Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

09:21 (GMT+2)

den 19 april 2014

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Malmo FF440091+812
2Kalmar FF422074+38
3Djurgaarden421184+47
3IFK Gothenburg421184+47
5Elfsborg421153+27
6Oerebro421154+17
7AIK42116607
8Aatvidaberg421168–27
9Hacken420287+16
10IFK Norrkoeping41213305
11Gefle411265+14
12Helsingborg411256–14
13Falkenbergs FF410328–63
14Mjallby402236–32
15Brommapojkarna401327–51
16Halmstad401318–71

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

söndag, den 20 april 2014
15:00
Halmstad
v
Helsingborg
15:00
Kalmar FF
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
IFK Norrkoping
17:30
Mjallby
v
Hacken
måndag, den 21 april 2014
15:00
Aatvidaberg
v
Gefle
15:00
Falkenbergs FF
v
Elfsborg
17:30
Brommapojkarna
v
Oerebro
17:30
Malmo FF
v
Djurgaarden
fredag, den 25 april 2014
19:00
IFK Gothenburg
v
Falkenbergs FF
19:00
Oerebro
v
Aatvidaberg

Resultat

Sverige – Allsvenskan

torsdag, den 17 april 2014
A
V
Falkenbergs FF
1 - 3
Kalmar FF
A
V
Gefle
3 - 0
Brommapojkarna
A
V
IFK Gothenburg
5 - 0
Aatvidaberg
A
V
Elfsborg
1 - 0
Helsingborg
onsdag, den 16 april 2014
A
V
Hacken
3 - 0
Halmstad
A
V
IFK Norrkoeping
1 - 1
Mjallby
A
V
Oerebro
1 - 2
Malmo FF
A
V
Djurgaarden
2 - 3
AIK
måndag, den 14 april 2014
A
V
Brommapojkarna
1 - 1
IFK Gothenburg
A
V
Kalmar FF
0 - 0
Elfsborg
söndag, den 13 april 2014
A
V
AIK
1 - 1
Oerebro
A
V
Halmstad
0 - 0
IFK Norrkoeping
A
V
Helsingborg
4 - 2
Hacken
lördag, den 12 april 2014
A
V
Aatvidaberg
2 - 0
Falkenbergs FF
A
V
Malmo FF
1 - 0
Gefle