Resultat24 Fotboll : Honduras

Liga Nacional:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:34 (GMT+1)

den 13 december 2018

Tabell

Honduras – Liga Nacional:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1CD Motagua1811432811+1737
2CD Olimpia188822517+832
3Lobos UPNFM189362520+530
4CD Marathon187742822+628
5Real Espana187563125+626
6Platense FC186662118+324
7Honduras Progreso186482731–422
8CD Vida184772124–319
9Juticalpa183691934–1515
10Real de Minas1832131538–2311

Resultat

Honduras – Liga Nacional:: apertura

söndag, den 11 november 2018
A
V
CD Motagua
6 - 1
Real de Minas
A
V
Honduras Progreso
2 - 3
CD Marathon
A
V
Platense FC
0 - 0
Juticalpa
A
V
Real Espana
1 - 2
Lobos UPNFM
A
V
CD Vida
2 - 0
CD Olimpia
måndag, den 5 november 2018
A
V
Juticalpa
1 - 2
CD Motagua
söndag, den 4 november 2018
A
V
Lobos UPNFM
2 - 0
Real de Minas
A
V
CD Vida
2 - 2
Real Espana
A
V
CD Olimpia
2 - 2
Honduras Progreso
lördag, den 3 november 2018
A
V
CD Marathon
1 - 1
Platense FC
torsdag, den 1 november 2018
A
V
Lobos UPNFM
2 - 1
CD Olimpia
måndag, den 29 oktober 2018
A
V
CD Motagua
1 - 0
CD Marathon
söndag, den 28 oktober 2018
A
V
Real Espana
1 - 3
CD Olimpia
A
V
Platense FC
2 - 2
CD Vida
A
V
Juticalpa
0 - 1
Lobos UPNFM
A
V
Real de Minas
0 - 2
Honduras Progreso
måndag, den 22 oktober 2018
A
V
CD Olimpia
1 - 1
Juticalpa
A
V
Real de Minas
3 - 1
CD Marathon
söndag, den 21 oktober 2018
A
V
Lobos UPNFM
1 - 3
CD Motagua
A
V
Real Espana
1 - 0
Platense FC
lördag, den 20 oktober 2018
A
V
Honduras Progreso
1 - 1
CD Vida
fredag, den 19 oktober 2018
A
V
CD Olimpia
2 - 0
Real de Minas
torsdag, den 18 oktober 2018
A
V
CD Motagua
1 - 0
CD Vida
måndag, den 15 oktober 2018
A
V
CD Olimpia
1 - 1
CD Motagua
A
V
Platense FC
2 - 3
Honduras Progreso
söndag, den 14 oktober 2018
A
V
Juticalpa
3 - 2
Real de Minas
A
V
CD Marathon
2 - 2
Real Espana
A
V
CD Vida
1 - 2
Lobos UPNFM
onsdag, den 10 oktober 2018
A
V
CD Marathon
1 - 1
CD Motagua
söndag, den 7 oktober 2018
A
V
Real de Minas
0 - 3
Platense FC
A
V
Honduras Progreso
2 - 6
Real Espana
lördag, den 6 oktober 2018
A
V
CD Marathon
4 - 3
Juticalpa
måndag, den 1 oktober 2018
A
V
CD Olimpia
2 - 1
CD Marathon
A
V
Real Espana
1 - 1
CD Motagua
söndag, den 30 september 2018
A
V
Lobos UPNFM
2 - 1
Platense FC
A
V
CD Vida
2 - 2
Real de Minas
lördag, den 29 september 2018
A
V
Honduras Progreso
1 - 0
Juticalpa
måndag, den 24 september 2018
A
V
CD Motagua
2 - 0
Honduras Progreso
A
V
Platense FC
0 - 0
