Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

00:17 (GMT+1)

den 25 januari 2017

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1AFC Eskilstuna00000000
1AIK00000000
1Djurgaarden00000000
1Elfsborg00000000
1GIF Sundsvall00000000
1Haecken00000000
1Halmstads BK00000000
1Hammarby00000000
1IFK Gothenburg00000000
1IFK Norrkoeping00000000
1Joenkoepings Soedra00000000
1Kalmar FF00000000
1Malmoe FF00000000
1Oerebro00000000
1Oestersunds FK00000000
1Sirius00000000

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 1 april 2017
13:00
IFK Gothenburg
v
Malmoe FF
16:00
Halmstads BK
v
Oestersunds FK
söndag, den 2 april 2017
15:00
AIK
v
Haecken
15:00
GIF Sundsvall
v
AFC Eskilstuna
17:30
IFK Norrkoeping
v
Hammarby
måndag, den 3 april 2017
19:00
Djurgaarden
v
Sirius
19:00
Kalmar FF
v
Elfsborg
19:00
Oerebro
v
Joenkoepings Soedra
lördag, den 8 april 2017
16:00
AFC Eskilstuna
v
Oerebro
söndag, den 9 april 2017
15:00
Hammarby
v
Kalmar FF
15:00
Oestersunds FK
v
IFK Norrkoeping
17:30
Haecken
v
Djurgaarden
17:30
Joenkoepings Soedra
v
Halmstads BK
17:30
Sirius
v
IFK Gothenburg
måndag, den 10 april 2017
19:00
Elfsborg
v
AIK
tisdag, den 11 april 2017
18:30
Malmoe FF
v
GIF Sundsvall
söndag, den 16 april 2017
15:00
Halmstads BK
v
Malmoe FF
15:00
Oerebro
v
Oestersunds FK
17:30
Djurgaarden
v
Elfsborg
17:30
GIF Sundsvall
v
Haecken
måndag, den 17 april 2017
15:00
AIK
v
Hammarby
15:00
Kalmar FF
v
Joenkoepings Soedra
17:30
IFK Gothenburg
v
AFC Eskilstuna
17:30
IFK Norrkoeping
v
Sirius
torsdag, den 20 april 2017
18:30
Elfsborg
v
Oerebro
lördag, den 22 april 2017
16:00
Joenkoepings Soedra
v
AIK
söndag, den 23 april 2017
15:00
Haecken
v
IFK Norrkoeping
15:00
Hammarby
v
GIF Sundsvall
17:30
AFC Eskilstuna
v
Halmstads BK
17:30
Oestersunds FK
v
IFK Gothenburg
måndag, den 24 april 2017
19:00
Malmoe FF
v
Djurgaarden
19:00
Sirius
v
Kalmar FF
onsdag, den 26 april 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
Oestersunds FK
19:00
GIF Sundsvall
v
Elfsborg
19:00
IFK Gothenburg
v
Hammarby
19:00
Oerebro
v
Haecken
torsdag, den 27 april 2017
19:00
AIK
v
Sirius
19:00
Halmstads BK
v
Djurgaarden
19:00
IFK Norrkoeping
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Kalmar FF
v
Malmoe FF
lördag, den 29 april 2017
16:00
Hammarby
v
AFC Eskilstuna
söndag, den 30 april 2017
15:00
AIK
v
GIF Sundsvall
måndag, den 1 maj 2017
15:00
Kalmar FF
v
Halmstads BK
15:00
Malmoe FF
v
Oerebro
17:30
Djurgaarden
v
IFK Norrkoeping
17:30
Sirius
v
Joenkoepings Soedra
tisdag, den 2 maj 2017
18:30
Elfsborg
v
Oestersunds FK
18:30
Haecken
v
IFK Gothenburg
fredag, den 5 maj 2017
19:00
Haecken
v
Sirius
