Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

02:18 (GMT+2)

den 2 oktober 2014

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Ironi Kiryat Shmona321051+47
2Hapoel Beer Sheva321074+37
3Maccabi Tel Aviv320173+46
4Maccabi Haifa320174+36
5Hapoel Tel Aviv320143+16
6Ashdod SC312042+25
7Beitar Jerusalem312032+15
8Maccabi Petach Tikva311179–24
9Hapoel Raanana310265+13
10Hapoel Ironi Akko30303303
11Bnei Sachnin302157–22
12Maccabi Netanya301257–21
13Hapoel Haifa301216–51
14Hapoel Petach Tikva3003210–80

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 18 oktober 2014
17:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Netanya
18:30
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Ironi Akko
18:30
Hapoel Raanana
v
Hapoel Beer Sheva
18:30
Ironi Kiryat Shmona
v
Maccabi Petach Tikva
19:10
Bnei Sachnin
v
Hapoel Tel Aviv
söndag, den 19 oktober 2014
19:15
Beitar Jerusalem
v
Ashdod SC
måndag, den 20 oktober 2014
19:50
Maccabi Tel Aviv
v
Maccabi Haifa
lördag, den 25 oktober 2014
16:00
Maccabi Petach Tikva
v
Hapoel Beer Sheva
18:30
Ashdod SC
v
Hapoel Petach Tikva
18:30
Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Haifa
18:30
Maccabi Haifa
v
Hapoel Raanana
18:30
Maccabi Netanya
v
Bnei Sachnin
söndag, den 26 oktober 2014
19:15
Hapoel Ironi Akko
v
Maccabi Tel Aviv
måndag, den 27 oktober 2014
19:50
Hapoel Tel Aviv
v
Beitar Jerusalem
tisdag, den 28 oktober 2014
18:00
Bnei Sachnin
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Hapoel Haifa
v
Maccabi Petach Tikva
19:50
Hapoel Beer Sheva
v
Maccabi Haifa
onsdag, den 29 oktober 2014
18:00
Hapoel Raanana
v
Hapoel Ironi Akko
18:45
Maccabi Tel Aviv
v
Ashdod SC
torsdag, den 30 oktober 2014
19:00
Beitar Jerusalem
v
Maccabi Netanya
19:50
Hapoel Petach Tikva
v
Hapoel Tel Aviv

Resultat

Israel – Ligat HaAl

måndag, den 29 september 2014
A
V
Hapoel Beer Sheva
3 - 2
Maccabi Tel Aviv
söndag, den 28 september 2014
A
V
Maccabi Haifa
3 - 1
Hapoel Petach Tikva
lördag, den 27 september 2014
A
V
Hapoel Tel Aviv
3 - 0
Hapoel Haifa
A
V
Maccabi Petach Tikva
3 - 2
Hapoel Raanana
A
V
Ashdod SC
2 - 2
Bnei Sachnin
A
V
Maccabi Netanya
1 - 2
Ironi Kiryat Shmona
A
V
Hapoel Ironi Akko
1 - 1
Beitar Jerusalem