Resultat24 Fotboll : Sverige

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

02:09 (GMT+1)

den 12 februari 2016

Sverige – Cupen

söndag, den 8 november 2015
A
V
Goetene IF
0 - 5
Malmoe FF

Sverige – Super cupen

söndag, den 8 november 2015
A
V
IFK Norrkoeping
3 - 0
IFK Gothenburg
onsdag, den 4 november 2015
A
V
IFK Norrkoeping U21
2 - 3
Djurgaarden U21
måndag, den 26 oktober 2015
A
V
Elfsborg U21
2 - 0
Sirius U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
Djurgaarden U21
3 - 0
Halmstads BK U21
måndag, den 26 oktober 2015
A
V
Hammarby U21
0 - 2
Malmoe FF U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
IFK Norrkoeping U21
2 - 1
Mjaellby U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
Oerebro U21
4 - 2
Gefle U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
Kalmar FF U21
1 - 1
Helsingborg U21
måndag, den 2 november 2015
A
V
Haecken U21
1 - 1
Kalmar FF U21
måndag, den 26 oktober 2015
A
V
Brommapojkarna U21
4 - 1
IK Frej Taeby U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
AIK U21
1 - 4
AFC United U21
måndag, den 26 oktober 2015
A
V
Falkenbergs FF U21
3 - 2
IFK Vaernamo U21
onsdag, den 28 oktober 2015
A
V
Aengelholms FF U21
2 - 0
Varbergs BoIS FC U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
Degerfors U21
1 - 1
BK Forward U21
onsdag, den 28 oktober 2015
A
V
Syrianska U21
2 - 6
Assyriska FF U21
tisdag, den 27 oktober 2015
A
V
GAIS U21
1 - 5
Utsiktens BK U21

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 2 april 2016
13:00
Malmoe FF
v
IFK Norrkoeping
16:00
Kalmar FF
v
Joenkoepings Soedra
söndag, den 3 april 2016
15:00
AIK
v
GIF Sundsvall
15:00
Gefle
v
Helsingborg
15:00
Haecken
v
Elfsborg
17:30
Falkenbergs FF
v
IFK Gothenburg
17:30
Oerebro
v
Djurgaarden
måndag, den 4 april 2016
19:00
Hammarby
v
Oestersunds FK

Sverige – Superettan

lördag, den 2 april 2016
12:30
Varbergs BoIS FC
v
Aatvidaberg
15:15
GAIS
v
IK Frej Taeby
söndag, den 3 april 2016
14:00
Degerfors
v
AFC United
16:00
Aengelholms FF
v
Syrianska
16:00
Ljungskile
v
Oergryte
18:00
Assyriska FF
v
Dalkurd FF
måndag, den 4 april 2016
19:00
Sirius
v
Halmstads BK
19:00
Trelleborgs FF
v
IFK Vaernamo

Sverige – 1. Division:: norr

lördag, den 16 april 2016
14:00
Akropolis IF
v
IFK Luleaa
15:00
Carlstad United
v
Umeaa
16:00
Nykoepings BIS
v
Vasalunds IF
söndag, den 17 april 2016
14:00
Team TG FF
v
Vaesteraas SK
15:00
Brommapojkarna
v
Piteaa
17:00
Enskede IK
v
BK Forward
17:00
IK Brage
v
IK Sleipner

Sverige – 1. Division:: syd

lördag, den 16 april 2016
14:00
KSF Prespa Birlik
v
Oesters IF
15:00
Oskarshamns AIK
v
Landskrona BoIS
15:00
Qviding FIF
v
Husqvarna FF
16:00
FC Hoellviken
v
Utsiktens BK
16:00
Norrby
v
Mjaellby
söndag, den 17 april 2016
17:00
FC Trollhaettan
v
Kristianstads FF
17:00
Tvaaaakers IF
v
IK Oddevold

Sverige – Cupen:: grupp 1

lördag, den 20 februari 2016
14:00
IFK Norrkoeping
v
Oestersunds FK
15:00
Joenkoepings Soedra
v
AFC United

Sverige – Cupen:: grupp 2

lördag, den 20 februari 2016
16:00
Halmstads BK
v
IK Frej Taeby
söndag, den 21 februari 2016
16:00
IFK Gothenburg
v
Degerfors

Sverige – Cupen:: grupp 3

lördag, den 20 februari 2016
14:00
AIK
v
Varbergs BoIS FC
söndag, den 21 februari 2016
16:00
Tenhults IF
v
Falkenbergs FF

Sverige – Cupen:: grupp 4

lördag, den 20 februari 2016
14:00
Kalmar FF
v
IFK Vaernamo
15:00
Elfsborg
v
Assyriska FF

Sverige – Cupen:: grupp 5

lördag, den 20 februari 2016
15:00
GIF Sundsvall
v
Aengelholms FF
16:00
Malmoe FF
v
Sirius

Sverige – Cupen:: grupp 6

söndag, den 21 februari 2016
15:00
Hammarby
v
Syrianska
måndag, den 22 februari 2016
19:00
Djurgaarden
v
Ljungskile

Sverige – Cupen:: grupp 7

lördag, den 20 februari 2016
14:00
FC Trollhaettan
v
Gefle
14:00
Haecken
v
Brommapojkarna

Sverige – Cupen:: grupp 8

lördag, den 20 februari 2016
14:00
Helsingborg
v
GAIS
söndag, den 21 februari 2016
14:00
BK Forward
v
Oerebro

Sverige – U21 Allsvenskan Norra

måndag, den 7 mars 2016
14:00
IFK Norrkoeping U21
v
Gefle U21
tisdag, den 16 februari 2016
15:00
Helsingborg U21
v
Joenkoepings Soedra U21

Sverige – U21 Superettan Norra

tisdag, den 8 mars 2016
16:30
AFC United U21
v
Brommapojkarna U21

Sverige – U21 Superettan Södra

tisdag, den 8 mars 2016
17:00
Aengelholms FF U21
v
GAIS U21