lördag, den 6 maj 2017
16:00
Halmstads BK
v
AIK
söndag, den 7 maj 2017
15:00
IFK Gothenburg
v
Kalmar FF
15:00
Oestersunds FK
v
Hammarby
17:30
Joenkoepings Soedra
v
AFC Eskilstuna
17:30
Oerebro
v
Djurgaarden
måndag, den 8 maj 2017
19:00
Elfsborg
v
Malmoe FF
19:00
IFK Norrkoeping
v
GIF Sundsvall
fredag, den 12 maj 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
IFK Norrkoeping
lördag, den 13 maj 2017
16:00
AIK
v
Oerebro
16:00
Kalmar FF
v
Haecken
söndag, den 14 maj 2017
15:00
GIF Sundsvall
v
Joenkoepings Soedra
15:00
Halmstads BK
v
Hammarby
17:30
Malmoe FF
v
Oestersunds FK
17:30
Sirius
v
Elfsborg
måndag, den 15 maj 2017
19:00
Djurgaarden
v
IFK Gothenburg
tisdag, den 16 maj 2017
19:00
IFK Norrkoeping
v
Kalmar FF
onsdag, den 17 maj 2017
19:00
Haecken
v
Halmstads BK
19:00
Hammarby
v
Malmoe FF
19:00
Oerebro
v
GIF Sundsvall
19:00
Oestersunds FK
v
Sirius
torsdag, den 18 maj 2017
19:00
Elfsborg
v
AFC Eskilstuna
19:00
IFK Gothenburg
v
AIK
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Djurgaarden
lördag, den 20 maj 2017
16:00
Oestersunds FK
v
Kalmar FF
18:00
Halmstads BK
v
Oerebro
söndag, den 21 maj 2017
15:00
AFC Eskilstuna
v
Haecken
15:00
Sirius
v
Hammarby
17:30
Malmoe FF
v
IFK Norrkoeping
måndag, den 22 maj 2017
19:00
Djurgaarden
v
AIK
19:00
Elfsborg
v
Joenkoepings Soedra
19:00
GIF Sundsvall
v
IFK Gothenburg
lördag, den 27 maj 2017
16:00
Djurgaarden
v
AFC Eskilstuna
16:00
Kalmar FF
v
GIF Sundsvall
18:00
IFK Norrkoeping
v
Halmstads BK
söndag, den 28 maj 2017
15:00
Hammarby
v
Joenkoepings Soedra
17:30
IFK Gothenburg
v
Elfsborg
måndag, den 29 maj 2017
19:00
AIK
v
Malmoe FF
19:00
Haecken
v
Oestersunds FK
19:00
Oerebro
v
Sirius
torsdag, den 1 juni 2017
19:00
IFK Norrkoeping
v
AIK
fredag, den 2 juni 2017
19:00
Elfsborg
v
Haecken
lördag, den 3 juni 2017
16:00
Kalmar FF
v
Oerebro
16:00
Oestersunds FK
v
GIF Sundsvall
18:00
Joenkoepings Soedra
v
Malmoe FF
söndag, den 4 juni 2017
15:00
AFC Eskilstuna
v
AIK
15:00
Hammarby
v
Djurgaarden
17:30
IFK Norrkoeping
v
IFK Gothenburg
17:30
Sirius
v
Halmstads BK
lördag, den 1 juli 2017
16:00
Djurgaarden
v
Kalmar FF
16:00
GIF Sundsvall
v
Sirius
16:00
Malmoe FF
v
AFC Eskilstuna
18:00
Halmstads BK
v
Elfsborg
söndag, den 2 juli 2017
15:00
Joenkoepings Soedra
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
Oestersunds FK
17:30
Oerebro
v
IFK Norrkoeping
måndag, den 3 juli 2017
19:00
Haecken
v
Hammarby
lördag, den 8 juli 2017
16:00
Hammarby
v
Oerebro
16:00
Sirius
v
AFC Eskilstuna
18:00
Haecken
v
Malmoe FF
söndag, den 9 juli 2017
15:00
IFK Norrkoeping
v
Elfsborg
17:30
Kalmar FF
v
AIK
17:30
Oestersunds FK
v
Joenkoepings Soedra
