Resultat24 Fotboll : Ryssland

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

05:30 (GMT+2)

den 20 oktober 2017

Ryssland – Premier Liga

lördag, den 21 oktober 2017
10:30
SKA-Khabarovsk
v
FC Ufa
13:00
Tosno
v
FC Rostov
15:30
Rubin Kazan
v
Dinamo Moscow
18:00
Spartak Moscow
v
Amkar
söndag, den 22 oktober 2017
13:00
Ural
v
FK Akhmat
15:30
CSKA Moscow
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Arsenal Tula
måndag, den 23 oktober 2017
18:30
Lokomotiv Moscow
v
FC Krasnodar

Ryssland – 1. Division

lördag, den 21 oktober 2017
7:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Olimpiec Nizhny
12:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Shinnik Yaroslavl
12:30
FC Tambov
v
Sibir Novosibirsk
13:00
FC Orenburg
v
Avangard Kursk
13:00
FC Rotor Volgograd
v
Tom Tomsk
15:00
Baltika
v
Dinamo St Petersburg
16:00
Fakel
v
Khimki
16:00
Kuban Krasnodar
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Zenit St. Petersburg II
v
FC Volgar
söndag, den 22 oktober 2017
14:00
Spartak Moscow II
v
Tyumen

Ryssland – 2. Division:: väst

fredag, den 20 oktober 2017
13:00
Murom
v
Spartak Kostroma
17:00
Torpedo Vladimir
v
FC Dolgoprudny
lördag, den 21 oktober 2017
12:00
Znamya
v
Veles Moscow
13:00
Kolomna
v
Dinamo St Petersburg II
13:00
Pskov 747
v
Tekstilshchik
14:00
Chertanovo Moscow
v
CRFSO Smolensk
16:00
Lokomotiv-Kazanka Moscow
v
Luki-Energiya

Ryssland – 2. Division:: mitt

tisdag, den 17 oktober 2017
A
V
Strogino
2 - 1
Saturn Ramenskoye
lördag, den 21 oktober 2017
13:00
Kaluga
v
Ararat Moscow
13:00
Sokol Saratov
v
FC Ryazan
14:00
Energomash Belgorod
v
Dinamo Briansk
14:00
Saturn Ramenskoye
v
Zorky Krasnogorsk
I
n
Yunost Moscow
v
Khimik Novomoskovsk
söndag, den 22 oktober 2017
13:00
FC Rotor Volgograd II
v
Khimik Novomoskovsk
13:00
Metalurg Lypetsk
v
Torpedo Moscow
16:00
Strogino
v
Zenit Penza
fredag, den 20 oktober 2017
16:30
Lada Togliati
v
FC Orenburg II
lördag, den 21 oktober 2017
12:00
FC Chelyabinsk
v
Ural II
13:00
Krylya Sovetov Samara II
v
Anzhi-Junior Zelenodolsk
13:00
Neftekhimik
v
NoSta
13:00
Zenit Izhevsk
v
KamAZ
I
n
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
Akademiya Togliati
I
n
Dinamo Kirov
v
Mordovya
16:00
Volga Ulyanovsk
v
Syzran-2003

Ryssland – 2. Division:: syd

lördag, den 21 oktober 2017
13:00
Biolog Novokubansk
v
Dinamo Stavropol
13:30
Angusht Nazran
v
Armavir FC
13:30
Legion Dynamo
v
Kuban Krasnodar II
13:30
SKA Rostov
v
Afips Afipsky
14:00
FC Krasnodar II
v
Anzhi Makhachkala II
I
n
Spartak Nalchik
v
FC Rotor Volgograd II
14:00
Spartak Vladikavkaz
v
Akademia Rostov
15:00
Druzhba
v
Mashuk-KMV
16:00
Chayka
v
Chernomorets Novorossiysk

Ryssland – Premier Liga U21

fredag, den 20 oktober 2017
8:00
Ska Khabarovsk U21
v
Ufa U21
13:00
Spartak Moskva U21
v
Amkar Perm U21
13:00
Tosno U21
v
Rostov U21
14:00
Rubin Kazan U21
v
Dinamo Moskva U21
lördag, den 21 oktober 2017
11:00
CSKA Moskva U21
v
Zenit U21
11:00
Ural U21
v
FC Akhmat Grozny U21
söndag, den 22 oktober 2017
11:00
Anzhi Makhachkala U21
v
Arsenal Tula U21
måndag, den 23 oktober 2017
11:00
Lokomotiv Moskva U21
v
Krasnodar U21

Ryssland – 2. Division:: öst

torsdag, den 12 oktober 2017
A
V
Sakhalin
3 - 1
Zenit Irkutsk
A
V
Smena Komsomolsk
0 - 2
FC Chita

Ryssland – Cupen

onsdag, den 20 september 2017
A
V
Luch Energiya Vladivostok
2 - 0
Anzhi Makhachkala
A
V
Gazovik Orenburg
0 - 2
Rubin Kazan
A
V
Shinnik Yaroslavl
3 - 0
Ural
A
V
Tambov FK
1 - 0
Arsenal Tula
A
V
Tomsk
2 - 1
FC Krasnodar
A
E
Avangard Kursk
1 - 0
CSKA Moscow
A
V
Tyumen
1 - 2
Tosno
A
V
Volgar Astrakhan
0 - 2
Rostov
A
E
Spartak Nalchik
420 - 0
Dinamo Moscow
A
V
Kuban Krasnodar
0 - 2
Spartak Moscow
torsdag, den 21 september 2017
A
V
Yenisey Krasnoyarsk
3 - 0
FC Akhmat Grozny
A
E
FC Olimpiyets NV
411 - 1
Ufa
A
E
Krylya Sovetov
3 - 2
Lokomotiv Moscow
A
V
Ararat Moscow
1 - 2
SKA-Khabarovsk
A
V
Fakel
0 - 4
Amkar Perm
A
E
FC Dynamo Saint Petersburg
3 - 2
Zenit St. Petersburg

Ryssland – Super cupen

fredag, den 14 juli 2017
A
E
Spartak Moscow
2 - 1
Lokomotiv Moscow