Resultat24 Fotboll : Ryssland

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

22:05 (GMT+1)

den 21 november 2018

Ryssland – 1. Division

söndag, den 18 november 2018
A
V
FC Rotor Volgograd
0 - 0
Tom Tomsk
A
V
Sibir Novosibirsk
1 - 1
SKA-Khabarovsk
A
V
Khimki
0 - 0
PFC Sochi
A
V
Nizhny Novgorod
1 - 0
FC Tambov
A
V
Spartak Moscow II
1 - 4
Shinnik Yaroslavl
I
n
Anzhi Makhachkala
v
Mordovya
A
V
FC Krasnodar II
1 - 2
Mordovya
A
V
Armavir FC
1 - 0
Tyumen
A
V
Baltika
2 - 0
Chertanovo Moscow
A
V
Fakel
3 - 2
Avangard Kursk
A
V
Zenit St. Petersburg II
0 - 1
Luch Energiya Vladivostok

Ryssland – Premier Liga U21

torsdag, den 22 november 2018
11:00
Lokomotiv Moskva U21
v
Ural U21
fredag, den 23 november 2018
9:30
Spartak Moskva U21
v
Krylya Sovetov U21

Ryssland – Premier Liga

fredag, den 9 november 2018
A
V
Arsenal Tula
2 - 0
Anzhi Makhachkala
lördag, den 10 november 2018
A
V
Ural
2 - 1
FC Orenburg
A
V
Krylya Sovetov Samara
1 - 2
FK Akhmat
A
V
FC Rostov
0 - 0
Dinamo Moscow
söndag, den 11 november 2018
A
V
FC Ufa
2 - 0
Spartak Moscow
A
V
FC Krasnodar
3 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
A
V
Rubin Kazan
0 - 0
Lokomotiv Moscow
A
V
CSKA Moscow
2 - 0
Zenit St. Petersburg

Ryssland – 2. Division:: väst

lördag, den 10 november 2018
A
V
Veles Moscow
1 - 0
Murom
A
V
Leningradets
2 - 1
Kolomna
A
V
Torpedo Vladimir
3 - 1
Chertanovo Moscow 2
A
V
Tekstilshchik
1 - 0
FC Dolgoprudny
söndag, den 11 november 2018
A
V
Lokomotiv-Kazanka Moscow
1 - 0
Luki-Energiya

Ryssland – 2. Division:: mitt

lördag, den 10 november 2018
A
V
Dinamo Briansk
1 - 1
Metalurg Lypetsk
A
V
Saturn Ramenskoye
0 - 0
Kvant Obninsk
A
V
Strogino
1 - 0
FC Ryazan
A
V
Torpedo Moscow
1 - 1
Sokol Saratov
söndag, den 11 november 2018
A
V
FC Rotor Volgograd II
5 - 2
Khimik Novomoskovsk
söndag, den 4 november 2018
A
V
FC Ufa II
0 - 1
Syzran-2003
A
V
Ural II
3 - 1
Zenit Izhevsk
A
V
KamAZ
2 - 2
Zvezda Perm
A
V
NoSta
1 - 0
FC Chelyabinsk
A
V
Neftekhimik
1 - 0
Volga Ulyanovsk

Ryssland – 2. Division:: öst

onsdag, den 10 oktober 2018
A
V
Sakhalin
5 - 0
Sibir Novosibirsk II
A
V
Dinamo Barnaul
2 - 1
FC Chita
A
V
Irtysh
1 - 2
Zenit Irkutsk
lördag, den 13 oktober 2018
A
V
Dinamo Barnaul
0 - 0
Zenit Irkutsk

Ryssland – 2. Division:: syd

söndag, den 11 november 2018
A
V
Biolog Novokubansk
2 - 1
Mashuk-KMV
A
V
SKA Rostov
0 - 1
Druzhba
A
V
Spartak Nalchik
0 - 1
Akademia Rostov
A
V
Chernomorets Novorossiysk
0 - 1
Legion Dinamo
A
V
Chayka
1 - 0
Dinamo Stavropol

Ryssland – Cupen

onsdag, den 31 oktober 2018
A
V
FC Orenburg
1 - 0
Tyumen
A
E
Ural
2 - 0
Nizhny Novgorod
A
V
FK Akhmat
0 - 2
Arsenal Tula
A
V
Lokomotiv Moscow
4 - 1
FC Yenisey Krasnoyarsk
torsdag, den 1 november 2018
A
E
Krylya Sovetov Samara
1 - 2
FC Krasnodar
A
V
FC Rostov
3 - 1
Zenit St. Petersburg
A
V
Spartak Moscow
1 - 0
Anzhi Makhachkala

Ryssland – Super cupen

fredag, den 27 juli 2018
I
n
Lokomotiv Moscow
v
Tosno
A
E
Lokomotiv Moscow
0 - 1
CSKA Moscow