Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

19:26 (GMT+1)

den 20 januari 2018

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1AFC Eskilstuna00000000
1Degerfors00000000
1Falkenbergs FF00000000
1GAIS00000000
1Gefle00000000
1Halmstads BK00000000
1Helsingborg00000000
1IFK Vaernamo00000000
1IK Brage00000000
1IK Frej Taeby00000000
1Joenkoepings Soedra00000000
1Landskrona BoIS00000000
1Norrby00000000
1Oergryte FF00000000
1Oesters IF00000000
1Varbergs BoIS FC00000000

Spelprogram

Sverige – Superettan

lördag, den 31 mars 2018
14:00
Halmstads BK
v
Helsingborg
16:00
AFC Eskilstuna
v
IK Brage
söndag, den 1 april 2018
15:00
GAIS
v
Joenkoepings Soedra
15:00
Oesters IF
v
Degerfors
17:30
Landskrona BoIS
v
Falkenbergs FF
måndag, den 2 april 2018
15:00
Gefle
v
IFK Vaernamo
15:00
IK Frej Taeby
v
Norrby
tisdag, den 3 april 2018
19:00
Varbergs BoIS FC
v
Oergryte FF
lördag, den 7 april 2018
14:00
Degerfors
v
Halmstads BK
16:00
Falkenbergs FF
v
AFC Eskilstuna
16:00
Joenkoepings Soedra
v
Landskrona BoIS
söndag, den 8 april 2018
15:00
Helsingborg
v
Oesters IF
17:30
Norrby
v
Varbergs BoIS FC
17:30
Oergryte FF
v
IK Frej Taeby
måndag, den 9 april 2018
19:00
IK Brage
v
Gefle
tisdag, den 10 april 2018
19:00
IFK Vaernamo
v
GAIS
lördag, den 14 april 2018
14:00
IK Frej Taeby
v
Helsingborg
16:00
Gefle
v
Degerfors
16:00
Oesters IF
v
IK Brage
söndag, den 15 april 2018
15:00
GAIS
v
Falkenbergs FF
17:30
AFC Eskilstuna
v
IFK Vaernamo
måndag, den 16 april 2018
19:00
Halmstads BK
v
Norrby
19:00
Varbergs BoIS FC
v
Joenkoepings Soedra
tisdag, den 17 april 2018
19:00
Landskrona BoIS
v
Oergryte FF
fredag, den 20 april 2018
19:00
IK Brage
v
GAIS
lördag, den 21 april 2018
14:00
Oergryte FF
v
Halmstads BK
16:00
Degerfors
v
Landskrona BoIS
söndag, den 22 april 2018
15:00
Joenkoepings Soedra
v
Oesters IF
17:30
Falkenbergs FF
v
IK Frej Taeby
17:30
Norrby
v
Gefle
måndag, den 23 april 2018
19:00
IFK Vaernamo
v
Varbergs BoIS FC
tisdag, den 24 april 2018
19:00
Helsingborg
v
AFC Eskilstuna
fredag, den 27 april 2018
19:00
GAIS
v
Gefle
lördag, den 28 april 2018
14:00
Landskrona BoIS
v
IFK Vaernamo
16:00
Oesters IF
v
Oergryte FF
söndag, den 29 april 2018
15:00
IK Brage
v
Helsingborg
17:30
IK Frej Taeby
v
Varbergs BoIS FC
måndag, den 30 april 2018
15:00
AFC Eskilstuna
v
Degerfors
tisdag, den 1 maj 2018
15:00
Halmstads BK
v
Falkenbergs FF
15:00
Norrby
v
Joenkoepings Soedra
fredag, den 4 maj 2018
19:00
IK Frej Taeby
v
AFC Eskilstuna
lördag, den 5 maj 2018
16:00
Degerfors
v
Oergryte FF
18:00
Joenkoepings Soedra
v
IK Brage
söndag, den 6 maj 2018
15:00
Varbergs BoIS FC
v
Landskrona BoIS
17:30
Falkenbergs FF
v
Oesters IF
måndag, den 7 maj 2018
19:00
Gefle
v
