Resultat24 Fotboll : Sverige

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

17:43 (GMT+1)

den 23 november 2014

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 1 november 2014
A
V
Aatvidaberg
2 - 1
Malmo FF
A
V
Brommapojkarna
0 - 1
Elfsborg
A
V
Djurgaarden
1 - 1
IFK Norrkoeping
A
V
Falkenbergs FF
1 - 1
Mjallby
A
V
Gefle
2 - 1
Helsingborg
A
V
IFK Gothenburg
5 - 1
Halmstads BK
A
V
Kalmar FF
1 - 1
AIK
A
V
Oerebro
5 - 2
Hacken
torsdag, den 6 november 2014
A
V
Ljungskile
1 - 3
Gefle
söndag, den 9 november 2014
A
V
Gefle
1 - 0
Ljungskile

Sverige – Superettan

söndag, den 2 november 2014
A
V
Angelholm
2 - 2
Ostersund
A
V
Assyriska FF
1 - 1
Gais
A
V
GIF Sundsvall
0 - 0
Landskrona
A
V
Husqvarna FF
0 - 1
Syrianska
A
V
IFK Varnamo
0 - 6
Sirius
A
V
Ljungskile
3 - 0
Varbergs BoIS FC
A
V
Oesters IF
0 - 2
Degerfors
A
V
Hammarby
5 - 0
Joenkoeping S.
söndag, den 9 november 2014
A
V
Assyriska FF
0 - 0
Oergryte
A
V
Oesters IF
3 - 2
IK Frej Taby

Sverige – 1. Division:: norr

söndag, den 2 november 2014
A
V
BK Forward
4 - 0
Skellefteaa
A
V
Huddinge IF
2 - 1
Valsta Syrianska
A
V
IF Sylvia
2 - 2
Vaesteraas SK
A
V
IFK Luleaa
0 - 4
AFC United
A
V
IK Brage
1 - 1
IK Frej Taby
A
V
Umeaa
1 - 0
Nykoping
A
V
Vasalunds IF
0 - 1
Dalkurd FF

Sverige – 1. Division:: syd

lördag, den 1 november 2014
A
V
Halmia
0 - 1
Lunds BK
A
V
IFK Uddevalla
0 - 5
Trollhattan FC
A
V
Kristianstad
2 - 1
Qviding FIF
A
V
Motala AIF FK
2 - 0
Oskarshamns AIK
A
V
Norrby
4 - 1
Utsiktens BK
A
V
Oergryte
2 - 4
Trelleborgs FF
A
V
Skovde AIK
1 - 3
IK Oddevold

Sverige – Cupen

onsdag, den 22 oktober 2014
A
V
Eskilsminne IF
1 - 6
Elfsborg
lördag, den 15 november 2014
A
E
Halmia
1 - 2
Malmo FF

Sverige – Super cupen

söndag, den 9 november 2014
A
E
Malmo FF
542 - 2
Elfsborg

Sverige – Cupen:: grupp 1

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Hudiksvalls FF
v
Joenkoeping S.
19:00
Malmo FF
v
Assyriska FF

Sverige – Cupen:: grupp 2

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Myresjoe/Vetlanda FK
v
Ljungskile
19:00
Trollhattan FC
v
IFK Gothenburg

Sverige – Cupen:: grupp 3

lördag, den 21 februari 2015
19:00
AIK
v
Landskrona
19:00
Kristianstad
v
Hammarby

Sverige – Cupen:: grupp 4

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Athletic FC United
v
Brommapojkarna
19:00
Elfsborg
v
Sirius

Sverige – Cupen:: grupp 5

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Hacken
v
Oesters IF
19:00
Huddinge IF
v
Mjallby

Sverige – Cupen:: grupp 6

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Dalkurd FF
v
Gefle
19:00
Oerebro
v
Varbergs BoIS FC

Sverige – Cupen:: grupp 7

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Djurgaarden
v
Angelholm
19:00
Norrby
v
IFK Norrkoeping

Sverige – Cupen:: grupp 8

lördag, den 21 februari 2015
19:00
Helsingborg
v
Syrianska
19:00
Vaesteraas SK
v
Halmstads BK