Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

21:18 (GMT+2)

den 22 oktober 2017

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Haifa8620176+1120
2Beitar Jerusalem85212111+1017
3Maccabi Netanya84221911+814
4Maccabi Tel Aviv7421118+314
5Hapoel Beer Sheva632186+211
6Maccabi Haifa83231111011
7Bnei Sakhnin832378–111
8Maccabi Petach Tikva83141015–510
9Hapoel Ironi Kiryat Shmona82338809
10Hapoel Ashkelon82331112–19
11Bnei Yehuda Tel Aviv822479–28
12FC Ashdod8125514–95
13Hapoel Raanana8116616–104
14Hapoel Ironi Akko7124713–63

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

söndag, den 22 oktober 2017
A
V
Hapoel Ashkelon
1 - 3
Maccabi Petach Tikva
A
V
Bnei Sakhnin
0 - 1
Hapoel Haifa

Resultat

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 21 oktober 2017
A
V
Bnei Yehuda Tel Aviv
1 - 2
FC Ashdod
A
V
Hapoel Ironi Akko
0 - 2
Hapoel Raanana
A
V
Maccabi Netanya
3 - 1
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
A
V
Maccabi Haifa
1 - 2
Beitar Jerusalem