Resultat24 Fotboll : Ryssland

Premier Liga Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

13:23 (GMT+1)

den 19 februari 2017

Tabell

Ryssland – Premier Liga

#LagMAVOFGMIMMSP
1Spartak Moscow1713132613+1340
2Zenit St. Petersburg1710523313+2035
3CSKA Moscow179532111+1032
4Terek Grozny178452121028
5FC Krasnodar177732414+1028
6Amkar177641612+427
7FC Rostov177461912+725
8FC Ufa177461213–125
9Rubin Kazan176562019+123
10Lokomotiv Moscow175842113+823
11Anzhi Makhachkala175571318–520
12Krylya Sovetov Samara173681720–315
13Ural173591125–1414
14Gazovik Orenburg172691121–1012
15Arsenal Tula17269623–1712
16Tom Tomsk172312831–239

Spelprogram

Ryssland – Premier Liga

fredag, den 3 mars 2017
17:00
Tom Tomsk
v
FC Rostov
lördag, den 4 mars 2017
12:00
Gazovik Orenburg
v
Arsenal Tula
14:30
CSKA Moscow
v
Zenit St. Petersburg
söndag, den 5 mars 2017
9:30
Ural
v
Amkar
12:00
Krylya Sovetov Samara
v
Lokomotiv Moscow
14:30
FC Krasnodar
v
Spartak Moscow
17:00
Terek Grozny
v
FC Ufa
måndag, den 6 mars 2017
17:30
Anzhi Makhachkala
v
Rubin Kazan
fredag, den 10 mars 2017
17:00
Arsenal Tula
v
Ural
lördag, den 11 mars 2017
9:30
FC Ufa
v
Krylya Sovetov Samara
12:00
CSKA Moscow
v
Tom Tomsk
14:30
Rubin Kazan
v
Gazovik Orenburg
söndag, den 12 mars 2017
9:30
Amkar
v
Zenit St. Petersburg
12:00
Lokomotiv Moscow
v
FC Krasnodar
14:30
Spartak Moscow
v
Anzhi Makhachkala
17:00
FC Rostov
v
Terek Grozny
fredag, den 17 mars 2017
17:00
Anzhi Makhachkala
v
Gazovik Orenburg
lördag, den 18 mars 2017
9:30
Tom Tomsk
v
Amkar
12:00
Ural
v
Rubin Kazan
14:30
Lokomotiv Moscow
v
Spartak Moscow
söndag, den 19 mars 2017
12:00
Krylya Sovetov Samara
v
FC Rostov
14:30
FC Krasnodar
v
FC Ufa
14:30
Terek Grozny
v
CSKA Moscow
17:30
Zenit St. Petersburg
v
Arsenal Tula

