Resultat24 Fotboll : Polen

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

06:14 (GMT+2)

den 22 september 2018

Polen – Ekstraklasa

fredag, den 21 september 2018
A
V
Pogon Szczecin
2 - 1
Wisla Krakow
A
V
Arka Gdynia
1 - 0
Lech Poznan
lördag, den 22 september 2018
15:30
Cracovia
v
Wisla Plock
18:00
Lechia Gdansk
v
Zaglebie Lubin
20:30
Miedz Legnica
v
Legia Warszawa
söndag, den 23 september 2018
15:30
Slask Wroclaw
v
Piast Gliwice
18:00
Gornik Zabrze
v
Jagiellonia Bialystok
måndag, den 24 september 2018
18:00
Korona Kielce
v
Zaglebie Sosnowiec

Polen – 1. Liga

onsdag, den 19 september 2018
A
V
Chrobry Glogow
2 - 3
Puszcza Niepolomice
A
V
Termalica Nieciecza
2 - 1
Chojniczanka Chojnice
A
V
GKS Jastrzebie
2 - 1
Stomil Olsztyn
A
V
GKS Katowice
2 - 2
Odra Opole
A
V
Podbeskidzie Bielsko-Biala
0 - 3
LKS Lodz
A
V
Stal Mielec
0 - 0
Wigry Suwalki
lördag, den 22 september 2018
12:45
Warta Poznan
v
Rakow Czestochowa
13:00
Garbarnia
v
Chojniczanka Chojnice
16:00
Bytovia Bytow
v
Wigry Suwalki
16:00
LKS Lodz
v
GKS Tychy 71
17:00
Termalica Nieciecza
v
Chrobry Glogow
19:00
Stal Mielec
v
GKS Jastrzebie
19:00
Stomil Olsztyn
v
Odra Opole
söndag, den 23 september 2018
12:30
Podbeskidzie Bielsko-Biala
v
Sandecja Nowy Sacz
12:45
GKS Katowice
v
Puszcza Niepolomice

Polen – 2. Liga

onsdag, den 19 september 2018
A
V
Blekitni Stargard
1 - 2
Elana Torun
fredag, den 21 september 2018
A
V
Olimpia Grudziadz
1 - 1
Znicz Pruszkow
A
V
Ruch Chorzow
1 - 1
Gryf Wejherowo
lördag, den 22 september 2018
15:00
Radomiak Radom
v
Resovia
16:00
Siarka Tarnobrzeg
v
Elana Torun
16:30
SKRA Czestochowa
v
ROW Rybnik 1964
17:00
GKS Belchatow
v
Stal Stalowa Wola
18:00
Pogon Siedlce
v
Widzew Lodz
19:45
Olimpia Elblag
v
Rozwoj Katowice
söndag, den 23 september 2018
16:00
Blekitni Stargard
v
Gornik Leczna

Polen – Super cupen

lördag, den 14 juli 2018
A
V
Legia Warszawa
2 - 3
Arka Gdynia

Polen – Cupen

tisdag, den 25 september 2018
15:00
LKS Lodz
v
Lech Poznan
15:00
Slask Swietochlowice
v
Arka Gdynia
15:30
Gryf Wejherowo
v
Stomil Olsztyn
15:30
Siarka Tarnobrzeg
v
Wisla Plock
16:00
Polonia Glubczyce
v
Chrobry Glogow
17:30
Chojniczanka Chojnice
v
Legia Warszawa
18:30
Pogon Siedlce
v
Stal Mielec
19:20
Ruch Chorzow
v
Odra Opole
20:30
Wisla Krakow
v
Lechia Gdansk
onsdag, den 26 september 2018
15:00
Olimpia Elblag
v
Slask Wroclaw
15:00
Resovia
v
Warta Poznan
15:30
Elana Torun
v
Bytovia Bytow
15:30
Starogard Gdanski
v
Gornik Leczna
16:00
GKS Drwinia
v
Wisla Pulawy
16:00
Huragan Morag
v
Zaglebie Lubin
16:00
KS Legionovia Legionowo
v
GKS Tychy 71
16:00
Lechia Dzierzoniow
v
Jagiellonia Bialystok
16:00
Paradyz
v
Puszcza Niepolomice
16:00
Polonia Sroda
v
Radomiak Radom
16:00
ROW Rybnik 1964
v
Cracovia
16:00
Tur Bielsk Podlaski
v
Termalica Nieciecza
16:00
UKP Zielona Gora
v
Wigry Suwalki
16:30
Baltyk Koszalin
v
Rozwoj Katowice
17:30
GKS Jastrzebie
v
Piast Gliwice
18:00
MKS Kluczbork
v
Podbeskidzie Bielsko-Biala
18:00
Sandecja Nowy Sacz
v
Miedz Legnica
18:30
GKS Belchatow
v
Garbarnia
20:30
GKS Katowice
v
Pogon Szczecin
torsdag, den 27 september 2018
18:00
Olimpia Grudziadz
v
Zaglebie Sosnowiec