Resultat24 Fotboll : Norge

OBOS-ligaen Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

22:03 (GMT+1)

den 21 november 2018

Tabell

Norge – OBOS-ligaen

#LagMAVOFGMIMMSP
1Viking3020196844+2461
2Mjoendalen3017944924+2560
3Aalesund3018575831+2759
4Sogndal3015694731+1651
5Ull/Kisa30111095949+1043
6Nest Sotra30127114341+243
7Tromsdalen30127114347–443
8Kongsvinger30126125949+1042
9Hamarkameratene30126124644+242
10Sandnes30119104347–442
11Stroemmen30122164953–438
12Notodden30106143640–436
13Jerv30811113141–1035
14Aasane3096153857–1933
15Floroe3083192759–3227
16Levanger3036213271–3915

Resultat

Norge – OBOS-ligaen

söndag, den 11 november 2018
A
V
Floroe
0 - 2
Mjoendalen
A
V
Hamarkameratene
3 - 1
Ull/Kisa
A
V
Jerv
0 - 1
Tromsdalen
A
V
Levanger
3 - 4
Sandnes
A
V
Nest Sotra
1 - 0
Aasane
A
V
Sogndal
0 - 1
Notodden
A
V
Stroemmen
0 - 1
Aalesund
A
V
Viking
3 - 1
Kongsvinger
söndag, den 4 november 2018
A
V
Aalesund
4 - 0
Levanger
A
V
Aasane
0 - 5
Stroemmen
A
V
Kongsvinger
2 - 2
Nest Sotra
A
V
Mjoendalen
2 - 4
Viking
A
V
Notodden
2 - 1
Floroe
A
V
Sandnes
1 - 3
Hamarkameratene
A
V
Tromsdalen
0 - 3
Sogndal
A
V
Ull/Kisa
4 - 1
Jerv
tisdag, den 30 oktober 2018
A
V
Hamarkameratene
1 - 3
Mjoendalen
söndag, den 28 oktober 2018
A
V
Jerv
1 - 2
Kongsvinger
A
V
Stroemmen
2 - 1
Sandnes
A
V
Floroe
1 - 2
Aasane
A
V
Nest Sotra
2 - 0
Tromsdalen
A
V
Viking
1 - 0
Ull/Kisa
A
V
Levanger
0 - 3
Notodden
A
V
Sogndal
2 - 0
Aalesund
tisdag, den 23 oktober 2018
A
V
Aalesund
1 - 3
Viking