Halmstads BK
19:00
IFK Vaernamo
v
Norrby
tisdag, den 8 maj 2018
19:00
Helsingborg
v
GAIS
fredag, den 11 maj 2018
19:00
Oergryte FF
v
Gefle
lördag, den 12 maj 2018
16:00
AFC Eskilstuna
v
Varbergs BoIS FC
16:00
Joenkoepings Soedra
v
IK Frej Taeby
18:00
IK Brage
v
Falkenbergs FF
söndag, den 13 maj 2018
15:00
Oesters IF
v
IFK Vaernamo
17:30
Halmstads BK
v
GAIS
måndag, den 14 maj 2018
19:00
Norrby
v
Degerfors
tisdag, den 15 maj 2018
19:00
Landskrona BoIS
v
Helsingborg
fredag, den 18 maj 2018
19:00
GAIS
v
AFC Eskilstuna
19:00
Gefle
v
Joenkoepings Soedra
lördag, den 19 maj 2018
16:00
Degerfors
v
IK Brage
16:00
Falkenbergs FF
v
Norrby
18:00
IK Frej Taeby
v
Landskrona BoIS
18:00
Varbergs BoIS FC
v
Oesters IF
söndag, den 20 maj 2018
15:00
IFK Vaernamo
v
Halmstads BK
17:30
Helsingborg
v
Oergryte FF
tisdag, den 22 maj 2018
19:00
Oesters IF
v
GAIS
onsdag, den 23 maj 2018
19:00
Falkenbergs FF
v
Varbergs BoIS FC
19:00
IK Frej Taeby
v
IK Brage
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Degerfors
19:00
Landskrona BoIS
v
Halmstads BK
19:00
Oergryte FF
v
IFK Vaernamo
torsdag, den 24 maj 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Gefle
19:00
Norrby
v
Helsingborg
lördag, den 26 maj 2018
16:00
IK Brage
v
Oergryte FF
söndag, den 27 maj 2018
15:00
Halmstads BK
v
Oesters IF
17:30
GAIS
v
IK Frej Taeby
måndag, den 28 maj 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Norrby
19:00
Gefle
v
Landskrona BoIS
19:00
Helsingborg
v
Joenkoepings Soedra
tisdag, den 29 maj 2018
19:00
IFK Vaernamo
v
Falkenbergs FF
19:00
Varbergs BoIS FC
v
Degerfors
lördag, den 2 juni 2018
16:00
IK Frej Taeby
v
Oesters IF
16:00
Norrby
v
IK Brage
16:00
Varbergs BoIS FC
v
Halmstads BK
18:00
Degerfors
v
IFK Vaernamo
söndag, den 3 juni 2018
15:00
Landskrona BoIS
v
GAIS
17:30
Oergryte FF
v
Falkenbergs FF
måndag, den 4 juni 2018
19:00
Joenkoepings Soedra
v
AFC Eskilstuna
tisdag, den 5 juni 2018
19:00
Gefle
v
Helsingborg
lördag, den 9 juni 2018
16:00
Halmstads BK
v
IK Frej Taeby
16:00
IK Brage
v
Varbergs BoIS FC
16:00
Oesters IF
v
Norrby
18:00
AFC Eskilstuna
v
Landskrona BoIS
söndag, den 10 juni 2018
15:00
Falkenbergs FF
v
Gefle
17:30
Helsingborg
v
Degerfors
måndag, den 11 juni 2018
19:00
IFK Vaernamo
v
Joenkoepings Soedra
tisdag, den 12 juni 2018
19:00
GAIS
v
Oergryte FF
lördag, den 16 juni 2018
16:00
IFK Vaernamo
v
IK Frej Taeby
16:00
Landskrona BoIS
v
IK Brage
18:00
Gefle
v
Oesters IF
18:00
Oergryte FF
v
Norrby
söndag, den 17 juni 2018
15:00
Joenkoepings Soedra
v
Falkenbergs FF
17:30
Halmstads BK
v
AFC Eskilstuna
måndag, den 18 juni 2018
19:00
GAIS
v
Degerfors
tisdag, den 19 juni 2018
19:00
Varbergs BoIS FC
v
Helsingborg
söndag, den 24 juni 2018
15:00
Norrby
v
