Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

00:17 (GMT+1)

den 25 januari 2017

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Beer Sheva1913424410+3443
2Maccabi Tel Aviv1911443316+1737
3Maccabi Petach Tikva198922619+733
4Hapoel Ironi Kiryat Shmona198743122+931
5Beitar Jerusalem197842321+229
6Maccabi Haifa196762119+225
7Bnei Sakhnin196762123–225
8Hapoel Haifa1972102429–523
9FC Ashdod194871120–920
10Hapoel Raanana194691022–1218
11Bnei Yehuda Tel Aviv193881624–817
12Hapoel Kfar Saba193881423–917
13Hapoel Ashkelon193791230–1816
14Hapoel Tel Aviv194781422–810

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 28 januari 2017
15:00
Maccabi Petach Tikva
v
Bnei Yehuda Tel Aviv
17:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Kfar Saba
17:15
Hapoel Beer Sheva
v
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
19:30
Beitar Jerusalem
v
FC Ashdod
söndag, den 29 januari 2017
18:00
Bnei Sakhnin
v
Hapoel Ashkelon
19:15
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Haifa
måndag, den 30 januari 2017
20:00
Maccabi Haifa
v
Maccabi Tel Aviv

Resultat

Israel – Ligat HaAl

söndag, den 22 januari 2017
A
V
Bnei Yehuda Tel Aviv
2 - 0
FC Ashdod
A
V
Hapoel Kfar Saba
0 - 2
Beitar Jerusalem
A
V
Maccabi Tel Aviv
2 - 1
Bnei Sakhnin
lördag, den 21 januari 2017
A
V
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
3 - 0
Maccabi Haifa
A
V
Hapoel Haifa
1 - 0
Hapoel Raanana
A
V
Hapoel Ashkelon
0 - 1
Hapoel Tel Aviv
A
V
Maccabi Petach Tikva
1 - 1
Hapoel Beer Sheva