Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

02:54 (GMT+2)

den 30 juli 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hammarby1710343717+2033
2Ljungskile179623516+1933
3GIF Sundsvall1710163021+931
4Joenkoeping S.179173224+828
5Varbergs BoIS FC177642121027
6Ostersund177552321+226
7Sirius176652822+624
8IFK Varnamo176652526–124
9Syrianska177282532–723
10Oesters IF175572324–120
11Degerfors175572429–520
12Angelholm175482031–1119
13Landskrona175392432–818
14Husqvarna FF175391727–1018
15Gais174491623–716
16Assyriska FF173681428–1415

Spelprogram

Sverige – Superettan

fredag, den 1 augusti 2014
19:20
Assyriska FF
v
Oesters IF
lördag, den 2 augusti 2014
13:20
Degerfors
v
Hammarby
16:00
Angelholm
v
Joenkoeping S.
16:00
IFK Varnamo
v
Ostersund
16:00
Ljungskile
v
Landskrona
16:00
Syrianska
v
Varbergs BoIS FC
17:20
Husqvarna FF
v
Sirius
söndag, den 3 augusti 2014
18:20
GIF Sundsvall
v
Gais

Resultat

Sverige – Superettan

måndag, den 28 juli 2014
A
V
Hammarby
1 - 1
Assyriska FF
söndag, den 27 juli 2014
A
V
Joenkoeping S.
4 - 1
GIF Sundsvall
lördag, den 26 juli 2014
A
V
Gais
2 - 2
IFK Varnamo
A
V
Landskrona
0 - 1
Husqvarna FF
A
V
Ostersund
1 - 1
Ljungskile
A
V
Varbergs BoIS FC
0 - 0
Degerfors
A
V
Sirius
2 - 2
Syrianska
fredag, den 25 juli 2014
A
V
Oesters IF
2 - 0
Angelholm