Resultat24 Fotboll : Ryssland

Premier Liga Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

16:57 (GMT+1)

den 6 mars 2015

Tabell

Ryssland – Premier Liga

#LagMAVOFGMIMMSP
1Zenit St. Petersburg1713224110+3141
2CSKA Moscow1711153816+2234
3Dinamo Moscow1610243619+1732
4FC Krasnodar179442616+1031
5Lokomotiv Moscow178632012+830
6Spartak Moscow178542620+629
7Rubin Kazan177642318+527
8Kuban Krasnodar176831819–126
9Terek Grozny177461814+425
10Mordovya176291326–1320
11FC Ufa174671421–718
12Torpedo Moscow173591532–1714
13Ural S.R1741121526–1113
14Amkar1633101229–1712
15Arsenal Tula1732121025–1511
16FK Rostov1725101537–2211

Spelprogram

Ryssland – Premier Liga

lördag, den 7 mars 2015
14:00
Terek Grozny
v
CSKA Moscow
17:00
Zenit St. Petersburg
v
Ural S.R
söndag, den 8 mars 2015
11:30
Spartak Moscow
v
FC Krasnodar
14:00
Dinamo Moscow
v
FC Ufa
16:30
FK Rostov
v
Lokomotiv Moscow
måndag, den 9 mars 2015
11:00
Amkar
v
Torpedo Moscow
13:30
Rubin Kazan
v
Arsenal Tula
16:00
Kuban Krasnodar
v
Mordovya