Resultat

Ryssland – Premier Liga

måndag, den 5 december 2016
A
V
FC Ufa
1 - 0
Tom Tomsk
A
V
Amkar
3 - 0
Gazovik Orenburg
A
V
FC Krasnodar
1 - 1
Krylya Sovetov Samara
A
V
Arsenal Tula
1 - 0
Anzhi Makhachkala
A
V
Spartak Moscow
2 - 1
Rubin Kazan
söndag, den 4 december 2016
A
V
Lokomotiv Moscow
2 - 0
Terek Grozny
lördag, den 3 december 2016
A
V
CSKA Moscow
4 - 0
Ural
A
V
FC Rostov
0 - 0
Zenit St. Petersburg
torsdag, den 1 december 2016
A
V
Terek Grozny
2 - 1
FC Krasnodar
A
V
Krylya Sovetov Samara
4 - 0
Spartak Moscow
A
V
Tom Tomsk
1 - 6
Lokomotiv Moscow
A
V
Anzhi Makhachkala
3 - 1
Amkar
onsdag, den 30 november 2016
A
V
Ural
1 - 0
FC Rostov
A
V
Rubin Kazan
1 - 0
Arsenal Tula
A
V
CSKA Moscow
2 - 0
Gazovik Orenburg
A
V
Zenit St. Petersburg
2 - 0
FC Ufa
söndag, den 27 november 2016
A
V
Krylya Sovetov Samara
3 - 0
Tom Tomsk
A
V
FC Rostov
2 - 0
Anzhi Makhachkala
A
V
FC Krasnodar
2 - 1
Zenit St. Petersburg
lördag, den 26 november 2016
A
V
Amkar
1 - 0
Arsenal Tula
A
V
CSKA Moscow
0 - 0
Rubin Kazan
A
V
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Ural
A
V
Terek Grozny
0 - 1
Spartak Moscow
fredag, den 25 november 2016
A
V
FC Ufa
1 - 0
Gazovik Orenburg
måndag, den 21 november 2016
A
V
Terek Grozny
0 - 0
Tom Tomsk
söndag, den 20 november 2016
A
V
FC Krasnodar
3 - 0
Ural
A
V
Spartak Moscow
1 - 0
Amkar
A
V
Zenit St. Petersburg
3 - 1
Krylya Sovetov Samara
lördag, den 19 november 2016
A
V
Gazovik Orenburg
1 - 1
Lokomotiv Moscow
A
V
Anzhi Makhachkala
0 - 1
FC Ufa
fredag, den 18 november 2016
A
V
Arsenal Tula
0 - 1
CSKA Moscow
A
V
Rubin Kazan
0 - 0
FC Rostov
söndag, den 6 november 2016
A
V
FC Rostov
4 - 1
Arsenal Tula
A
V
Terek Grozny
2 - 1
Zenit St. Petersburg
A
V
CSKA Moscow
2 - 2
Amkar
A
V
FC Krasnodar
3 - 3
Gazovik Orenburg
lördag, den 5 november 2016
A
V
Tom Tomsk
0 - 1
Spartak Moscow
A
V
FC Ufa
2 - 3
Rubin Kazan
A
V
Krylya Sovetov Samara
2 - 2
Ural
A
V
Lokomotiv Moscow
4 - 0
Anzhi Makhachkala
måndag, den 31 oktober 2016
A
V
Gazovik Orenburg
1 - 0
Krylya Sovetov Samara
A
V
Rubin Kazan
2 - 0
Lokomotiv Moscow
söndag, den 30 oktober 2016
A
V
Ural
1 - 4
Terek Grozny
A
V
Arsenal Tula
0 - 2
FC Ufa
A
V
Zenit St. Petersburg
1 - 0
Tom Tomsk
A
V
Anzhi Makhachkala
0 - 0
FC Krasnodar
lördag, den 29 oktober 2016
A
V
Amkar
1 - 0
FC Rostov
A
V
Spartak Moscow
3 - 1
CSKA Moscow
måndag, den 24 oktober 2016
A
V
Zenit St. Petersburg
1 - 0
Gazovik Orenburg
söndag, den 23 oktober 2016
A
V
Lokomotiv Moscow
1 - 0
CSKA Moscow
A
V
FC Krasnodar
1 - 0
Amkar
lördag, den 22 oktober 2016
A
V
Tom Tomsk
0 - 3
Anzhi Makhachkala
A
V
FC Ufa
0 - 0
FC Rostov
A
V
Ural
0 - 1
Spartak Moscow
A
V
Terek Grozny
3 - 1
Rubin Kazan
fredag, den 21 oktober 2016
A
V
Krylya Sovetov Samara
1 - 1
Arsenal Tula
måndag, den 17 oktober 2016
A
V
Anzhi Makhachkala
0 - 0
Terek Grozny
söndag, den 16 oktober 2016
A
V
Ural
0 - 2
Zenit St. Petersburg
A
V
Gazovik Orenburg
3 - 1
Tom Tomsk
A
V
Arsenal Tula
0 - 0
FC Krasnodar
lördag, den 15 oktober 2016
A
V
Amkar
0 - 0
Lokomotiv Moscow
A
V
Rubin Kazan
3 - 0
Krylya Sovetov Samara
A
V
Spartak Moscow
1 - 0
FC Rostov
fredag, den 14 oktober 2016
A
V
CSKA Moscow
1 - 0
FC Ufa
söndag, den 2 oktober 2016
A
V
FC Ufa
1 - 1
Amkar
A
V
Zenit St. Petersburg
4 - 2
Spartak Moscow
A
V
FC Krasnodar
1 - 0
Rubin Kazan
A
V
FC Rostov
2 - 0
CSKA Moscow
lördag, den 1 oktober 2016