måndag, den 10 juli 2017
19:00
Djurgaarden
v
GIF Sundsvall
19:00
IFK Gothenburg
v
Halmstads BK
lördag, den 15 juli 2017
16:00
AFC Eskilstuna
v
Kalmar FF
16:00
GIF Sundsvall
v
Halmstads BK
16:00
Malmoe FF
v
Sirius
18:00
Oestersunds FK
v
Djurgaarden
söndag, den 16 juli 2017
15:00
Oerebro
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
IFK Norrkoeping
måndag, den 17 juli 2017
19:00
Elfsborg
v
Hammarby
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Haecken
lördag, den 22 juli 2017
16:00
Halmstads BK
v
GIF Sundsvall
16:00
Malmoe FF
v
Joenkoepings Soedra
18:00
Sirius
v
Haecken
söndag, den 23 juli 2017
15:00
Djurgaarden
v
Oestersunds FK
17:30
IFK Gothenburg
v
Oerebro
17:30
Kalmar FF
v
AFC Eskilstuna
måndag, den 24 juli 2017
19:00
Hammarby
v
Elfsborg
lördag, den 29 juli 2017
16:00
Elfsborg
v
Sirius
16:00
Oestersunds FK
v
Halmstads BK
18:00
GIF Sundsvall
v
Malmoe FF
söndag, den 30 juli 2017
15:00
IFK Gothenburg
v
IFK Norrkoeping
17:30
AIK
v
Kalmar FF
17:30
Joenkoepings Soedra
v
Hammarby
måndag, den 31 juli 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
Djurgaarden
19:00
Haecken
v
Oerebro
lördag, den 5 augusti 2017
16:00
GIF Sundsvall
v
Oestersunds FK
16:00
Halmstads BK
v
Joenkoepings Soedra
18:00
Oerebro
v
Elfsborg
söndag, den 6 augusti 2017
15:00
Hammarby
v
Haecken
15:00
Kalmar FF
v
IFK Gothenburg
17:30
Sirius
v
AIK
måndag, den 7 augusti 2017
19:00
Djurgaarden
v
Malmoe FF
19:00
IFK Norrkoeping
v
AFC Eskilstuna
lördag, den 12 augusti 2017
16:00
Malmoe FF
v
Kalmar FF
18:00
Halmstads BK
v
Sirius
söndag, den 13 augusti 2017
15:00
AIK
v
AFC Eskilstuna
17:30
IFK Norrkoeping
v
Djurgaarden
17:30
Joenkoepings Soedra
v
Oerebro
måndag, den 14 augusti 2017
19:00
Elfsborg
v
IFK Gothenburg
19:00
Haecken
v
GIF Sundsvall
19:00
Hammarby
v
Oestersunds FK
fredag, den 18 augusti 2017
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Elfsborg
lördag, den 19 augusti 2017
16:00
AFC Eskilstuna
v
Malmoe FF
söndag, den 20 augusti 2017
15:00
Djurgaarden
v
Halmstads BK
15:00
Oestersunds FK
v
AIK
17:30
IFK Gothenburg
v
Haecken
17:30
Sirius
v
IFK Norrkoeping
måndag, den 21 augusti 2017
19:00
GIF Sundsvall
v
Kalmar FF
19:00
Oerebro
v
Hammarby
lördag, den 26 augusti 2017
16:00
AFC Eskilstuna
v
Hammarby
18:00
IFK Norrkoeping
v
Oestersunds FK
söndag, den 27 augusti 2017
15:00
AIK
v
Djurgaarden
15:00
Haecken
v
Joenkoepings Soedra
15:00
Kalmar FF
v
Sirius
17:30
Elfsborg
v
Halmstads BK
17:30
GIF Sundsvall
v
Oerebro
17:30
Malmoe FF
v
IFK Gothenburg
söndag, den 10 september 2017
19:00
Elfsborg
v
Kalmar FF
19:00
Halmstads BK
v
Haecken
19:00
Hammarby
v
AIK
19:00
IFK Gothenburg
v
