Resultat24 Fotboll : Sverige

Allsvenskan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

12:35 (GMT+2)

den 30 maj 2016

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Malmoe FF129032711+1627
2IFK Norrkoeping127322613+1324
3Oerebro127232518+723
4AIK126421915+422
5IFK Gothenburg126332318+521
6GIF Sundsvall125432015+519
7Elfsborg125252115+617
8Haecken125162318+516
9Kalmar FF124441818016
10Djurgaarden125071818015
11Joenkoepings Soedra123631416–215
12Helsingborg124351625–915
13Oestersunds FK124351222–1015
14Hammarby123452122–113
15Gefle12129829–215
16Falkenbergs FF1211101129–184

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

lördag, den 9 juli 2016
16:00
Djurgaarden
v
IFK Norrkoeping
16:00
Gefle
v
Falkenbergs FF
16:00
Haecken
v
Hammarby
söndag, den 10 juli 2016
15:00
IFK Gothenburg
v
GIF Sundsvall
15:00
Oestersunds FK
v
Joenkoepings Soedra
17:30
Helsingborg
v
Elfsborg
17:30
Kalmar FF
v
AIK
måndag, den 11 juli 2016
19:00
Malmoe FF
v
Oerebro
lördag, den 16 juli 2016
16:00
GIF Sundsvall
v
Helsingborg
16:00
IFK Norrkoeping
v
Oestersunds FK
söndag, den 17 juli 2016
15:00
Elfsborg
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
Malmoe FF
17:30
Oerebro
v
Haecken
19:00
Hammarby
v
Falkenbergs FF
måndag, den 18 juli 2016
19:00
Gefle
v
Kalmar FF
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Djurgaarden
lördag, den 23 juli 2016
16:00
Falkenbergs FF
v
Oerebro
16:00
IFK Norrkoeping
v
Gefle
16:00
Malmoe FF
v
Kalmar FF
söndag, den 24 juli 2016
15:00
Hammarby
v
AIK
17:30
Helsingborg
v
Haecken
17:30
IFK Gothenburg
v
Joenkoepings Soedra
måndag, den 25 juli 2016
19:00
Djurgaarden
v
GIF Sundsvall
19:00
Elfsborg
v
Oestersunds FK
lördag, den 30 juli 2016
16:00
GIF Sundsvall
v
IFK Norrkoeping
16:00
Gefle
v
Hammarby
16:00
Oestersunds FK
v
Elfsborg
söndag, den 31 juli 2016
15:00
Joenkoepings Soedra
v
IFK Gothenburg
17:30
AIK
v
Falkenbergs FF
17:30
Haecken
v
Helsingborg
måndag, den 1 augusti 2016
19:00
Kalmar FF
v
Djurgaarden
19:00
Oerebro
v
Malmoe FF
fredag, den 5 augusti 2016
19:30
Helsingborg
v
Gefle
lördag, den 6 augusti 2016
16:00
Falkenbergs FF
v
Joenkoepings Soedra
16:00
Oestersunds FK
v
GIF Sundsvall
söndag, den 7 augusti 2016
13:00
Malmoe FF
v
AIK
15:30
Elfsborg
v
Haecken
15:30
Hammarby
v
Kalmar FF
15:30
IFK Norrkoeping
v
Oerebro
måndag, den 8 augusti 2016
19:00
Djurgaarden
v
IFK Gothenburg
onsdag, den 10 augusti 2016
19:00
IFK Norrkoeping
v
Haecken
fredag, den 12 augusti 2016
19:00
IFK Gothenburg
v
Falkenbergs FF
lördag, den 13 augusti 2016
16:00
AIK
v
Helsingborg
16:00
Gefle
v
IFK Norrkoeping
söndag, den 14 augusti 2016
15:00
Kalmar FF
v
Malmoe FF
17:30
Djurgaarden
v
Elfsborg
17:30
Haecken
v
Oerebro
måndag, den 15 augusti 2016
19:00
GIF Sundsvall
v
Hammarby
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Oestersunds FK
lördag, den 20 augusti 2016
16:00
Helsingborg
v
Kalmar FF
16:00
Oestersunds FK
v
Djurgaarden
söndag, den 21 augusti 2016
15:00
Hammarby
v
IFK Gothenburg
17:30
Falkenbergs FF
v
Gefle
17:30
Oerebro
v
AIK
måndag, den 22 augusti 2016
19:00
Elfsborg
v
GIF Sundsvall
19:00
Malmoe FF
v
Joenkoepings Soedra
lördag, den 27 augusti 2016
16:00
Djurgaarden
v
Gefle
16:00
Kalmar FF
v
IFK Norrkoeping
söndag, den 28 augusti 2016
15:00
AIK
v
Hammarby
15:00
Haecken
v
Oestersunds FK
15:00
Joenkoepings Soedra
v