Resultat

Ryssland – Premier Liga

måndag, den 8 december 2014
A
V
Mordovya
0 - 1
Rubin Kazan
A
V
Torpedo Moscow
2 - 2
FC Ufa
A
V
FK Rostov
0 - 1
Arsenal Tula
A
V
Spartak Moscow
2 - 0
Ural S.R
söndag, den 7 december 2014
A
V
Terek Grozny
0 - 0
Lokomotiv Moscow
A
V
Dinamo Moscow
5 - 0
Amkar
lördag, den 6 december 2014
A
V
Zenit St. Petersburg
4 - 0
FC Krasnodar
A
V
Kuban Krasnodar
0 - 1
CSKA Moscow
torsdag, den 4 december 2014
A
V
Mordovya
0 - 1
Dinamo Moscow
A
V
Spartak Moscow
1 - 1
FK Rostov
onsdag, den 3 december 2014
A
V
Rubin Kazan
0 - 1
Zenit St. Petersburg
A
V
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Ural S.R
A
V
Kuban Krasnodar
1 - 1
FC Krasnodar
A
V
Terek Grozny
0 - 1
Torpedo Moscow
tisdag, den 2 december 2014
A
V
Arsenal Tula
0 - 1
FC Ufa
A
V
CSKA Moscow
2 - 1
Amkar
söndag, den 30 november 2014
A
V
Lokomotiv Moscow
1 - 0
Spartak Moscow
A
V
Rubin Kazan
1 - 1
Dinamo Moscow
A
V
Terek Grozny
0 - 1
FC Krasnodar
lördag, den 29 november 2014
A
V
Arsenal Tula
1 - 2
Ural S.R
A
V
CSKA Moscow
5 - 0
FC Ufa
A
V
Mordovya
1 - 0
Zenit St. Petersburg
A
V
Kuban Krasnodar
1 - 1
Torpedo Moscow
fredag, den 28 november 2014
A
V
FK Rostov
1 - 1
Amkar
måndag, den 24 november 2014
A
V
Lokomotiv Moscow
0 - 0
FC Ufa
söndag, den 23 november 2014
A
V
Dinamo Moscow
3 - 0
Terek Grozny
A
V
Arsenal Tula
4 - 0
Amkar
A
V
Spartak Moscow
4 - 2
Mordovya
lördag, den 22 november 2014
A
V
Ural S.R
1 - 3
Rubin Kazan
A
V
Torpedo Moscow
2 - 1
FK Rostov
A
V
FC Krasnodar
2 - 1
CSKA Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
1 - 0
Kuban Krasnodar
söndag, den 9 november 2014
A
V
Dinamo Moscow
1 - 0
CSKA Moscow
A
V
FC Ufa
0 - 0
FK Rostov
A
V
FC Krasnodar
2 - 0
Rubin Kazan
A
V
Spartak Moscow
2 - 0
Arsenal Tula
lördag, den 8 november 2014
A
V
Amkar
0 - 1
Mordovya
A
V
Torpedo Moscow
0 - 1
Lokomotiv Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
1 - 3
Terek Grozny
fredag, den 7 november 2014
A
V
Ural S.R
0 - 1
Kuban Krasnodar
måndag, den 3 november 2014
A
V
Torpedo Moscow
0 - 1
Arsenal Tula
A
V
Rubin Kazan
1 - 1
Amkar
A
V
Terek Grozny
1 - 0
FC Ufa
söndag, den 2 november 2014
A
V
Lokomotiv Moscow
4 - 2
Dinamo Moscow
A
V
Mordovya
2 - 1
FC Krasnodar
A
V
Kuban Krasnodar
3 - 3
Spartak Moscow
lördag, den 1 november 2014
A
V
CSKA Moscow
0 - 1
Zenit St. Petersburg
fredag, den 31 oktober 2014
A
V
FK Rostov
1 - 0
Ural S.R
måndag, den 27 oktober 2014
A
V
FC Krasnodar
2 - 0
Terek Grozny
A
V
Dinamo Moscow
0 - 2
Rubin Kazan
söndag, den 26 oktober 2014
A
V
FC Ufa
3 - 3
CSKA Moscow
A
V
Spartak Moscow
1 - 1
Lokomotiv Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
5 - 0
Mordovya
lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Amkar
2 - 0
FK Rostov
A
V
Torpedo Moscow
0 - 0
Kuban Krasnodar
fredag, den 24 oktober 2014
A
V
Ural S.R
1 - 0
Arsenal Tula
måndag, den 20 oktober 2014
A
V
FC Ufa
1 - 1
Torpedo Moscow
A
V
Rubin Kazan
5 - 0
Mordovya
söndag, den 19 oktober 2014
A
V
Ural S.R
2 - 0
Spartak Moscow
A
V
Arsenal Tula
1 - 1
FK Rostov
lördag, den 18 oktober 2014
A
V
CSKA Moscow
6 - 0
Kuban Krasnodar
A
V
FC Krasnodar
2 - 2
Zenit St. Petersburg
A
V
Lokomotiv Moscow
2 - 1
Terek Grozny
måndag, den 29 september 2014
A
V
Rubin Kazan
2 - 1
Torpedo Moscow
söndag, den 28 september 2014
A
V
Dinamo Moscow
2 - 2
Kuban Krasnodar
A
V
Lokomotiv Moscow
3 - 1
Amkar
A
V
FC Krasnodar
