Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:59 (GMT+2)

den 4 maj 2016

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Halmstads BK540192+712
2AFC United531161+510
3Aengelholms FF530246–29
4IFK Vaernamo522162+48
5Sirius522163+38
6Ljungskile522164+28
7Oergryte FF522153+28
8Varbergs BoIS FC522176+18
9Aatvidaberg52128807
10Dalkurd FF52125507
11IK Frej Taeby512279–25
12GAIS512236–35
13Trelleborgs FF512214–35
14Syrianska503225–33
15Assyriska FF510448–43
16Degerfors5023411–72

Spelprogram

Sverige – Superettan

torsdag, den 5 maj 2016
17:30
Oergryte FF
v
Varbergs BoIS FC
lördag, den 7 maj 2016
15:00
Aatvidaberg
v
Trelleborgs FF
15:00
Halmstads BK
v
Degerfors
16:00
AFC United
v
Aengelholms FF
16:00
IK Frej Taeby
v
Sirius
söndag, den 8 maj 2016
14:00
Syrianska
v
Ljungskile
15:00
Dalkurd FF
v
GAIS
16:00
IFK Vaernamo
v
Assyriska FF

Resultat

Sverige – Superettan

måndag, den 2 maj 2016
A
V
Sirius
0 - 0
AFC United
A
V
Trelleborgs FF
0 - 0
Syrianska
söndag, den 1 maj 2016
A
V
Ljungskile
1 - 0
Dalkurd FF
A
V
Assyriska FF
0 - 2
Halmstads BK
A
V
Aengelholms FF
0 - 4
IFK Vaernamo
lördag, den 30 april 2016
A
V
Degerfors
0 - 3
Aatvidaberg
A
V
GAIS
0 - 0
Oergryte FF
A
V
Varbergs BoIS FC
2 - 2
IK Frej Taeby