Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:54 (GMT+2)

den 25 juni 2016

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Malmoe FF129032711+1627
2IFK Norrkoeping127322613+1324
3Oerebro127232518+723
4AIK126421915+422
5IFK Gothenburg126332318+521
6GIF Sundsvall125432015+519
7Elfsborg125252115+617
8Haecken125162318+516
9Kalmar FF124441818016
10Djurgaarden125071818015
11Joenkoepings Soedra123631416–215
12Helsingborg124351625–915
13Oestersunds FK124351222–1015
14Hammarby123452122–113
15Gefle12129829–215
16Falkenbergs FF1211101129–184

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 9 juli 2016
16:00
Djurgaarden
v
IFK Norrkoeping
16:00
Gefle
v
Falkenbergs FF
16:00
Haecken
v
Hammarby
söndag, den 10 juli 2016
15:00
IFK Gothenburg
v
GIF Sundsvall
15:00
Oestersunds FK
v
Joenkoepings Soedra
17:30
Helsingborg
v
Elfsborg
17:30
Kalmar FF
v
AIK
måndag, den 11 juli 2016
19:00
Malmoe FF
v
Oerebro
lördag, den 16 juli 2016
16:00
GIF Sundsvall
v
Helsingborg
16:00
IFK Norrkoeping
v
Oestersunds FK
söndag, den 17 juli 2016
15:00
Elfsborg
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
Malmoe FF
17:30
Hammarby
v
Falkenbergs FF
17:30
Oerebro
v
Haecken
måndag, den 18 juli 2016
19:00
Gefle
v
Kalmar FF
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Djurgaarden
lördag, den 23 juli 2016
16:00
Falkenbergs FF
v
Oerebro
16:00
IFK Norrkoeping
v
Gefle
16:00
Malmoe FF
v
Kalmar FF
söndag, den 24 juli 2016
15:00
Hammarby
v
AIK
17:30
Helsingborg
v
Haecken
17:30
IFK Gothenburg
v
Joenkoepings Soedra

Resultat

Sverige – Allsvenskan

söndag, den 29 maj 2016
A
V
Falkenbergs FF
1 - 2
Kalmar FF
A
V
Hammarby
2 - 1
Gefle
A
V
Helsingborg
1 - 3
IFK Gothenburg
A
V
Haecken
3 - 1
Djurgaarden
A
V
IFK Norrkoeping
0 - 0
Elfsborg
lördag, den 28 maj 2016
A
V
AIK
0 - 0
Oerebro
A
V
Joenkoepings Soedra
1 - 1
GIF Sundsvall
A
V
Oestersunds FK
1 - 4
Malmoe FF