CD Olimpia
söndag, den 23 september 2018
A
V
Juticalpa
3 - 1
CD Vida
A
V
Real de Minas
1 - 0
Real Espana
torsdag, den 20 september 2018
A
V
CD Marathon
2 - 1
Lobos UPNFM
måndag, den 17 september 2018
A
V
Platense FC
1 - 0
CD Motagua
A
V
Real Espana
2 - 1
Juticalpa
söndag, den 16 september 2018
A
V
CD Vida
0 - 1
CD Marathon
lördag, den 15 september 2018
A
V
Honduras Progreso
2 - 1
Lobos UPNFM
torsdag, den 13 september 2018
A
V
Lobos UPNFM
1 - 3
Real Espana
A
V
CD Olimpia
0 - 0
CD Vida
A
V
Juticalpa
1 - 1
Platense FC
onsdag, den 12 september 2018
A
V
CD Marathon
3 - 1
Honduras Progreso
A
V
Real de Minas
0 - 0
CD Motagua
måndag, den 10 september 2018
A
V
CD Motagua
5 - 0
Juticalpa
A
V
Platense FC
1 - 0
CD Marathon
söndag, den 9 september 2018
A
V
Real Espana
3 - 0
CD Vida
A
V
Real de Minas
0 - 1
Lobos UPNFM
A
V
Honduras Progreso
1 - 1
CD Olimpia
måndag, den 3 september 2018
A
V
CD Olimpia
2 - 1
Real Espana
söndag, den 2 september 2018
A
V
Lobos UPNFM
4 - 1
Juticalpa
A
V
CD Vida
2 - 0
Platense FC
lördag, den 1 september 2018
A
V
Honduras Progreso
0 - 1
Real de Minas
måndag, den 27 augusti 2018
A
V
CD Motagua
1 - 0
Lobos UPNFM
A
V
Platense FC
2 - 1
Real Espana
söndag, den 26 augusti 2018
A
V
CD Vida
1 - 4
Honduras Progreso
A
V
Juticalpa
2 - 2
CD Olimpia
lördag, den 25 augusti 2018
A
V
CD Marathon
3 - 1
Real de Minas
måndag, den 20 augusti 2018
A
V
CD Motagua
0 - 1
CD Olimpia
söndag, den 19 augusti 2018
A
V
Lobos UPNFM
1 - 1
CD Vida
A
V
Real Espana
1 - 1
CD Marathon
A
V
Real de Minas
1 - 2
Juticalpa
A
V
Honduras Progreso
1 - 2
Platense FC
torsdag, den 16 augusti 2018
A
V
CD Olimpia
1 - 0
Lobos UPNFM
A
A
W
Juticalpa
0 - 3
CD Marathon
A
V
Real Espana
3 - 2
Honduras Progreso
A
V
Platense FC
4 - 1
Real de Minas
A
V
CD Vida
1 - 2
CD Motagua
måndag, den 13 augusti 2018
A
V
CD Motagua
1 - 0
Real Espana
A
V
Platense FC
0 - 0
Lobos UPNFM
söndag, den 12 augusti 2018
A
V
Juticalpa
0 - 0
Honduras Progreso
A
V
Real de Minas
0 - 2
CD Vida
lördag, den 11 augusti 2018
A
V
CD Marathon
1 - 1
CD Olimpia
måndag, den 6 augusti 2018
A
V
CD Olimpia
2 - 1
Platense FC
A
V
Real Espana
2 - 1
Real de Minas
söndag, den 5 augusti 2018
A
V
Lobos UPNFM
1 - 1
CD Marathon
A
V
Honduras Progreso
2 - 0
CD Motagua
A
V
CD Vida
3 - 0
Juticalpa
söndag, den 29 juli 2018
A
V
Real de Minas
1 - 3
CD Olimpia
A
V
Lobos UPNFM
3 - 1
Honduras Progreso
A
V
CD Motagua
1 - 0
Platense FC
A
V
Juticalpa
1 - 1
Real Espana
lördag, den 28 juli 2018
A
V
CD Marathon
0 - 0
CD Vida