Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:24 (GMT+2)

den 29 mars 2017

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Beer Sheva2618535413+4159
2Maccabi Tel Aviv2617544519+2656
3Maccabi Petach Tikva2613943623+1348
4Bnei Sakhnin2610972626039
5Beitar Jerusalem26101063427+738
6Maccabi Haifa2610883025+538
7Hapoel Ironi Kiryat Shmona269893533+235
8Hapoel Haifa2684142936–728
9FC Ashdod26610101526–1128
10Hapoel Raanana2677121429–1528
11Bnei Yehuda Tel Aviv26510112032–1225
12Hapoel Kfar Saba2649131734–1721
13Hapoel Ashkelon2639141539–2418
14Hapoel Tel Aviv26511101826–817

Resultat

Israel – Ligat HaAl

måndag, den 13 mars 2017
A
V
Hapoel Beer Sheva
2 - 1
Beitar Jerusalem
söndag, den 12 mars 2017
A
V
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Ashkelon
A
V
Maccabi Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Haifa
lördag, den 11 mars 2017
A
V
Maccabi Petach Tikva
0 - 1
FC Ashdod
A
V
Bnei Sakhnin
0 - 0
Hapoel Tel Aviv
A
V
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
1 - 2
Hapoel Kfar Saba
A
V
Maccabi Haifa
2 - 0
Hapoel Raanana
måndag, den 6 mars 2017
A
V
Beitar Jerusalem
0 - 1
Maccabi Haifa
söndag, den 5 mars 2017
A
V
Hapoel Kfar Saba
1 - 3
Maccabi Petach Tikva
A
V
Hapoel Ashkelon
1 - 2
Maccabi Tel Aviv
lördag, den 4 mars 2017
A
V
Hapoel Haifa
1 - 2
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
A
V
Hapoel Raanana
0 - 1
Bnei Sakhnin
A
V
Hapoel Tel Aviv
1 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
A
V
FC Ashdod
0 - 1
Hapoel Beer Sheva
måndag, den 27 februari 2017
A
V
Hapoel Beer Sheva
3 - 0
Hapoel Kfar Saba