Resultat24 Fotboll : Israel

Ligat HaAl Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:13 (GMT+1)

den 17 december 2017

Tabell

Israel – Ligat HaAl

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hapoel Beer Sheva139312613+1330
2Hapoel Haifa148512311+1229
3Beitar Jerusalem138323319+1427
4Maccabi Tel Aviv136522115+623
5Bnei Yehuda Tel Aviv147252015+523
6Maccabi Netanya135532415+920
7Hapoel Ironi Kiryat Shmona135441612+419
8Bnei Sakhnin145361218–618
9Maccabi Haifa144461517–216
10Maccabi Petach Tikva144461520–516
11Hapoel Ashkelon142751418–413
12Hapoel Raanana13229922–138
13FC Ashdod14158922–138
14Hapoel Ironi Akko1422101333–204

Spelprogram

Israel – Ligat HaAl

söndag, den 17 december 2017
18:00
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
v
Hapoel Raanana
19:30
Maccabi Netanya
v
Hapoel Beer Sheva

Resultat

Israel – Ligat HaAl

lördag, den 16 december 2017
A
V
Maccabi Petach Tikva
1 - 1
FC Ashdod
A
V
Bnei Sakhnin
2 - 1
Hapoel Ironi Akko
A
V
Hapoel Ashkelon
0 - 0
Hapoel Haifa
A
V
Maccabi Haifa
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv