Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

08:53 (GMT+1)

den 14 februari 2016

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1AIK00000000
1Djurgaarden00000000
1Elfsborg00000000
1Falkenbergs FF00000000
1Gefle00000000
1GIF Sundsvall00000000
1Haecken00000000
1Hammarby00000000
1Helsingborg00000000
1IFK Gothenburg00000000
1IFK Norrkoeping00000000
1Joenkoepings Soedra00000000
1Kalmar FF00000000
1Malmoe FF00000000
1Oerebro00000000
1Oestersunds FK00000000

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 2 april 2016
13:00
Malmoe FF
v
IFK Norrkoeping
16:00
Kalmar FF
v
Joenkoepings Soedra
söndag, den 3 april 2016
15:00
AIK
v
GIF Sundsvall
15:00
Gefle
v
Helsingborg
15:00
Haecken
v
Elfsborg
17:30
Falkenbergs FF
v
IFK Gothenburg
17:30
Oerebro
v
Djurgaarden
måndag, den 4 april 2016
19:00
Hammarby
v
Oestersunds FK
onsdag, den 6 april 2016
18:30
IFK Gothenburg
v
Haecken
18:30
IFK Norrkoeping
v
Kalmar FF
18:30
Joenkoepings Soedra
v
Malmoe FF
torsdag, den 7 april 2016
19:00
Djurgaarden
v
Falkenbergs FF
19:00
Elfsborg
v
Hammarby
19:00
GIF Sundsvall
v
Gefle
19:00
Helsingborg
v
Oerebro
19:00
Oestersunds FK
v
AIK
lördag, den 9 april 2016
16:00
Haecken
v
IFK Norrkoeping
söndag, den 10 april 2016
15:00
Gefle
v
Djurgaarden
15:00
Hammarby
v
Helsingborg
17:30
Falkenbergs FF
v
Oestersunds FK
17:30
Kalmar FF
v
Elfsborg
måndag, den 11 april 2016
19:00
AIK
v
IFK Gothenburg
19:00
Malmoe FF
v
GIF Sundsvall
19:00
Oerebro
v
Joenkoepings Soedra
fredag, den 15 april 2016
19:00
Oestersunds FK
v
Haecken
lördag, den 16 april 2016
16:00
Helsingborg
v
Falkenbergs FF
söndag, den 17 april 2016
15:00
IFK Norrkoeping
v
AIK
15:00
Joenkoepings Soedra
v
Gefle
17:30
IFK Gothenburg
v
Kalmar FF
måndag, den 18 april 2016
19:00
Elfsborg
v
Malmoe FF
19:00
GIF Sundsvall
v
Oerebro
tisdag, den 19 april 2016
19:00
Djurgaarden
v
Hammarby
fredag, den 22 april 2016
19:00
Falkenbergs FF
v
IFK Norrkoeping
lördag, den 23 april 2016
16:00
Gefle
v
Oestersunds FK
16:00
Hammarby
v
Joenkoepings Soedra
söndag, den 24 april 2016
15:00
Haecken
v
GIF Sundsvall
15:00
Malmoe FF
v
Djurgaarden
17:30
Oerebro
v
IFK Gothenburg
måndag, den 25 april 2016
19:00
AIK
v
Elfsborg
19:00
Kalmar FF
v
Helsingborg
tisdag, den 26 april 2016
18:30
IFK Norrkoeping
v
Hammarby
onsdag, den 27 april 2016
18:30
IFK Gothenburg
v
Malmoe FF
18:30
Joenkoepings Soedra
v
Falkenbergs FF
18:30
Oestersunds FK
v
Oerebro
torsdag, den 28 april 2016
19:00
Elfsborg
v
Djurgaarden
19:00
GIF Sundsvall
v
Kalmar FF
19:00
Haecken
v
Gefle
19:00
Helsingborg
v
AIK
söndag, den 1 maj 2016
15:00
Falkenbergs FF
v
Elfsborg
17:30
Hammarby
v
GIF Sundsvall
17:30
Malmoe FF
v
Haecken
måndag, den 2 maj 2016
19:00
AIK
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Djurgaarden
v
Oestersunds FK
19:00
Gefle
v
IFK Gothenburg
19:00
IFK Norrkoeping
v
Helsingborg
19:00
Kalmar FF
v
Oerebro
lördag, den 7 maj 2016
16:00
Elfsborg
v
Gefle
16:00
Oestersunds FK
v
Kalmar FF
söndag, den 8 maj 2016
15:00
Helsingborg
v
Malmoe FF
15:00
Joenkoepings Soedra
v
IFK Norrkoeping
17:30
Haecken
v
AIK
måndag, den 9 maj 2016
19:00
GIF Sundsvall
v
Falkenbergs FF
19:00
IFK Gothenburg
v
Djurgaarden
19:00
Oerebro
v
Hammarby
fredag, den 13 maj 2016
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Helsingborg
