Resultat24 Fotboll : Norge

OBOS-ligaen Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

06:11 (GMT+2)

den 22 september 2018

Tabell

Norge – OBOS-ligaen

#LagMAVOFGMIMMSP
1Aalesund2315444822+2649
2Mjoendalen2313733516+1946
3Viking2315175133+1846
4Sogndal2311663926+1339
5Ull/Kisa2310765037+1337
6Kongsvinger23103104537+833
7Tromsdalen239683437–333
8Nest Sotra239593636032
9Sandnes238783237–531
10Hamarkameratene2385103334–129
11Aasane2385103238–629
12Jerv237882632–629
13Notodden2374122835–725
14Stroemmen2381143548–1325
15Floroe2353152049–2918
16Levanger2334162653–2713

Spelprogram

Norge – OBOS-ligaen

söndag, den 23 september 2018
15:00
Viking
v
Sogndal
16:00
Jerv
v
Stroemmen
16:00
Nest Sotra
v
Floroe
18:00
Hamarkameratene
v
Levanger
18:00
Kongsvinger
v
Tromsdalen
18:00
Sandnes
v
Notodden
18:00
Ull/Kisa
v
Aasane
tisdag, den 25 september 2018
19:00
Mjoendalen
v
Aalesund

Resultat

Norge – OBOS-ligaen

tisdag, den 18 september 2018
A
V
Notodden
1 - 2
Viking
söndag, den 16 september 2018
A
V
Stroemmen
3 - 2
Hamarkameratene
A
V
Aasane
2 - 0
Jerv
A
V
Floroe
1 - 3
Sandnes
A
V
Tromsdalen
0 - 2
Mjoendalen
A
V
Aalesund
2 - 1
Kongsvinger
A
V
Levanger
0 - 1
Nest Sotra
A
V
Sogndal
1 - 2
Ull/Kisa