Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:42 (GMT+1)

den 6 februari 2016

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Beer Sheva2116323813+2551
2Maccabi Tel Aviv2115334717+3048
3Beitar Jerusalem2110652618+836
4Hapoel Raanana219572624+232
5Maccabi Haifa217772320+328
6Maccabi Petach Tikva218492121028
7Hapoel Ironi Kiryat Shmona216962523+227
8Bnei Yehuda Tel Aviv217682329–627
9Hapoel Kfar Saba216871520–526
10Bnei Sakhnin2174102323025
11Hapoel Haifa215882229–723
12Hapoel Tel Aviv2156101326–1321
13Hapoel Ironi Akko2154121131–2019
14Maccabi Netanya211713827–1910

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 6 februari 2016
16:00
Hapoel Kfar Saba
v
Bnei Yehuda Tel Aviv
16:00
Maccabi Haifa
v
Maccabi Petach Tikva
17:30
Bnei Sakhnin
v
Hapoel Haifa
18:30
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Netanya
18:30
Hapoel Ironi Akko
v
Hapoel Ironi Kiryat Shmona

Resultat

Israel – Ligat HaAl

måndag, den 1 februari 2016
A
V
Beitar Jerusalem
2 - 2
Maccabi Tel Aviv
söndag, den 31 januari 2016
A
V
Hapoel Ironi Akko
1 - 1
Maccabi Haifa
lördag, den 30 januari 2016
A
V
Maccabi Netanya
0 - 2
Bnei Sakhnin
A
V
Hapoel Haifa
1 - 1
Hapoel Kfar Saba
A
V
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
1 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
A
V
Hapoel Tel Aviv
0 - 1
Hapoel Beer Sheva
A
V
Hapoel Raanana
1 - 0
Maccabi Petach Tikva