Resultat24 Fotboll : Honduras

Liga Nacional:: apertura Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

13:00 (GMT+2)

den 14 augusti 2018

Tabell

Honduras – Liga Nacional:: apertura

#LagMAVOFGMIMMSP
1CD Vida321050+57
2CD Olimpia321063+37
3CD Motagua32012206
4Lobos UPNFM312042+25
5Honduras Progreso31113304
5Real Espana31113304
7CD Marathon30302203
8Juticalpa302114–32
9Platense FC301213–21
10Real de Minas300327–50

Spelprogram

Honduras – Liga Nacional:: apertura

torsdag, den 16 augusti 2018
3:00
CD Olimpia
v
Lobos UPNFM
3:00
CD Vida
v
CD Motagua
3:00
Juticalpa
v
CD Marathon
3:00
Real Espana
v
Honduras Progreso
3:15
Platense FC
v
Real de Minas
söndag, den 19 augusti 2018
2:00
Lobos UPNFM
v
CD Vida
3:00
Real Espana
v
CD Marathon
3:00
Real de Minas
v
Juticalpa
3:15
Honduras Progreso
v
Platense FC
måndag, den 20 augusti 2018
0:00
CD Motagua
v
CD Olimpia

Resultat

Honduras – Liga Nacional:: apertura

måndag, den 13 augusti 2018
A
V
CD Motagua
1 - 0
Real Espana
A
V
Platense FC
0 - 0
Lobos UPNFM