Resultat24 Fotboll : Norge

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

08:31 (GMT+2)

den 2 april 2015

tisdag, den 24 mars 2015
A
V
Djerv 1919
1 - 3
Aakra
A
V
Klepp
0 - 3
Vaulen
A
E
Aas
2 - 1
Sarpsborg FK
A
V
Nesjar
3 - 1
Eik-Toensberg
onsdag, den 25 mars 2015
A
V
Oslojuvelene
4 - 6
Korsvoll
A
V
Oestsiden
4 - 1
Borgar
A
V
Tverlandet
1 - 2
Mosjoeen
A
V
Bergen Nord
1 - 2
Tertnes
A
V
Buvik
0 - 1
Kolstad
A
V
FK Sparta Sarpsborg
0 - 1
Kraakeroey
A
E
Fagerborg
542 - 2
Oslo City
A
V
Follese
5 - 0
Loddefjord
A
V
Gjelleraasen
4 - 3
Rustad IL
A
E
Gjerdrum
341 - 1
Eidsvold IF
A
V
Hei
0 - 2
Skarphedin
A
V
Hundvaag
1 - 4
Randaberg
A
V
Kolbotn
2 - 3
Nesodden
A
V
Lillehammer FK
3 - 1
Storhamar
A
V
Lysekloster
7 - 3
Bjarg
A
V
Mandalskameratene
1 - 2
Vigoer
A
E
Melbo
781 - 1
Lofoten
A
E
Norges Handelshoegskole
3 - 4
Os
A
V
Roea
1 - 4
Asker
A
V
Skotfoss
2 - 1
Tollnes
A
E
Tornado Maaloey
2 - 1
Eid IL
A
V
Uraedd FK
0 - 1
Pors Grenland
A
V
Varegg
5 - 1
Smoeraas
A
V
Norborg
1 - 4
Brattvaag
A
V
Oeystese
4 - 0
Vadmyra
A
E
Oppsal
421 - 1
Hasle/Loeren
A
V
Ottestad
3 - 1
Faaberg
A
E
Redalen
3 - 6
Kolbu/KK
A
V
Sander
7 - 1
Grue
A
V
Sotra Sportsklubb
4 - 1
Austevoll
A
V
Hallingdal FK
2 - 1
Jevnaker
A
E
Lommedalen
2 - 4
Lokomotiv Oslo FK
A
V
Re
1 - 0
Larvik Turn
A
V
Roervik
2 - 0
Namsos
A
V
Steinkjer
7 - 1
Aafjord
A
V
Verdal
0 - 1
Vuku
A
V
Fjell SK
2 - 4
Modum FK
A
V
Grand Bodoe
4 - 0
Fauske/Sprint
A
V
Slemmestad
0 - 7
FK Toensberg
A
E
Fet
1 - 3
Hauerseter
A
V
Loeten
1 - 7
Flisa
A
E
Raelingen
6 - 1
Fjellhamar
A
V
Moelven
3 - 2
Gran IL
torsdag, den 26 mars 2015
A
E
Oldenborg
421 - 1
Grei

Norge – Cupen

onsdag, den 24 september 2014
A
V
Stabaek
0 - 1
Molde
torsdag, den 25 september 2014
A
V
Odd Ballklubb
5 - 2
Sarpsborg 08
söndag, den 23 november 2014
A
V
Molde
2 - 0
Odd Ballklubb

Norge – Tippeligaen

måndag, den 6 april 2015
15:30
Mjoendalen
v
Viking
18:00
Rosenborg
v
Aalesund
18:00
Sandefjord
v
Bodoe/Glimt
18:00
Stabaek
v
FK Haugesund
18:00
Tromsoe
v
Sarpsborg 08
19:00
Vaalerenga
v
Stroemsgodset

Norge – 1. Division

måndag, den 6 april 2015
15:00
Follo
v
Hoenefoss
15:00
Fredrikstad
v
Brann
17:30
Stroemmen
v
Hoedd
18:00
Aasane
v
Levanger
18:00
Bryne
v
Nest Sotra
18:00
Kristiansund BK
v
Ranheim
18:00
Sandnes
v
Jerv
18:00
Sogndal
v
Baerum

Norge – 2 Division Avd.1

lördag, den 18 april 2015
16:00
Harstad
v
Holmen
16:00
KFUM
v
Kjelsaas
16:00
Tromsdalen
v
Finnsnes
söndag, den 19 april 2015
15:30
Mjoelner
v
Ullern
18:00
Lyn
v
Grorud
måndag, den 20 april 2015
18:00
Vaalerenga 2
v
Senja
18:30
Skeid
v
Stabaek 2

Norge – 2 Division Avd.2

lördag, den 18 april 2015
16:00
Fram Larvik
v
Moss
16:00
Loerenskog
v
Kvik Halden
16:00
Oern-Horten
v
Gjoevik-Lyn
16:00
Raufoss
v
NIL-Trysil
söndag, den 19 april 2015
14:00
Notodden
v
Alta
16:00
Sprint Jeloey
v
Stroemsgodset 2
måndag, den 20 april 2015
19:00
Lillestroem 2
v
Drammen FK

Norge – 2 Division Avd.3

lördag, den 18 april 2015
13:00
Vidar
v
Eidsvold TF
15:00
Donn
v
Odda
16:00
Arendal Fotball
v
Ull/Kisa
16:00
FK Fyllingsdalen
v
Egersund
16:00
Flekkeroey
v
Vard Haugesund
söndag, den 19 april 2015
16:00
Fana
v
Vindbjart
måndag, den 20 april 2015
13:30
Odd Ballklubb 2
v
Sola

Norge – 2 Division Avd.4

lördag, den 18 april 2015
14:00
Stjoerdals Blink
v
Foerde
16:00
Elverum
v
Strindheim
16:00
Roedde FK
v
Hamarkameratene
16:00
Traeff
v
Kongsvinger
söndag, den 19 april 2015
13:00
Floroe
v
Nardo
måndag, den 20 april 2015
17:00
Brumunddal
v
Molde 2
18:00
Byaasen
v
Aalesund 2