Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

10:06 (GMT+2)

den 21 juli 2018

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1AIK148602410+1430
2Hammarby138322616+1027
3IFK Norrkoeping138322414+1027
4Djurgaarden147342112+924
5Oestersunds FK136342117+421
6Kalmar FF136251613+320
7Malmoe FF145452019+119
8Oerebro135441716+119
9Haecken135352013+718
10GIF Sundsvall135352018+218
11Elfsborg134451517–216
12IFK Gothenburg135171520–516
13Trelleborgs FF133371322–912
14Brommapojkarna13319825–1710
15Dalkurd FF132381725–89
16Sirius1422101232–208

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 21 juli 2018
16:00
Oerebro
v
Malmoe FF
16:00
Oestersunds FK
v
Trelleborgs FF
18:00
Kalmar FF
v
GIF Sundsvall

Resultat

Sverige – Allsvenskan

måndag, den 16 juli 2018
A
V
Elfsborg
0 - 0
Hammarby
söndag, den 15 juli 2018
A
V
GIF Sundsvall
0 - 1
AIK
A
V
IFK Norrkoeping
2 - 1
Haecken
A
V
Kalmar FF
0 - 1
Djurgaarden
lördag, den 14 juli 2018
A
V
Brommapojkarna
0 - 1
Sirius
A
V
Dalkurd FF
2 - 2
Trelleborgs FF
A
V
Malmoe FF
1 - 1
Oestersunds FK
A
V
IFK Gothenburg
2 - 0
Oerebro