Resultat24 Fotboll : Sverige

Superettan Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

06:01 (GMT+2)

den 17 april 2014

Tabell

Sverige – Superettan

#LagMAVOFGMIMMSP
1Hammarby220060+66
2Husqvarna FF220052+36
3IFK Varnamo211042+24
4Gais211021+14
4Varbergs BoIS FC211021+14
6Ljungskile211010+14
7Sirius210163+33
8Oesters IF210153+23
9Assyriska FF21012203
10GIF Sundsvall21011103
11Angelholm210146–23
12Landskrona201113–21
13Degerfors201105–51
14Jonkoping S.200224–20
15Ostersund200214–30
16Syrianska200227–50

Spelprogram

Sverige – Superettan

torsdag, den 17 april 2014
19:20
Landskrona
v
Syrianska

Resultat

Sverige – Superettan

tisdag, den 15 april 2014
A
V
Sirius
1 - 2
Husqvarna FF
måndag, den 14 april 2014
A
V
Jonkoping S.
2 - 3
Angelholm
A
V
Landskrona
0 - 0
Ljungskile
A
V
Hammarby
5 - 0
Degerfors
söndag, den 13 april 2014
A
V
Gais
1 - 0
GIF Sundsvall
lördag, den 12 april 2014
A
V
Ostersund
1 - 3
IFK Varnamo
A
V
Varbergs BoIS FC
2 - 1
Syrianska
fredag, den 11 april 2014
A
V
Oesters IF
1 - 2
Assyriska FF