Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

14:20 (GMT+2)

den 24 juli 2014

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Ashdod SC00000000
1Beitar Jerusalem00000000
1Bnei Sachnin00000000
1Hapoel Beer Sheva00000000
1Hapoel Haifa00000000
1Hapoel Ironi Akko00000000
1Hapoel Petach Tikva00000000
1Hapoel Raanana00000000
1Hapoel Tel Aviv00000000
1Ironi Kiryat Shmona00000000
1Maccabi Haifa00000000
1Maccabi Netanya00000000
1Maccabi Petach Tikva00000000
1Maccabi Tel Aviv00000000

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 23 augusti 2014
18:00
Ashdod SC
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Beitar Jerusalem
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Haifa
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Maccabi Netanya
18:00
Maccabi Haifa
v
Bnei Sachnin
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Maccabi Tel Aviv
lördag, den 30 augusti 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Maccabi Haifa
18:00
Bnei Sachnin
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Hapoel Haifa
v
Ashdod SC
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Maccabi Netanya
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Hapoel Raanana
lördag, den 13 september 2014
18:00
Ashdod SC
v
Bnei Sachnin
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Beitar Jerusalem
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Haifa
18:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Maccabi Netanya
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Raanana
lördag, den 20 september 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Ashdod SC
18:00
Bnei Sachnin
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Netanya
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Maccabi Haifa
lördag, den 27 september 2014
18:00
Ashdod SC
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Beitar Jerusalem
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Haifa
18:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Raanana
18:00
Maccabi Netanya
v
Bnei Sachnin
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Beer Sheva
lördag, den 18 oktober 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Maccabi Netanya
18:00
Bnei Sachnin
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Haifa
18:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Ashdod SC
lördag, den 25 oktober 2014
18:00
Ashdod SC
v
Hapoel Raanana
18:00
Hapoel Haifa
v
Bnei Sachnin
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Beitar Jerusalem
18:00
Maccabi Netanya
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Maccabi Haifa
lördag, den 1 november 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Haifa
18:00
Bnei Sachnin
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Ashdod SC
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Maccabi Netanya
lördag, den 8 november 2014
18:00
Ashdod SC
v
Maccabi Haifa
18:00
Bnei Sachnin
v
Beitar Jerusalem
18:00
Hapoel Haifa
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Maccabi Netanya
v
Hapoel Raanana
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Ironi Akko
lördag, den 22 november 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Netanya
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Ashdod SC
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Bnei Sachnin
18:00
Hapoel Raanana
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Hapoel Haifa
lördag, den 29 november 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Bnei Sachnin
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Haifa
v
Hapoel Raanana
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Maccabi Netanya
v
Maccabi Haifa
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Ashdod SC
lördag, den 6 december 2014
18:00
Ashdod SC
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Hapoel Haifa
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Maccabi Netanya
18:00
Hapoel Raanana
v
Bnei Sachnin
18:00
Maccabi Haifa
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Beitar Jerusalem
lördag, den 13 december 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Raanana
18:00
Bnei Sachnin
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Haifa
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Maccabi Netanya
v
Ashdod SC
lördag, den 20 december 2014
18:00
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Bnei Sachnin
v
Maccabi Haifa
18:00
Hapoel Haifa
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Raanana
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Ashdod SC
18:00
Maccabi Netanya
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Maccabi Petach Tikva
lördag, den 27 december 2014
18:00
Ashdod SC
v
Hapoel Haifa
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Bnei Sachnin
18:00
Hapoel Raanana
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Maccabi Haifa
v
Beitar Jerusalem
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Maccabi Netanya
lördag, den 3 januari 2015
18:00
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Bnei Sachnin
v
Ashdod SC
18:00
Hapoel Haifa
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Maccabi Haifa
18:00
Hapoel Raanana
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Maccabi Netanya
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Hapoel Beer Sheva
lördag, den 10 januari 2015
18:00
Ashdod SC
v
Beitar Jerusalem
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Hapoel Raanana
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Bnei Sachnin
18:00
Maccabi Haifa
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Maccabi Netanya
v
Hapoel Haifa
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Ironi Kiryat Shmona
lördag, den 17 januari 2015
18:00
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Bnei Sachnin
v
Maccabi Netanya
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Haifa
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Ashdod SC
18:00
Hapoel Raanana
v
Maccabi Haifa
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Hapoel Ironi Akko
lördag, den 24 januari 2015
18:00
Ashdod SC
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Raanana
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Bnei Sachnin
18:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Maccabi Netanya
v
Beitar Jerusalem
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Haifa
lördag, den 31 januari 2015
18:00
Beitar Jerusalem
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Bnei Sachnin
v
Hapoel Haifa
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Maccabi Netanya
18:00
Hapoel Raanana
v
Ashdod SC
18:00
Maccabi Haifa
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Hapoel Tel Aviv
lördag, den 7 februari 2015
18:00
Ashdod SC
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Hapoel Haifa
v
Beitar Jerusalem
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Maccabi Haifa
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Raanana
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Maccabi Netanya
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Bnei Sachnin
lördag, den 14 februari 2015
18:00
Beitar Jerusalem
v
Bnei Sachnin
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Haifa
18:00
Hapoel Raanana
v
Maccabi Netanya
18:00
Maccabi Haifa
v
Ashdod SC
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Ironi Kiryat Shmona
lördag, den 21 februari 2015
18:00
Ashdod SC
v
Hapoel Ironi Akko
18:00
Bnei Sachnin
v
Hapoel Petach Tikva
18:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Maccabi Haifa
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Raanana
18:00
Maccabi Netanya
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Beitar Jerusalem
lördag, den 28 februari 2015
18:00
Ashdod SC
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Beitar Jerusalem
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Haifa
18:00
Maccabi Haifa
v
Maccabi Netanya
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Bnei Sachnin
lördag, den 7 mars 2015
18:00
Beitar Jerusalem
v
Maccabi Tel Aviv
18:00
Bnei Sachnin
v
Hapoel Raanana
18:00
Hapoel Haifa
v
Hapoel Beer Sheva
18:00
Hapoel Petach Tikva
v
Maccabi Petach Tikva
18:00
Hapoel Tel Aviv
v
Ashdod SC
18:00
Ironi Kiryat Shmona
v
Maccabi Haifa
18:00
Maccabi Netanya
v
Hapoel Ironi Akko
lördag, den 14 mars 2015
18:00
Ashdod SC
v
Maccabi Netanya
18:00
Hapoel Beer Sheva
v
Bnei Sachnin
18:00
Hapoel Ironi Akko
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Raanana
v
Beitar Jerusalem
18:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Haifa
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Tel Aviv
18:00
Maccabi Tel Aviv
v
Hapoel Petach Tikva