Elfsborg
17:30
GIF Sundsvall
v
Malmoe FF
17:30
IFK Gothenburg
v
Helsingborg
17:30
Oerebro
v
Falkenbergs FF
söndag, den 11 september 2016
19:00
Elfsborg
v
Kalmar FF
19:00
Falkenbergs FF
v
Djurgaarden
19:00
GIF Sundsvall
v
AIK
19:00
Gefle
v
Haecken
19:00
Hammarby
v
Oerebro
19:00
IFK Norrkoeping
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Malmoe FF
v
IFK Gothenburg
19:00
Oestersunds FK
v
Helsingborg
söndag, den 18 september 2016
19:00
AIK
v
Gefle
19:00
Djurgaarden
v
Malmoe FF
19:00
Elfsborg
v
Falkenbergs FF
19:00
Haecken
v
IFK Gothenburg
19:00
Helsingborg
v
IFK Norrkoeping
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Hammarby
19:00
Kalmar FF
v
Oestersunds FK
19:00
Oerebro
v
GIF Sundsvall
onsdag, den 21 september 2016
19:00
Djurgaarden
v
AIK
19:00
Gefle
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Hammarby
v
Haecken
19:00
Helsingborg
v
GIF Sundsvall
19:00
IFK Gothenburg
v
Oerebro
19:00
Kalmar FF
v
Falkenbergs FF
19:00
Malmoe FF
v
Elfsborg
19:00
Oestersunds FK
v
IFK Norrkoeping
söndag, den 25 september 2016
19:00
Elfsborg
v
AIK
19:00
Falkenbergs FF
v
Hammarby
19:00
GIF Sundsvall
v
Haecken
19:00
IFK Gothenburg
v
Oestersunds FK
19:00
IFK Norrkoeping
v
Djurgaarden
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Kalmar FF
19:00
Malmoe FF
v
Helsingborg
19:00
Oerebro
v
Gefle
söndag, den 2 oktober 2016
19:00
AIK
v
IFK Norrkoeping
19:00
Djurgaarden
v
Oerebro
19:00
GIF Sundsvall
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Gefle
v
Elfsborg
19:00
Haecken
v
Malmoe FF
19:00
Helsingborg
v
Hammarby
19:00
Kalmar FF
v
IFK Gothenburg
19:00
Oestersunds FK
v
Falkenbergs FF
söndag, den 16 oktober 2016
19:00
AIK
v
Oestersunds FK
19:00
Elfsborg
v
Helsingborg
19:00
Falkenbergs FF
v
GIF Sundsvall
19:00
Hammarby
v
Djurgaarden
19:00
IFK Gothenburg
v
Gefle
19:00
IFK Norrkoeping
v
Malmoe FF
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Haecken
19:00
Oerebro
v
Kalmar FF
söndag, den 23 oktober 2016
19:00
Djurgaarden
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Gefle
v
GIF Sundsvall
19:00
Haecken
v
Kalmar FF
19:00
Hammarby
v
Elfsborg
19:00
IFK Gothenburg
v
AIK
19:00
IFK Norrkoeping
v
Falkenbergs FF
19:00
Malmoe FF
v
Oestersunds FK
19:00
Oerebro
v
Helsingborg
onsdag, den 26 oktober 2016
19:00
AIK
v
Haecken
19:00
Elfsborg
v
IFK Norrkoeping
19:00
Falkenbergs FF
v
Malmoe FF
19:00
GIF Sundsvall
v
IFK Gothenburg
19:00
Helsingborg
v
Djurgaarden
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Oerebro
19:00
Kalmar FF
v
Gefle
19:00
Oestersunds FK
v
Hammarby
söndag, den 30 oktober 2016
19:00
Djurgaarden
v
Haecken
19:00
Falkenbergs FF
v
Helsingborg
19:00
Gefle
v
Malmoe FF
19:00
Hammarby
v
IFK Norrkoeping
19:00
IFK Gothenburg
v
Elfsborg
19:00
Joenkoepings Soedra
v
AIK
19:00
Kalmar FF
v
GIF Sundsvall
19:00
Oerebro
v
Oestersunds FK
söndag, den 6 november 2016
19:00
AIK
v
Kalmar FF
19:00
Elfsborg
v
Oerebro
19:00
GIF Sundsvall
v
Djurgaarden
19:00
Haecken
v
Falkenbergs FF
19:00
Helsingborg
v
Joenkoepings Soedra
19:00
IFK Norrkoeping
v
IFK Gothenburg
19:00
Malmoe FF
v
Hammarby
19:00
Oestersunds FK
v
Gefle

Resultat

Sverige – Allsvenskan

söndag, den 29 maj 2016
A
V
Falkenbergs FF
1 - 2
Kalmar FF
A
V
Hammarby
2 - 1
Gefle
A
V
Helsingborg
1 - 3
IFK Gothenburg
A
V
Haecken
3 - 1
Djurgaarden
A
V
IFK Norrkoeping
0 - 0
Elfsborg