Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

20:20 (GMT+2)

den 23 september 2014

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Maccabi Tel Aviv220050+56
2Ironi Kiryat Shmona211030+34
3Hapoel Beer Sheva211042+24
4Ashdod SC211020+24
5Beitar Jerusalem211021+14
6Hapoel Raanana210142+23
7Maccabi Haifa210143+13
8Hapoel Tel Aviv210113–23
9Hapoel Ironi Akko20202202
10Maccabi Netanya201145–11
11Bnei Sachnin201135–21
12Hapoel Haifa201113–21
13Maccabi Petach Tikva201147–31
14Hapoel Petach Tikva200217–60

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 27 september 2014
17:00
Hapoel Tel Aviv
v
Hapoel Haifa
18:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Raanana
18:30
Ashdod SC
v
Bnei Sachnin
18:30
Maccabi Netanya
v
Ironi Kiryat Shmona
19:10
Hapoel Ironi Akko
v
Beitar Jerusalem
söndag, den 28 september 2014
19:15
Maccabi Haifa
v
Hapoel Petach Tikva
måndag, den 29 september 2014
19:50
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Tel Aviv

Resultat

Israel – Ligat HaAl

måndag, den 22 september 2014
A
V
Beitar Jerusalem
1 - 0
Maccabi Haifa