Resultat24 Fotboll : Honduras

Liga Nacional:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:21 (GMT+2)

den 19 oktober 2018

Tabell

Honduras – Liga Nacional:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1CD Motagua14743168+825
2CD Marathon146622315+824
3CD Olimpia12660169+724
4Real Espana146442618+822
5Platense FC146351814+421
6Lobos UPNFM135351715+218
7Honduras Progreso145272025–517
8CD Vida143471419–513
9Juticalpa143471730–1313
10Real de Minas132291125–148

Spelprogram

Honduras – Liga Nacional:: apertura

fredag, den 19 oktober 2018
3:00
CD Olimpia
v
Real de Minas

Resultat

Honduras – Liga Nacional:: apertura

torsdag, den 18 oktober 2018
A
V
CD Motagua
1 - 0
CD Vida