Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

03:39 (GMT+2)

den 29 september 2016

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Malmoe FF2417344819+2954
2IFK Norrkoeping2416535124+2753
3AIK2413833923+1647
4IFK Gothenburg2412664434+1042
5Haecken2410684534+1136
6Oerebro2410684139+236
7Kalmar FF249873430+435
8Elfsborg249784530+1534
9Hammarby248883837+132
10Djurgaarden24101133536–131
11Oestersunds FK2486102638–1230
12Joenkoepings Soedra247892732–529
13GIF Sundsvall2467113041–1125
14Helsingborg2464142747–2022
15Gefle2436152248–2615
16Falkenbergs FF2423192161–409

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

fredag, den 30 september 2016
19:00
Helsingborg
v
Hammarby
lördag, den 1 oktober 2016
14:00
GIF Sundsvall
v
Joenkoepings Soedra
16:00
Haecken
v
Malmoe FF
16:00
Oestersunds FK
v
Falkenbergs FF
söndag, den 2 oktober 2016
15:00
Gefle
v
Elfsborg
15:00
Kalmar FF
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
IFK Norrkoeping
17:30
Djurgaarden
v
Oerebro

Resultat

Sverige – Allsvenskan

måndag, den 26 september 2016
A
V
Falkenbergs FF
0 - 2
Hammarby
A
V
GIF Sundsvall
0 - 0
Haecken
A
V
IFK Gothenburg
2 - 0
Oestersunds FK
A
V
Oerebro
2 - 2
Gefle
A
V
IFK Norrkoeping
1 - 3
Djurgaarden
söndag, den 25 september 2016
A
V
Elfsborg
2 - 2
AIK
A
V
Malmoe FF
2 - 0
Helsingborg
lördag, den 24 september 2016
A
V
Joenkoepings Soedra
0 - 1
Kalmar FF
torsdag, den 22 september 2016
A
V
Hammarby
2 - 3
Haecken
A
V
IFK Gothenburg
3 - 2
Oerebro
A
V
Malmoe FF
1 - 0
Elfsborg