Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

20:02 (GMT+2)

den 27 maj 2016

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Halmstads BK9612113+819
2Sirius9531197+1218
3AFC United9522128+417
4IFK Vaernamo9432106+415
5GAIS9342149+513
6Aatvidaberg94141411+313
7Dalkurd FF93421110+113
8Oergryte FF9333129+312
9Trelleborgs FF933398+112
10IK Frej Taeby92431316–310
11Varbergs BoIS FC9243912–310
12Syrianska923469–39
13Ljungskile9234812–49
14Degerfors92341020–109
15Aengelholms FF9306721–149
16Assyriska FF9216812–47

Spelprogram

Sverige – Superettan

lördag, den 28 maj 2016
16:00
Dalkurd FF
v
IK Frej Taeby
16:00
Degerfors
v
Assyriska FF
16:00
Ljungskile
v
Aengelholms FF
18:00
Varbergs BoIS FC
v
Sirius
söndag, den 29 maj 2016
18:00
Syrianska
v
AFC United
18:00
Trelleborgs FF
v
GAIS
måndag, den 30 maj 2016
19:00
Aatvidaberg
v
IFK Vaernamo
19:30
Oergryte FF
v
Halmstads BK

Resultat

Sverige – Superettan

måndag, den 23 maj 2016
A
V
Aatvidaberg
4 - 0
AFC United
A
V
Halmstads BK
0 - 0
Dalkurd FF
söndag, den 22 maj 2016
A
V
GAIS
7 - 0
Aengelholms FF
A
V
Assyriska FF
1 - 1
Varbergs BoIS FC
lördag, den 21 maj 2016
A
V
IFK Vaernamo
1 - 0
Syrianska
A
V
IK Frej Taeby
2 - 1
Oergryte FF
A
V
Sirius
6 - 0
Degerfors
A
V
Trelleborgs FF
4 - 0
Ljungskile