Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

02:04 (GMT+2)

den 28 september 2016

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Maccabi Tel Aviv6510184+1416
2Maccabi Petach Tikva532084+411
3Hapoel Beer Sheva531193+610
4Hapoel Haifa5302116+59
5Maccabi Haifa522165+18
6Hapoel Ironi Kiryat Shmona514087+17
7Hapoel Kfar Saba521256–17
8Beitar Jerusalem5131910–16
9Hapoel Ashkelon513146–26
10Bnei Yehuda Tel Aviv512236–35
11Bnei Sakhnin6123410–65
12Hapoel Raanana502316–52
13Hapoel Tel Aviv5023311–82
14FC Ashdod501427–51

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 1 oktober 2016
17:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Haifa
17:00
Maccabi Haifa
v
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
19:00
FC Ashdod
v
Bnei Yehuda Tel Aviv
19:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Ashkelon
19:10
Beitar Jerusalem
v
Hapoel Kfar Saba

Resultat

Israel – Ligat HaAl

måndag, den 26 september 2016
A
V
Maccabi Petach Tikva
2 - 2
Maccabi Haifa
söndag, den 25 september 2016
A
V
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 3
Hapoel Beer Sheva
A
V
Maccabi Tel Aviv
5 - 0
Hapoel Tel Aviv
lördag, den 24 september 2016
A
V
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
2 - 2
Bnei Sakhnin
A
V
Hapoel Kfar Saba
1 - 0
FC Ashdod
A
V
Hapoel Ashkelon
0 - 0
Hapoel Raanana
A
V
Hapoel Haifa
4 - 0
Beitar Jerusalem
onsdag, den 21 september 2016
A
V
Bnei Sakhnin
0 - 3
Maccabi Tel Aviv