Resultat24 Fotboll : Japan

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

05:32 (GMT+2)

den 20 oktober 2017

Japan – J. Liga

lördag, den 21 oktober 2017
7:00
Cerezo Osaka
v
Ventforet Kofu
7:00
Omiya Ardija
v
Kashiwa Reysol
7:00
Sanfrecce Hiroshima
v
Kawasaki Frontale
7:00
Vegalta Sendai
v
Shimizu S-Pulse
7:00
Vissel Kobe
v
Sagan Tosu
8:00
Jubilo Iwata
v
Albirex Niigata
9:00
FC Tokyo
v
Consadole Sapporo
12:00
Yokohama F.Marinos
v
Kashima Antlers
söndag, den 22 oktober 2017
10:00
Urawa Red Diamonds
v
Gamba Osaka

Japan – J. Liga 2

fredag, den 20 oktober 2017
11:30
Yokohama FC
v
Machida Zelvia
lördag, den 21 oktober 2017
7:00
Matsumoto Yamaga
v
Oita Trinita
7:00
Renofa Yamaguchi
v
Mito Hollyhock
9:00
FC Gifu
v
Tokyo Verdy
9:00
Shonan Bellmare
v
Ehime FC
12:00
V-Varen Nagasaki
v
Nagoya Grampus Eight
söndag, den 22 oktober 2017
7:00
Avispa Fukuoka
v
JEF United Chiba
7:00
Fagiano Okayama FC
v
Thespakusatsu Gunma
7:00
Kamatamare Sanuki
v
Montedio Yamagata
7:00
Roasso Kumamoto
v
Tokushima Vortis
7:00
Zweigen Kanazawa
v
Kyoto Sanga FC

Japan – J. Liga 3

lördag, den 21 oktober 2017
11:00
Kagoshima United
v
Azul Claro Numazu
12:00
FC Ryukyu
v
FC Tokyo U23
söndag, den 22 oktober 2017
6:00
Blaublitz Akita
v
Giravanz Kitakyushu
6:00
Fujieda MYFC
v
SC Sagamihara
6:00
Fukushima United
v
Tochigi SC
6:00
Gainare Tottori
v
Gamba Osaka U23
6:00
Kataller Toyama
v
Grulla Morioka
7:00
Cerezo Osaka U23
v
YSCC

Japan – Cupen

onsdag, den 20 september 2017
A
V
Cerezo Osaka
1 - 0
Nagoya Grampus Eight
A
V
Gamba Osaka
2 - 3
Kashiwa Reysol
A
V
Kawasaki Frontale
4 - 1
Shimizu S-Pulse
A
V
Matsumoto Yamaga
0 - 2
Vissel Kobe
A
V
Nagano Parceiro
0 - 1
Jubilo Iwata
A
V
Tsukuba University
0 - 2
Omiya Ardija
A
V
Urawa Red Diamonds
2 - 4
Kashima Antlers
A
E
Yokohama F.Marinos
3 - 2
Sanfrecce Hiroshima

Japan – Ligacupen

söndag, den 8 oktober 2017
A
V
Gamba Osaka
1 - 2
Cerezo Osaka
A
V
Kawasaki Frontale
3 - 1
Vegalta Sendai
onsdag, den 31 maj 2017
I
n
Gamba Osaka
v
Vegalta Sendai
A
V
Consadole Sapporo
2 - 1
Kashiwa Reysol
A
V
Jubilo Iwata
1 - 2
Omiya Ardija
A
V
Shimizu S-Pulse
2 - 1
FC Tokyo
onsdag, den 31 maj 2017
A
V
Albirex Niigata
0 - 1
Vissel Kobe
A
V
Ventforet Kofu
2 - 3
Sagan Tosu
A
V
Yokohama F.Marinos
1 - 2
Sanfrecce Hiroshima

Japan – Super cupen

lördag, den 18 februari 2017
A
V
Kashima Antlers
3 - 2
Urawa Red Diamonds