Djurgaarden
19:00
Joenkoepings Soedra
v
IFK Norrkoeping
19:00
Oerebro
v
Malmoe FF
19:00
Oestersunds FK
v
AFC Eskilstuna
19:00
Sirius
v
GIF Sundsvall
söndag, den 17 september 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
GIF Sundsvall
19:00
AIK
v
Halmstads BK
19:00
Djurgaarden
v
Oerebro
19:00
Haecken
v
Elfsborg
19:00
IFK Gothenburg
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Kalmar FF
v
IFK Norrkoeping
19:00
Malmoe FF
v
Hammarby
19:00
Sirius
v
Oestersunds FK
onsdag, den 20 september 2017
19:00
Elfsborg
v
Djurgaarden
19:00
GIF Sundsvall
v
AIK
19:00
Halmstads BK
v
Kalmar FF
19:00
Hammarby
v
IFK Gothenburg
19:00
IFK Norrkoeping
v
Haecken
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Sirius
19:00
Oerebro
v
AFC Eskilstuna
19:00
Oestersunds FK
v
Malmoe FF
söndag, den 24 september 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
IFK Gothenburg
19:00
Djurgaarden
v
Hammarby
19:00
Haecken
v
AIK
19:00
Halmstads BK
v
IFK Norrkoeping
19:00
Joenkoepings Soedra
v
GIF Sundsvall
19:00
Kalmar FF
v
Oestersunds FK
19:00
Malmoe FF
v
Elfsborg
19:00
Sirius
v
Oerebro
söndag, den 1 oktober 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
Joenkoepings Soedra
19:00
AIK
v
Elfsborg
19:00
GIF Sundsvall
v
Djurgaarden
19:00
Hammarby
v
IFK Norrkoeping
19:00
IFK Gothenburg
v
Sirius
19:00
Malmoe FF
v
Halmstads BK
19:00
Oerebro
v
Kalmar FF
19:00
Oestersunds FK
v
Haecken
söndag, den 15 oktober 2017
19:00
AIK
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Elfsborg
v
GIF Sundsvall
19:00
Haecken
v
AFC Eskilstuna
19:00
Halmstads BK
v
IFK Gothenburg
19:00
IFK Norrkoeping
v
Malmoe FF
19:00
Kalmar FF
v
Hammarby
19:00
Oestersunds FK
v
Oerebro
19:00
Sirius
v
Djurgaarden
söndag, den 22 oktober 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
Elfsborg
19:00
Djurgaarden
v
Haecken
19:00
GIF Sundsvall
v
IFK Norrkoeping
19:00
Hammarby
v
Sirius
19:00
IFK Gothenburg
v
Oestersunds FK
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Kalmar FF
19:00
Malmoe FF
v
AIK
19:00
Oerebro
v
Halmstads BK
söndag, den 29 oktober 2017
19:00
AIK
v
IFK Gothenburg
19:00
Djurgaarden
v
Joenkoepings Soedra
19:00
GIF Sundsvall
v
Hammarby
19:00
Haecken
v
Kalmar FF
19:00
Halmstads BK
v
AFC Eskilstuna
19:00
IFK Norrkoeping
v
Oerebro
19:00
Oestersunds FK
v
Elfsborg
19:00
Sirius
v
Malmoe FF
söndag, den 5 november 2017
19:00
AFC Eskilstuna
v
Sirius
19:00
Elfsborg
v
IFK Norrkoeping
19:00
Hammarby
v
Halmstads BK
19:00
IFK Gothenburg
v
GIF Sundsvall
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Oestersunds FK
19:00
Kalmar FF
v
Djurgaarden
19:00
Malmoe FF
v
Haecken
19:00
Oerebro
v
AIK