Landskrona BoIS
15:00
Varbergs BoIS FC
v
GAIS
17:30
Helsingborg
v
IFK Vaernamo
17:30
IK Frej Taeby
v
Gefle
17:30
Oesters IF
v
AFC Eskilstuna
måndag, den 25 juni 2018
19:00
Degerfors
v
Falkenbergs FF
19:00
IK Brage
v
Halmstads BK
tisdag, den 26 juni 2018
19:00
Oergryte FF
v
Joenkoepings Soedra
lördag, den 30 juni 2018
16:00
GAIS
v
Norrby
16:00
IFK Vaernamo
v
IK Brage
16:00
Joenkoepings Soedra
v
Halmstads BK
18:00
Degerfors
v
IK Frej Taeby
18:00
Gefle
v
Varbergs BoIS FC
söndag, den 1 juli 2018
15:00
Landskrona BoIS
v
Oesters IF
17:30
Falkenbergs FF
v
Helsingborg
måndag, den 2 juli 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Oergryte FF
lördag, den 28 juli 2018
16:00
IK Brage
v
IFK Vaernamo
16:00
Norrby
v
Oesters IF
16:00
Varbergs BoIS FC
v
Falkenbergs FF
18:00
IK Frej Taeby
v
GAIS
söndag, den 29 juli 2018
15:00
Landskrona BoIS
v
Gefle
17:30
Joenkoepings Soedra
v
Helsingborg
måndag, den 30 juli 2018
19:00
Oergryte FF
v
AFC Eskilstuna
tisdag, den 31 juli 2018
19:00
Halmstads BK
v
Degerfors
söndag, den 5 augusti 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Halmstads BK
19:00
Degerfors
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Falkenbergs FF
v
Oergryte FF
19:00
GAIS
v
IK Brage
19:00
Gefle
v
IK Frej Taeby
19:00
Helsingborg
v
Norrby
19:00
IFK Vaernamo
v
Landskrona BoIS
19:00
Oesters IF
v
Varbergs BoIS FC
söndag, den 12 augusti 2018
19:00
Halmstads BK
v
Gefle
19:00
IK Brage
v
Oesters IF
19:00
IK Frej Taeby
v
Falkenbergs FF
19:00
Joenkoepings Soedra
v
IFK Vaernamo
19:00
Landskrona BoIS
v
Degerfors
19:00
Norrby
v
GAIS
19:00
Oergryte FF
v
Helsingborg
19:00
Varbergs BoIS FC
v
AFC Eskilstuna
söndag, den 19 augusti 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Degerfors
v
Norrby
19:00
Falkenbergs FF
v
Halmstads BK
19:00
GAIS
v
Varbergs BoIS FC
19:00
Gefle
v
IK Brage
19:00
Helsingborg
v
Landskrona BoIS
19:00
IFK Vaernamo
v
Oergryte FF
19:00
Oesters IF
v
IK Frej Taeby
söndag, den 26 augusti 2018
19:00
Falkenbergs FF
v
Degerfors
19:00
Helsingborg
v
Gefle
19:00
IFK Vaernamo
v
Oesters IF
19:00
IK Brage
v
Landskrona BoIS
19:00
IK Frej Taeby
v
Halmstads BK
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Varbergs BoIS FC
19:00
Norrby
v
AFC Eskilstuna
19:00
Oergryte FF
v
GAIS
söndag, den 2 september 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
GAIS
19:00
Degerfors
v
Helsingborg
19:00
Gefle
v
Oergryte FF
19:00
Halmstads BK
v
Joenkoepings Soedra
19:00
IK Brage
v
IK Frej Taeby
19:00
Landskrona BoIS
v
Norrby
19:00
Oesters IF
v
Falkenbergs FF
19:00
Varbergs BoIS FC
v
IFK Vaernamo
söndag, den 9 september 2018
19:00
Degerfors
v
AFC Eskilstuna
19:00
Falkenbergs FF
v
Landskrona BoIS
19:00
GAIS
v
IFK Vaernamo
