Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

23:22 (GMT+2)

den 24 maj 2017

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Brommapojkarna9711205+1522
2Helsingborg95401710+719
3Dalkurd FF9522137+617
4Oesters IF94231312+114
5Trelleborgs FF93421710+713
6Varbergs BoIS FC93421611+513
7Falkenbergs FF93331413+112
8Degerfors93331111012
9GAIS9333712–512
10Oergryte FF9333917–812
11Syrianska93241311+211
12IFK Vaernamo93151314–110
13Aatvidaberg92251016–68
14Norrby9225817–98
15IK Frej Taeby91441115–47
16Gefle91261122–115

Spelprogram

Sverige – Superettan

torsdag, den 25 maj 2017
19:00
Oergryte FF
v
IFK Vaernamo
lördag, den 27 maj 2017
16:00
Dalkurd FF
v
Aatvidaberg
16:00
Norrby
v
IK Frej Taeby
16:00
Varbergs BoIS FC
v
Falkenbergs FF
18:00
Degerfors
v
GAIS
söndag, den 28 maj 2017
15:00
Trelleborgs FF
v
Oesters IF
17:00
Gefle
v
Brommapojkarna
måndag, den 29 maj 2017
19:00
Helsingborg
v
Syrianska

Resultat

Sverige – Superettan

tisdag, den 23 maj 2017
A
V
GAIS
1 - 0
Gefle