:00
OFC Oostzaan
v
FC Emmen
18:30
FC Groningen
v
FC Twente
19:45
FC Utrecht
v
MVV Maastricht
20:45
Gemert
v
Feyenoord