Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

17:14 (GMT+1)

den 4 december 2016

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Beer Sheva121011355+3031
2Maccabi Tel Aviv126332010+1021
3Maccabi Haifa11551166+1020
4Maccabi Petach Tikva125521614+220
5Hapoel Ironi Kiryat Shmona124531714+317
6Beitar Jerusalem113621414015
7Bnei Sakhnin11425914–514
8Hapoel Raanana1134468–213
9Hapoel Haifa124171520–513
10Hapoel Kfar Saba12336915–612
11Hapoel Tel Aviv11254914–511
12FC Ashdod12255715–811
13Bnei Yehuda Tel Aviv11245916–710
14Hapoel Ashkelon12156724–178

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

söndag, den 4 december 2016
18:00
Bnei Sakhnin
v
Hapoel Raanana
19:15
Bnei Yehuda Tel Aviv
v
Hapoel Tel Aviv

Resultat

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 3 december 2016
A
V
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
2 - 0
Hapoel Haifa
A
V
Maccabi Petach Tikva
0 - 0
Hapoel Kfar Saba
A
V
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Ashkelon
A
V
Hapoel Beer Sheva
5 - 0
FC Ashdod