Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

11:18 (GMT+2)

den 23 oktober 2014

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Ironi Kiryat Shmona431081+710
2Maccabi Tel Aviv4301104+69
3Hapoel Beer Sheva422085+38
4Hapoel Tel Aviv421154+17
5Ashdod SC413053+26
6Maccabi Haifa420287+16
7Beitar Jerusalem413043+16
8Hapoel Raanana411276+14
9Hapoel Haifa411248–44
10Maccabi Petach Tikva4112712–54
11Bnei Sachnin403168–23
12Hapoel Ironi Akko403147–33
13Hapoel Petach Tikva4103611–53
14Maccabi Netanya4013710–31

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 25 oktober 2014
16:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Beer Sheva
18:30
Ashdod SC
v
Hapoel Petach Tikva
18:30
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Haifa
18:30
Maccabi Haifa
v
Hapoel Raanana
18:30
Maccabi Netanya
v
Bnei Sachnin
söndag, den 26 oktober 2014
19:15
Hapoel Ironi Akko
v
Maccabi Tel Aviv
måndag, den 27 oktober 2014
19:50
Hapoel Tel Aviv
v
Beitar Jerusalem
tisdag, den 28 oktober 2014
18:00
Bnei Sachnin
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Petach Tikva
19:50
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Haifa
onsdag, den 29 oktober 2014
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Ironi Akko
18:45
Maccabi Tel Aviv
v
Ashdod SC

Resultat

Israel – Ligat HaAl

måndag, den 20 oktober 2014
A
V
Maccabi Tel Aviv
3 - 1
Maccabi Haifa
söndag, den 19 oktober 2014
A
V
Beitar Jerusalem
1 - 1
Ashdod SC
lördag, den 18 oktober 2014
A
V
Hapoel Haifa
3 - 2
Maccabi Netanya
A
V
Hapoel Raanana
1 - 1
Hapoel Beer Sheva
A
V
Hapoel Petach Tikva
4 - 1
Hapoel Ironi Akko
A
V
Ironi Kiryat Shmona
3 - 0
Maccabi Petach Tikva
A
V
Bnei Sachnin
1 - 1
Hapoel Tel Aviv