Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

08:32 (GMT+1)

den 31 oktober 2014

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Ironi Kiryat Shmona6510132+1116
2Maccabi Tel Aviv6501197+1215
3Hapoel Beer Sheva6420145+914
4Beitar Jerusalem624074+310
5Hapoel Tel Aviv631266010
6Hapoel Raanana621398+17
7Maccabi Petach Tikva6213816–87
8Ashdod SC6132811–36
8Maccabi Haifa6204811–36
10Hapoel Petach Tikva6204913–46
11Hapoel Ironi Akko6132711–46
12Maccabi Netanya61231012–25
13Hapoel Haifa6114410–64
14Bnei Sachnin6033814–63

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 1 november 2014
16:00
Maccabi Petach Tikva
v
Maccabi Haifa
17:00
Hapoel Haifa
v
Bnei Sachnin
17:30
Ashdod SC
v
Hapoel Raanana
18:30
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Beer Sheva
söndag, den 2 november 2014
19:15
Maccabi Netanya
v
Hapoel Petach Tikva
måndag, den 3 november 2014
18:30
Ironi Kiryat Shmona
v
Beitar Jerusalem
19:50
Hapoel Tel Aviv
v
Maccabi Tel Aviv

Resultat

Israel – Ligat HaAl

torsdag, den 30 oktober 2014
A
V
Beitar Jerusalem
1 - 1
Maccabi Netanya
A
V
Hapoel Petach Tikva
0 - 1
Hapoel Tel Aviv