Resultat24 Fotboll : Norge

Eliteserien Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

08:51 (GMT+2)

den 22 juli 2018

Tabell

Norge – Eliteserien

#LagMAVOFGMIMMSP
1Brann1610512311+1235
2Rosenborg1610332611+1533
3Molde169253117+1429
4Ranheim169252828029
5FK Haugesund168442720+728
6Sarpsborg 08167543020+1026
7Tromsoe168262721+626
8Kristiansund BK166552321+223
9Vaalerenga166552026–623
10Odds Ballklubb166282320+320
11Stroemsgodset164572324–117
12Bodoe/Glimt163761719–216
13Lillestroem163581625–914
14Stabaek163581628–1214
15Start1642101431–1714
16Sandefjord1613121335–226

Spelprogram

Norge – Eliteserien

lördag, den 4 augusti 2018
18:00
Ranheim
v
Rosenborg
söndag, den 5 augusti 2018
18:00
Kristiansund BK
v
Odds Ballklubb
18:00
Stabaek
v
Sarpsborg 08
18:00
Stroemsgodset
v
Bodoe/Glimt
18:00
Tromsoe
v
FK Haugesund
18:00
Vaalerenga
v
Sandefjord
20:00
Lillestroem
v
Molde
måndag, den 6 augusti 2018
19:00
Brann
v
Start
fredag, den 10 augusti 2018
19:00
Sandefjord
v
Tromsoe
lördag, den 11 augusti 2018
18:00
Rosenborg
v
Stabaek
söndag, den 12 augusti 2018
18:00
Bodoe/Glimt
v
Kristiansund BK
18:00
Molde
v
Brann
18:00
Sarpsborg 08
v
Lillestroem
18:00
Start
v
Ranheim
20:00
Odds Ballklubb
v
Stroemsgodset
måndag, den 13 augusti 2018
19:00
FK Haugesund
v
Vaalerenga
lördag, den 18 augusti 2018
18:00
Kristiansund BK
v
Rosenborg
söndag, den 19 augusti 2018
18:00
Brann
v
Sarpsborg 08
18:00
Lillestroem
v
FK Haugesund
18:00
Ranheim
v
Sandefjord
18:00
Stabaek
v
Molde
18:00
Stroemsgodset
v
Start
20:00
Vaalerenga
v
Tromsoe
måndag, den 20 augusti 2018
19:00
Bodoe/Glimt
v
Odds Ballklubb

Resultat

Norge – Eliteserien

måndag, den 9 juli 2018
A
V
Stroemsgodset
2 - 3
Kristiansund BK
söndag, den 8 juli 2018
A
V
Bodoe/Glimt
2 - 2
Brann
A
V
FK Haugesund
4 - 2
Sandefjord
A
V
Odds Ballklubb
3 - 1
Lillestroem
A
V
Sarpsborg 08
4 - 1
Ranheim
A
V
Start
2 - 1
Stabaek
A
V
Molde
5 - 1
Vaalerenga
lördag, den 7 juli 2018
A
V
Rosenborg
2 - 1
Tromsoe
måndag, den 2 juli 2018
A
V
Lillestroem
1 - 1
Stroemsgodset
söndag, den 1 juli 2018
A
V
Brann
0 - 4
Molde
A
V
Kristiansund BK
1 - 1
Sarpsborg 08
A
V
Ranheim
2 - 0
Start
A
V
Sandefjord
0 - 1
Rosenborg
A
V
Tromsoe
2 - 1
Odds Ballklubb
A
V
Stabaek
2 - 1
FK Haugesund
lördag, den 30 juni 2018
A
V
Vaalerenga
2 - 2
Bodoe/Glimt
måndag, den 25 juni 2018
A
V
Odds Ballklubb
0 - 1
Brann
söndag, den 24 juni 2018
A
V
Bodoe/Glimt
1 - 1
Sandefjord
A
V
FK Haugesund
2 - 2
Lillestroem
A
V
Sarpsborg 08
2 - 3
Tromsoe
A
V
Start
2 - 0
Kristiansund BK
A
V
Stroemsgodset
3 - 0
Ranheim
A
V
Rosenborg
3 - 0
Vaalerenga
lördag, den 23 juni 2018
A
V
Molde
3 - 0
Stabaek