A
V
Tom Tomsk
1 - 1
Ural
A
V
Krylya Sovetov Samara
2 - 1
Anzhi Makhachkala
A
V
Lokomotiv Moscow
1 - 1
Arsenal Tula
A
V
Terek Grozny
2 - 1
Gazovik Orenburg
måndag, den 26 september 2016
A
V
Amkar
0 - 0
Krylya Sovetov Samara
A
V
Rubin Kazan
2 - 1
Tom Tomsk
söndag, den 25 september 2016
A
V
Gazovik Orenburg
0 - 1
Ural
A
V
Arsenal Tula
0 - 0
Terek Grozny
A
V
Spartak Moscow
0 - 1
FC Ufa
A
V
Anzhi Makhachkala
2 - 2
Zenit St. Petersburg
lördag, den 24 september 2016
A
V
CSKA Moscow
1 - 1
FC Krasnodar
A
V
FC Rostov
1 - 0
Lokomotiv Moscow
måndag, den 19 september 2016
A
V
Zenit St. Petersburg
4 - 1
Rubin Kazan
söndag, den 18 september 2016
A
V
Krylya Sovetov Samara
1 - 2
CSKA Moscow
A
V
FC Krasnodar
2 - 1
FC Rostov
lördag, den 17 september 2016
A
V
Tom Tomsk
1 - 0
Arsenal Tula
A
V
Ural
0 - 1
Anzhi Makhachkala
A
V
Lokomotiv Moscow
0 - 1
FC Ufa
A
V
Terek Grozny
1 - 3
Amkar
fredag, den 16 september 2016
A
V
Gazovik Orenburg
1 - 3
Spartak Moscow
måndag, den 12 september 2016
A
V
Rubin Kazan
3 - 1
Ural
söndag, den 11 september 2016
A
V
FC Ufa
0 - 0
FC Krasnodar
A
V
Spartak Moscow
1 - 0
Lokomotiv Moscow
A
V
Arsenal Tula
0 - 5
Zenit St. Petersburg
lördag, den 10 september 2016
A
V
Amkar
1 - 0
Tom Tomsk
A
V
Gazovik Orenburg
0 - 0
Anzhi Makhachkala
A
V
CSKA Moscow
3 - 0
Terek Grozny
fredag, den 9 september 2016
A
V
FC Rostov
2 - 1
Krylya Sovetov Samara
söndag, den 28 augusti 2016
A
V
Ural
1 - 1
Arsenal Tula
A
V
FC Krasnodar
1 - 2
Lokomotiv Moscow
A
V
Terek Grozny
2 - 1
FC Rostov
A
V
Anzhi Makhachkala
0 - 2
Spartak Moscow
lördag, den 27 augusti 2016
A
V
Gazovik Orenburg
1 - 1
Rubin Kazan
A
V
Tom Tomsk
0 - 1
CSKA Moscow
A
V
Zenit St. Petersburg
3 - 0
Amkar
fredag, den 26 augusti 2016
A
V
Krylya Sovetov Samara
0 - 1
FC Ufa
måndag, den 22 augusti 2016
A
V
Arsenal Tula
0 - 0
Gazovik Orenburg
söndag, den 21 augusti 2016
A
V
Amkar
1 - 0
Ural
A
V
Spartak Moscow
2 - 0
FC Krasnodar
A
V
Lokomotiv Moscow
0 - 0
Krylya Sovetov Samara
lördag, den 20 augusti 2016
A
V
FC Ufa
1 - 3
Terek Grozny
A
V
Zenit St. Petersburg
1 - 1
CSKA Moscow
A
V
FC Rostov
3 - 0
Tom Tomsk
fredag, den 19 augusti 2016
A
V
Rubin Kazan
1 - 2
Anzhi Makhachkala
måndag, den 15 augusti 2016
A
V
Gazovik Orenburg
0 - 0
Amkar
söndag, den 14 augusti 2016
A
V
Tom Tomsk
1 - 0
FC Ufa
A
V
Anzhi Makhachkala
1 - 0
Arsenal Tula
A
V
Terek Grozny
1 - 1
Lokomotiv Moscow
lördag, den 13 augusti 2016
A
V
Ural
0 - 1
CSKA Moscow
A
V
Krylya Sovetov Samara
1 - 1
FC Krasnodar
A
V
Rubin Kazan
1 - 1
Spartak Moscow
fredag, den 12 augusti 2016
A
V
Zenit St. Petersburg
3 - 2
FC Rostov
måndag, den 8 augusti 2016
A
V
FC Krasnodar
4 - 0
Terek Grozny
A
V
Spartak Moscow
1 - 0
Krylya Sovetov Samara
söndag, den 7 augusti 2016
A
V
Gazovik Orenburg
0 - 1
CSKA Moscow
A
V
Amkar
2 - 0
Anzhi Makhachkala
A
V
Lokomotiv Moscow
2 - 2
Tom Tomsk
A
V
FC Rostov
0 - 0
Ural
lördag, den 6 augusti 2016
A
V
FC Ufa
0 - 0
Zenit St. Petersburg
A
V
Arsenal Tula
1 - 0
Rubin Kazan
måndag, den 1 augusti 2016
A
V
FC Krasnodar
3 - 0
Tom Tomsk
A
V
Rubin Kazan
0 - 0
Amkar
söndag, den 31 juli 2016
A
V
Ural
2 - 0
FC Ufa
A
V
Spartak Moscow
4 - 0
Arsenal Tula
A
V
Terek Grozny
1 - 0
Krylya Sovetov Samara
lördag, den 30 juli 2016
A
V
Zenit St. Petersburg
0 - 0
Lokomotiv Moscow
A
V
Anzhi Makhachkala
0 - 0
CSKA Moscow
A
V
FC Rostov
1 - 0
Gazovik Orenburg