lördag, den 14 maj 2016
16:00
Kalmar FF
v
Hammarby
16:00
Malmoe FF
v
Gefle
söndag, den 15 maj 2016
15:00
IFK Norrkoeping
v
GIF Sundsvall
15:00
Oerebro
v
Elfsborg
17:30
Falkenbergs FF
v
Haecken
17:30
Oestersunds FK
v
IFK Gothenburg
måndag, den 16 maj 2016
19:00
AIK
v
Djurgaarden
onsdag, den 18 maj 2016
18:30
GIF Sundsvall
v
Elfsborg
18:30
Haecken
v
Joenkoepings Soedra
18:30
Hammarby
v
Malmoe FF
18:30
Helsingborg
v
Oestersunds FK
torsdag, den 19 maj 2016
19:00
Djurgaarden
v
Kalmar FF
19:00
Gefle
v
Oerebro
19:00
IFK Gothenburg
v
IFK Norrkoeping
fredag, den 20 maj 2016
19:00
Falkenbergs FF
v
AIK
lördag, den 21 maj 2016
16:00
GIF Sundsvall
v
Oestersunds FK
söndag, den 22 maj 2016
15:00
Kalmar FF
v
Haecken
15:00
Oerebro
v
IFK Norrkoeping
17:30
Djurgaarden
v
Helsingborg
17:30
Elfsborg
v
Joenkoepings Soedra
måndag, den 23 maj 2016
19:00
Gefle
v
AIK
19:00
IFK Gothenburg
v
Hammarby
19:00
Malmoe FF
v
Falkenbergs FF
lördag, den 28 maj 2016
16:00
AIK
v
Oerebro
16:00
Joenkoepings Soedra
v
GIF Sundsvall
16:00
Oestersunds FK
v
Malmoe FF
söndag, den 29 maj 2016
15:00
Falkenbergs FF
v
Kalmar FF
15:00
Hammarby
v
Gefle
15:00
Helsingborg
v
IFK Gothenburg
17:30
Haecken
v
Djurgaarden
17:30
IFK Norrkoeping
v
Elfsborg
söndag, den 10 juli 2016
19:00
Djurgaarden
v
IFK Norrkoeping
19:00
Gefle
v
Falkenbergs FF
19:00
Haecken
v
Hammarby
19:00
Helsingborg
v
Elfsborg
19:00
IFK Gothenburg
v
GIF Sundsvall
19:00
Kalmar FF
v
AIK
19:00
Malmoe FF
v
Oerebro
19:00
Oestersunds FK
v
Joenkoepings Soedra
söndag, den 17 juli 2016
19:00
AIK
v
Malmoe FF
19:00
Elfsborg
v
IFK Gothenburg
19:00
GIF Sundsvall
v
Helsingborg
19:00
Gefle
v
Kalmar FF
19:00
Hammarby
v
Falkenbergs FF
19:00
IFK Norrkoeping
v
Oestersunds FK
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Djurgaarden
19:00
Oerebro
v
Haecken
söndag, den 24 juli 2016
19:00
Djurgaarden
v
GIF Sundsvall
19:00
Elfsborg
v
Oestersunds FK
19:00
Falkenbergs FF
v
Oerebro
19:00
Hammarby
v
AIK
19:00
Helsingborg
v
Haecken
19:00
IFK Gothenburg
v
Joenkoepings Soedra
19:00
IFK Norrkoeping
v
Gefle
19:00
Malmoe FF
v
Kalmar FF
söndag, den 31 juli 2016
19:00
AIK
v
Falkenbergs FF
19:00
GIF Sundsvall
v
IFK Norrkoeping
19:00
Gefle
v
Hammarby
19:00
Haecken
v
Helsingborg
19:00
Joenkoepings Soedra
v
IFK Gothenburg
19:00
Kalmar FF
v
Djurgaarden
19:00
Oerebro
v
Malmoe FF
19:00
Oestersunds FK
v
Elfsborg
söndag, den 7 augusti 2016
19:00
Djurgaarden
v
IFK Gothenburg
19:00
Elfsborg
v
Haecken
19:00
Falkenbergs FF
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Hammarby
v
Kalmar FF
19:00
Helsingborg
v
Gefle
19:00
IFK Norrkoeping
v
Oerebro
19:00
Malmoe FF
v
AIK
19:00
Oestersunds FK
v
GIF Sundsvall
söndag, den 14 augusti 2016
19:00
AIK
v
Helsingborg
19:00
Djurgaarden
v
Elfsborg
19:00
GIF Sundsvall
v
Hammarby
19:00
Gefle
v
IFK Norrkoeping
19:00
Haecken
v
Oerebro
19:00
IFK Gothenburg
v
Falkenbergs FF
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Oestersunds FK
19:00
Kalmar FF
v
Malmoe FF
söndag, den 21 augusti 2016
19:00
Elfsborg
v
GIF Sundsvall
19:00
Falkenbergs FF
v
Gefle
19:00
Hammarby
v
IFK Gothenburg
19:00
Helsingborg
v
Kalmar FF
19:00
IFK Norrkoeping
v
Haecken
19:00
Malmoe FF
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Oerebro
v
AIK
19:00
Oestersunds FK
v
Djurgaarden
söndag, den 28 augusti 2016
