Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

10:22 (GMT+2)

den 24 april 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Husqvarna FF321063+37
2Varbergs BoIS FC321053+27
3Hammarby320172+56
4GIF Sundsvall320131+26
5Angelholm320167–16
6IFK Varnamo312042+25
7Gais312043+15
8Ljungskile312032+15
9Assyriska FF31114404
10Sirius310286+23
11Oesters IF31025503
12Syrianska310259–43
13Degerfors302127–52
14Jonkoping S.301224–21
15Landskrona301236–31
16Ostersund301225–31

Spelprogram

Sverige – Superettan

fredag, den 25 april 2014
19:20
Syrianska
v
Ostersund
lördag, den 26 april 2014
16:00
Husqvarna FF
v
Gais
16:00
Varbergs BoIS FC
v
Landskrona
söndag, den 27 april 2014
17:00
Ljungskile
v
Jonkoping S.
18:15
IFK Varnamo
v
Oesters IF
måndag, den 28 april 2014
19:20
Degerfors
v
Sirius
tisdag, den 29 april 2014
19:20
Angelholm
v
Assyriska FF
onsdag, den 30 april 2014
15:15
GIF Sundsvall
v
Hammarby

Resultat

Sverige – Superettan

tisdag, den 22 april 2014
A
V
Jonkoping S.
0 - 0
IFK Varnamo
måndag, den 21 april 2014
A
V
Sirius
2 - 3
Varbergs BoIS FC
A
V
Hammarby
1 - 2
Angelholm
söndag, den 20 april 2014
A
V
Gais
2 - 2
Ljungskile
A
V
Assyriska FF
2 - 2
Degerfors
A
V
Oesters IF
0 - 2
GIF Sundsvall
lördag, den 19 april 2014
A
V
Ostersund
1 - 1
Husqvarna FF
torsdag, den 17 april 2014
A
V
Landskrona
2 - 3
Syrianska