Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

05:44 (GMT+1)

den 31 oktober 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1GIF Sundsvall2919375534+2160
2Hammarby2917756327+3658
3Ljungskile29151225725+3257
4Joenkoeping S.2916496037+2352
5Ostersund2912893838044
6Sirius29101094136+540
7Varbergs BoIS FC29109103840–239
8IFK Varnamo29109104346–339
9Degerfors29910104546–137
10Gais2997133037–734
11Syrianska29104153655–1934
12Angelholm2997132849–2134
13Oesters IF29711113946–732
14Assyriska FF29511132743–1626
15Landskrona2967163555–2025
16Husqvarna FF2957172748–2122

Spelprogram

Sverige – Superettan

söndag, den 2 november 2014
15:00
Angelholm
v
Ostersund
15:00
Assyriska FF
v
Gais
15:00
GIF Sundsvall
v
Landskrona
15:00
Hammarby
v
Joenkoeping S.
15:00
Husqvarna FF
v
Syrianska
15:00
IFK Varnamo
v
Sirius
15:00
Ljungskile
v
Varbergs BoIS FC
15:00
Oesters IF
v
Degerfors

Resultat

Sverige – Superettan

måndag, den 27 oktober 2014
A
V
Joenkoeping S.
3 - 3
Oesters IF
A
V
Landskrona
1 - 1
Angelholm
A
V
Sirius
0 - 1
GIF Sundsvall
söndag, den 26 oktober 2014
A
V
Gais
0 - 0
Hammarby
A
V
Varbergs BoIS FC
6 - 2
IFK Varnamo
lördag, den 25 oktober 2014
A
V
Degerfors
1 - 1
Husqvarna FF
A
V
Ostersund
1 - 2
Assyriska FF
fredag, den 24 oktober 2014
A
V
Syrianska
1 - 1
Ljungskile