Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

13:23 (GMT+1)

den 19 februari 2017

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Beer Sheva2215434812+3649
2Maccabi Tel Aviv2314544018+2247
3Maccabi Petach Tikva2210932920+939
4Bnei Sakhnin239862524+135
5Beitar Jerusalem2281042923+634
6Maccabi Haifa238872724+332
7Hapoel Ironi Kiryat Shmona238783129+231
8Hapoel Haifa2283112730–327
9Hapoel Raanana2376101426–1227
10FC Ashdod2341091325–1222
11Bnei Yehuda Tel Aviv2349101829–1121
12Hapoel Kfar Saba2339111427–1318
13Hapoel Ashkelon2237121335–2216
14Hapoel Tel Aviv225981622–615

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

söndag, den 19 februari 2017
18:00
Hapoel Ashkelon
v
Maccabi Petach Tikva
19:15
Hapoel Haifa
v
Hapoel Beer Sheva

Resultat

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 18 februari 2017
A
V
Hapoel Kfar Saba
0 - 2
Maccabi Haifa
A
V
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 2
Hapoel Raanana
A
V
FC Ashdod
1 - 1
Bnei Sakhnin
A
V
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Hapoel Ironi Kiryat Shmona