Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

06:10 (GMT+2)

den 30 augusti 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1GIF Sundsvall2113264325+1841
2Ljungskile2110923919+2039
3Hammarby2111554121+2038
4Ostersund2110653225+736
5Joenkoeping S.2211293928+1135
6Sirius218853425+932
7IFK Varnamo218763231+131
8Varbergs BoIS FC218672628–230
9Syrianska2192102938–929
10Angelholm217592434–1026
11Oesters IF216782933–425
12Degerfors216692936–724
13Gais2165102028–823
14Landskrona2163122941–1221
15Husqvarna FF2253142139–1818
16Assyriska FF2138101935–1617

Spelprogram

Sverige – Superettan

lördag, den 30 augusti 2014
16:00
Degerfors
v
Angelholm
16:00
Sirius
v
Landskrona
16:00
Varbergs BoIS FC
v
Ostersund

Resultat

Sverige – Superettan

fredag, den 29 augusti 2014
A
V
Husqvarna FF
0 - 2
Joenkoeping S.