Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

20:11 (GMT+2)

den 25 april 2015

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Joenkoepings Soedra330041+39
2Varbergs BoIS FC430142+29
3Sirius422061+58
4Oestersunds FK422062+48
5Assyriska FF321030+37
6AFC United413042+26
7IFK Vaernamo41214405
8Mjaellby31114404
9GAIS31112204
9Syrianska41122204
11Degerfors411247–34
12Ljungskile310224–23
13Utsiktens BK410347–33
14IK Frej Taeby302101–12
15Brommapojkarna401326–41
16Aengelholms FF401317–61

Spelprogram

Sverige – Superettan

lördag, den 25 april 2015
A
V
Degerfors
1 - 1
Aengelholms FF
A
V
Oestersunds FK
1 - 1
IFK Vaernamo
A
V
Sirius
3 - 1
Brommapojkarna
A
V
Varbergs BoIS FC
1 - 0
Syrianska
A
V
AFC United
2 - 0
Utsiktens BK

Resultat

Sverige – Superettan

tisdag, den 21 april 2015
A
V
Mjaellby
1 - 2
Degerfors
måndag, den 20 april 2015
A
V
GAIS
1 - 1
Oestersunds FK
A
V
Joenkoepings Soedra
2 - 1
IFK Vaernamo
söndag, den 19 april 2015
A
V
Aengelholms FF
0 - 1
Varbergs BoIS FC
A
V
Brommapojkarna
1 - 1
AFC United
A
V
Syrianska
2 - 0
Ljungskile
lördag, den 18 april 2015
A
V
IK Frej Taeby
0 - 0
Sirius
A
V
Utsiktens BK
0 - 1
Assyriska FF