Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

23:06 (GMT+2)

den 25 oktober 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hammarby2817656327+3657
2Ljungskile29151225725+3257
3GIF Sundsvall2818375434+2057
4Joenkoeping S.2816395734+2351
5Ostersund2912893838044
6Sirius28101084135+640
7IFK Varnamo2810994140+139
8Degerfors29910104546–137
9Varbergs BoIS FC2899103238–636
10Syrianska29104153655–1934
11Gais2896133037–733
12Angelholm2896132748–2133
13Oesters IF28710113643–731
14Assyriska FF29511132743–1626
15Landskrona2866163454–2024
16Husqvarna FF2957172748–2122

Spelprogram

Sverige – Superettan

lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Degerfors
1 - 1
Husqvarna FF
A
V
Ostersund
1 - 2
Assyriska FF

Resultat

Sverige – Superettan

fredag, den 24 oktober 2014
A
V
Syrianska
1 - 1
Ljungskile