3 - 0
Arsenal Tula
A
V
Terek Grozny
2 - 1
FK Rostov
lördag, den 27 september 2014
A
V
Ural S.R
3 - 4
CSKA Moscow
A
V
Mordovya
0 - 2
FC Ufa
A
V
Zenit St. Petersburg
0 - 0
Spartak Moscow
måndag, den 22 september 2014
A
V
Amkar
1 - 2
FC Krasnodar
A
V
Torpedo Moscow
1 - 3
Dinamo Moscow
söndag, den 21 september 2014
A
V
CSKA Moscow
1 - 0
Lokomotiv Moscow
lördag, den 20 september 2014
A
V
FC Ufa
0 - 1
Ural S.R
A
V
FK Rostov
0 - 5
Zenit St. Petersburg
A
V
Kuban Krasnodar
2 - 1
Rubin Kazan
A
V
Spartak Moscow
1 - 1
Terek Grozny
fredag, den 19 september 2014
A
V
Arsenal Tula
0 - 1
Mordovya
måndag, den 15 september 2014
A
V
Amkar
2 - 1
Ural S.R
A
V
Terek Grozny
0 - 0
Kuban Krasnodar
söndag, den 14 september 2014
A
V
Spartak Moscow
3 - 1
Torpedo Moscow
A
V
FC Krasnodar
0 - 2
FC Ufa
lördag, den 13 september 2014
A
V
CSKA Moscow
2 - 1
Arsenal Tula
A
V
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Mordovya
A
V
Zenit St. Petersburg
3 - 2
Dinamo Moscow
A
V
FK Rostov
1 - 2
Rubin Kazan
söndag, den 31 augusti 2014
A
V
CSKA Moscow
6 - 0
FK Rostov
A
V
Rubin Kazan
1 - 1
FC Ufa
A
V
Lokomotiv Moscow
0 - 1
Zenit St. Petersburg
A
V
FC Krasnodar
0 - 2
Dinamo Moscow
lördag, den 30 augusti 2014
A
V
Mordovya
1 - 0
Torpedo Moscow
A
V
Amkar
2 - 0
Spartak Moscow
A
V
Arsenal Tula
0 - 1
Kuban Krasnodar
fredag, den 29 augusti 2014
A
V
Ural S.R
0 - 1
Terek Grozny
söndag, den 24 augusti 2014
A
V
Dinamo Moscow
2 - 0
Ural S.R
A
V
Torpedo Moscow
0 - 3
FC Krasnodar
A
V
Kuban Krasnodar
2 - 1
Lokomotiv Moscow
A
V
FK Rostov
2 - 1
Mordovya
lördag, den 23 augusti 2014
A
V
FC Ufa
1 - 2
Spartak Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
2 - 0
Amkar
A
V
Rubin Kazan
2 - 1
CSKA Moscow
fredag, den 22 augusti 2014
A
V
Terek Grozny
3 - 0
Arsenal Tula
måndag, den 18 augusti 2014
A
V
Terek Grozny
1 - 0
Mordovya
A
V
Kuban Krasnodar
1 - 0
Amkar
söndag, den 17 augusti 2014
A
V
CSKA Moscow
0 - 1
Spartak Moscow
A
V
Arsenal Tula
1 - 2
Dinamo Moscow
A
V
Rubin Kazan
1 - 1
Lokomotiv Moscow
A
V
FK Rostov
0 - 2
FC Krasnodar
lördag, den 16 augusti 2014
A
V
Ural S.R
0 - 2
Torpedo Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
1 - 0
FC Ufa
fredag, den 15 augusti 2014
A
V
Mordovya
0 - 0
Kuban Krasnodar
torsdag, den 14 augusti 2014
A
V
Lokomotiv Moscow
2 - 1
FK Rostov
A
V
FC Krasnodar
4 - 0
Spartak Moscow
onsdag, den 13 augusti 2014
A
V
FC Ufa
0 - 2
Dinamo Moscow
A
V
Ural S.R
1 - 2
Zenit St. Petersburg
A
V
Arsenal Tula
0 - 0
Rubin Kazan
A
V
CSKA Moscow
1 - 0
Terek Grozny
tisdag, den 12 augusti 2014
A
V
Torpedo Moscow
1 - 1
Amkar
söndag, den 10 augusti 2014
A
V
Dinamo Moscow
1 - 2
Spartak Moscow
A
V
Ural S.R
1 - 1
FC Krasnodar
A
V
Arsenal Tula
0 - 2
Lokomotiv Moscow
lördag, den 9 augusti 2014
A
V
Mordovya
0 - 1
CSKA Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
8 - 1
Torpedo Moscow
A
V
Terek Grozny
1 - 1
Rubin Kazan
fredag, den 8 augusti 2014
A
V
Amkar
0 - 1
FC Ufa
A
V
Kuban Krasnodar
2 - 2
FK Rostov
måndag, den 4 augusti 2014
A
V
Terek Grozny
4 - 0
Amkar
söndag, den 3 augusti 2014
A
V
Dinamo Moscow
7 - 3
FK Rostov
A
V
Kuban Krasnodar
2 - 0
FC Ufa
A
V
Lokomotiv Moscow
0 - 0
FC Krasnodar
lördag, den 2 augusti 2014
A
V
Ural S.R
2 - 3
Mordovya
A
V
Arsenal Tula
0 - 4
Zenit St. Petersburg
A
V
CSKA Moscow
4 - 1
Torpedo Moscow
fredag, den 1 augusti 2014
A
V
Rubin Kazan
0 - 4
Spartak Moscow