Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

01:21 (GMT+2)

den 2 september 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1GIF Sundsvall2214264526+1944
2Ljungskile2211924319+2442
3Hammarby2212554321+2241
4Ostersund2210663227+536
5Joenkoeping S.2211293928+1135
6Sirius228953526+933
7Varbergs BoIS FC229672828033
8IFK Varnamo228773233–131
9Syrianska2192102938–929
10Degerfors227693336–327
11Angelholm2275102438–1426
12Oesters IF226792937–825
13Gais2165102028–823
14Landskrona2264123042–1222
15Husqvarna FF2253142139–1818
16Assyriska FF2238112037–1717

Spelprogram

Sverige – Superettan

tisdag, den 2 september 2014
19:20
Syrianska
v
Gais

Resultat

Sverige – Superettan

måndag, den 1 september 2014
A
V
GIF Sundsvall
2 - 1
Assyriska FF