19:00
Halmstads BK
v
Varbergs BoIS FC
19:00
Helsingborg
v
IK Brage
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Gefle
19:00
Norrby
v
IK Frej Taeby
19:00
Oergryte FF
v
Oesters IF
söndag, den 16 september 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Helsingborg
19:00
GAIS
v
Halmstads BK
19:00
Gefle
v
Falkenbergs FF
19:00
IFK Vaernamo
v
Degerfors
19:00
IK Brage
v
Norrby
19:00
IK Frej Taeby
v
Oergryte FF
19:00
Landskrona BoIS
v
Varbergs BoIS FC
19:00
Oesters IF
v
Joenkoepings Soedra
söndag, den 23 september 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Oesters IF
19:00
Degerfors
v
GAIS
19:00
Falkenbergs FF
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Halmstads BK
v
Landskrona BoIS
19:00
Helsingborg
v
IK Frej Taeby
19:00
Norrby
v
IFK Vaernamo
19:00
Oergryte FF
v
IK Brage
19:00
Varbergs BoIS FC
v
Gefle
söndag, den 30 september 2018
19:00
Degerfors
v
Varbergs BoIS FC
19:00
Falkenbergs FF
v
IK Brage
19:00
GAIS
v
Helsingborg
19:00
IFK Vaernamo
v
AFC Eskilstuna
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Oergryte FF
19:00
Landskrona BoIS
v
IK Frej Taeby
19:00
Norrby
v
Halmstads BK
19:00
Oesters IF
v
Gefle
söndag, den 7 oktober 2018
19:00
Gefle
v
GAIS
19:00
Halmstads BK
v
IFK Vaernamo
19:00
Helsingborg
v
Falkenbergs FF
19:00
IK Brage
v
AFC Eskilstuna
19:00
IK Frej Taeby
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Oergryte FF
v
Degerfors
19:00
Oesters IF
v
Landskrona BoIS
19:00
Varbergs BoIS FC
v
Norrby
söndag, den 21 oktober 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
Falkenbergs FF
19:00
Degerfors
v
Oesters IF
19:00
GAIS
v
Landskrona BoIS
19:00
Helsingborg
v
Halmstads BK
19:00
IFK Vaernamo
v
Gefle
19:00
IK Brage
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Norrby
v
Oergryte FF
19:00
Varbergs BoIS FC
v
IK Frej Taeby
söndag, den 28 oktober 2018
19:00
Falkenbergs FF
v
IFK Vaernamo
19:00
Gefle
v
Norrby
19:00
Halmstads BK
v
IK Brage
19:00
IK Frej Taeby
v
Degerfors
19:00
Joenkoepings Soedra
v
GAIS
19:00
Landskrona BoIS
v
AFC Eskilstuna
19:00
Oergryte FF
v
Varbergs BoIS FC
19:00
Oesters IF
v
Helsingborg
söndag, den 4 november 2018
19:00
AFC Eskilstuna
v
IK Frej Taeby
19:00
Degerfors
v
Gefle
19:00
GAIS
v
Oesters IF
19:00
Halmstads BK
v
Oergryte FF
19:00
IFK Vaernamo
v
Helsingborg
19:00
Landskrona BoIS
v
Joenkoepings Soedra
19:00
Norrby
v
Falkenbergs FF
19:00
Varbergs BoIS FC
v
IK Brage
lördag, den 10 november 2018
19:00
Falkenbergs FF
v
GAIS
19:00
Gefle
v
AFC Eskilstuna
19:00
Helsingborg
v
Varbergs BoIS FC
19:00
IK Brage
v
Degerfors
19:00
IK Frej Taeby
v
IFK Vaernamo
19:00
Joenkoepings Soedra
v
Norrby
19:00
Oergryte FF
v
Landskrona BoIS
19:00
Oesters IF
v
Halmstads BK