Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

20:45 (GMT+2)

den 30 augusti 2016

Live resultat

Sverige – Superettan

88'
Trelleborgs FF
3 - 1
IK Frej Taeby

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Sirius2113533815+2344
2Halmstads BK2113353118+1342
3AFC United2112453317+1640
4Dalkurd FF2110832915+1438
 5Trelleborgs FF218852718+932
6GAIS2171043220+1231
7Aatvidaberg219393437–330
8IFK Vaernamo217862426–229
9Oergryte FF207583027+326
10Varbergs BoIS FC207581826–826
 11IK Frej Taeby216782832–425
12Degerfors216692538–1324
13Syrianska2147101627–1119
14Assyriska FF2145122533–817
15Aengelholms FF2144131641–2516
16Ljungskile2136121834–1615

Spelprogram

Sverige – Superettan

tisdag, den 30 augusti 2016
19:00
Trelleborgs FF
v
IK Frej Taeby

Resultat

Sverige – Superettan

måndag, den 29 augusti 2016
A
V
IFK Vaernamo
1 - 1
Halmstads BK
A
V
Ljungskile
1 - 2
AFC United
A
V
Sirius
0 - 0
GAIS