19:00
AIK
v
Hammarby
19:00
Djurgaarden
v
Gefle
19:00
GIF Sundsvall
v
Malmoe FF
19:00
Haecken
v
Oestersunds FK
19:00
IFK Gothenburg
v
Helsingborg
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Elfsborg
19:00
Kalmar FF
v
IFK Norrkoeping
19:00
Oerebro
v
Falkenbergs FF
söndag, den 11 september 2016
19:00
Elfsborg
v
Kalmar FF
19:00
Falkenbergs FF
v
Djurgaarden
19:00
GIF Sundsvall
v
AIK
19:00
Gefle
v
Haecken
19:00
Hammarby
v
Oerebro
19:00
IFK Norrkoeping
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Malmoe FF
v
IFK Gothenburg
19:00
Oestersunds FK
v
Helsingborg
söndag, den 18 september 2016
19:00
AIK
v
Gefle
19:00
Djurgaarden
v
Malmoe FF
19:00
Elfsborg
v
Falkenbergs FF
19:00
Haecken
v
IFK Gothenburg
19:00
Helsingborg
v
IFK Norrkoeping
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Hammarby
19:00
Kalmar FF
v
Oestersunds FK
19:00
Oerebro
v
GIF Sundsvall
onsdag, den 21 september 2016
19:00
Djurgaarden
v
AIK
19:00
Gefle
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Hammarby
v
Haecken
19:00
Helsingborg
v
GIF Sundsvall
19:00
IFK Gothenburg
v
Oerebro
19:00
Kalmar FF
v
Falkenbergs FF
19:00
Malmoe FF
v
Elfsborg
19:00
Oestersunds FK
v
IFK Norrkoeping
söndag, den 25 september 2016
19:00
Elfsborg
v
AIK
19:00
Falkenbergs FF
v
Hammarby
19:00
GIF Sundsvall
v
Haecken
19:00
IFK Gothenburg
v
Oestersunds FK
19:00
IFK Norrkoeping
v
Djurgaarden
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Kalmar FF
19:00
Malmoe FF
v
Helsingborg
19:00
Oerebro
v
Gefle
söndag, den 2 oktober 2016
19:00
AIK
v
IFK Norrkoeping
19:00
Djurgaarden
v
Oerebro
19:00
GIF Sundsvall
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Gefle
v
Elfsborg
19:00
Haecken
v
Malmoe FF
19:00
Helsingborg
v
Hammarby
19:00
Kalmar FF
v
IFK Gothenburg
19:00
Oestersunds FK
v
Falkenbergs FF
söndag, den 16 oktober 2016
19:00
AIK
v
Oestersunds FK
19:00
Elfsborg
v
Helsingborg
19:00
Falkenbergs FF
v
GIF Sundsvall
19:00
Hammarby
v
Djurgaarden
19:00
IFK Gothenburg
v
Gefle
19:00
IFK Norrkoeping
v
Malmoe FF
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Haecken
19:00
Oerebro
v
Kalmar FF
söndag, den 23 oktober 2016
19:00
Djurgaarden
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Gefle
v
GIF Sundsvall
19:00
Haecken
v
Kalmar FF
19:00
Hammarby
v
Elfsborg
19:00
IFK Gothenburg
v
AIK
19:00
IFK Norrkoeping
v
Falkenbergs FF
19:00
Malmoe FF
v
Oestersunds FK
19:00
Oerebro
v
Helsingborg
onsdag, den 26 oktober 2016
19:00
AIK
v
Haecken
19:00
Elfsborg
v
IFK Norrkoeping
19:00
Falkenbergs FF
v
Malmoe FF
19:00
GIF Sundsvall
v
IFK Gothenburg
19:00
Helsingborg
v
Djurgaarden
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Oerebro
19:00
Kalmar FF
v
Gefle
19:00
Oestersunds FK
v
Hammarby
söndag, den 30 oktober 2016
19:00
Djurgaarden
v
Haecken
19:00
Falkenbergs FF
v
Helsingborg
19:00
Gefle
v
Malmoe FF
19:00
Hammarby
v
IFK Norrkoeping
19:00
IFK Gothenburg
v
Elfsborg
19:00
Joenkoepings Soedra
v
AIK
19:00
Kalmar FF
v
GIF Sundsvall
19:00
Oerebro
v
Oestersunds FK
söndag, den 6 november 2016
19:00
AIK
v
Kalmar FF
19:00
Elfsborg
v
Oerebro
19:00
GIF Sundsvall
v
Djurgaarden
19:00
Haecken
v
Falkenbergs FF
19:00
Helsingborg
v
Joenkoepings Soedra
19:00
IFK Norrkoeping
v
IFK Gothenburg
19:00
Malmoe FF
v
Hammarby
19:00
Oestersunds FK
v
Gefle