Resultat24 Fotboll : Tjeckien

Live fotbolls resultat, Live tabeller, Live resultat


 

03:29 (GMT+1)

den 17 december 2017

Tjeckien – 1. Liga

fredag, den 1 december 2017
A
V
Slavia Prague
2 - 1
Banik Ostrava
lördag, den 2 december 2017
A
V
Dukla Praha
0 - 2
Teplice
A
V
FC Zbrojovka Brno
1 - 1
Zlin
A
V
Karvina
1 - 0
Bohemians 1905
A
V
Slovacko
2 - 1
Vysocina Jihlava
A
V
Slovan Liberec
1 - 0
Sigma Olomouc
A
V
Viktoria Plzen
2 - 0
Jablonec
söndag, den 3 december 2017
A
V
Sparta Prague
3 - 0
Mlada Boleslav

Tjeckien – 2. liga

lördag, den 25 november 2017
A
V
Frydek-Mistek
0 - 2
Pardubice
A
V
Pribram
2 - 1
Trinec
A
V
Hradec Kralove
1 - 1
Znojmo
A
V
SK Dynamo Ceske Budejovice
0 - 2
FC Vlasim
söndag, den 26 november 2017
A
V
Olympia Prague
1 - 0
FK MAS Taborsko
A
V
FK Varnsdorf
3 - 2
Zizkov
A
V
Sokolov
3 - 0
Usti nad Labem

Tjeckien – 3. liga MSFL

fredag, den 17 november 2017
13:00
Valasske Mezirici
v
Vyskov
13:30
Hodonin-Sardice
v
Uhersky Brod
13:30
Lisen
v
Spartak Hulin
13:30
Prostejov
v
Jiskra Rymarov
13:30
Velke Mezirici
v
Hlucin
18:00
Hanacka
v
SK Unicov
lördag, den 18 november 2017
13:30
HFK Olomouc
v
Viktoria Otrokovice
13:30
Odra Petrkovice
v
Mohelnice

Tjeckien – 4. liga:: Division C

fredag, den 17 november 2017
A
E
FK Zbuzany
242 - 1
Dvur Kralove
A
V
Sokol Zivanice
0 - 1
Jiskra Mseno
lördag, den 18 november 2017
A
V
Cechie Vykan
2 - 6
Pencin-Turnov
A
E
FK Pardubice II
542 - 2
FK Brandys nad Labem
A
V
Letohrad
3 - 2
Admira Praha
A
V
Sokol Kratonohy
4 - 1
Trutnov
A
V
Vysoke Myto
5 - 1
Spartak Chrastava
söndag, den 19 november 2017
A
V
Zenit Caslav
2 - 1
Kolin

Tjeckien – 4. liga:: Division D

fredag, den 17 november 2017
13:30
AFK Tisnov
v
Breclav
13:30
HFK Trebic
v
FC ZDAS Zdar nad Sazavou
13:30
Slovan Bzenec
v
Slavoj Polna
A
V
Stara Rise
6 - 0
Breclav
13:30
Stara Rise
v
Zdirec Nad Doubravou
lördag, den 18 november 2017
13:30
Slovan Rosice
v
Blansko
13:30
Tasovice
v
Havlickuv Brod
söndag, den 19 november 2017
13:30
FC Spartak Velka Bites
v
FC Strani
13:30
Sumperk
v
Vrchovina

Tjeckien – 4. liga:: Division E

fredag, den 17 november 2017
13:30
Novy Jicin
v
Slavicin
lördag, den 18 november 2017
13:00
Jesenik
v
Hranice
13:30
Dolni Benesov
v
Opava B
13:30
Nove Sady Olomouc
v
FK Sternberk
söndag, den 19 november 2017
10:00
Sokol Usti
v
TJ ZD Bohumin
10:15
Brumov
v
Lokomotiva Petrovice
10:15
MFK Havirov
v
FC Vsetin
13:30
Frydlant
v
Kozlovice

Tjeckien – U19 liga

onsdag, den 6 december 2017
A
V
Sparta Praha U19
1 - 0
Zbrojovka Brno U19

Tjeckien – Juniorska liga CFL

söndag, den 3 december 2017
A
V
Dukla Praha U21
1 - 1
Mlada Boleslav U21
A
V
Teplice U21
3 - 2
Jablonec U21
A
V
Hradec Kralove U21
1 - 3
Slavia Praha U21
måndag, den 4 december 2017
A
V
Slovan Liberec U21
2 - 0
Bohemians 1905 U21
A
V
Sparta Praha U21
6 - 1
Ceske Budejovice U21

Tjeckien – Cupen

fredag, den 10 november 2017
A
E
Viktoria Plzen
2 - 3
Slovacko

Tjeckien – 3. liga CFL

fredag, den 17 november 2017
A
V
SK Viktorie Jirny
2 - 1
SK Benesov
A
V
Prevysov
1 - 1
Litomerice
A
V
SK Polaban Nymburk
0 - 3
Chrudim
A
V
Sokol Brozany
1 - 3
Loko Vltavin
A
V
TJ Sokol Cizova
0 - 2
Kraluv Dvur
lördag, den 18 november 2017
A
V
FC Pisek
5 - 0
Sokol Zapy
A
V
Stechovice
1 - 0
Jiskra Domazlice
A
V
Benatky nad Jizerou
0 - 0
Usti nad Orlici
A
V
Dobrovice
2 - 0
Slavoj Vysehrad

Tjeckien – 4. liga:: Division A

lördag, den 25 november 2017
A
E
SK Rakovnik
650 - 0
TJ Malse Roudne

Tjeckien – 4. liga:: Division B

fredag, den 17 november 2017
A
V
Motorlet Praha
1 - 1
Cesky Brod
A
E
Chomutov
761 - 1
Kladno
A
V
Banik Sous
2 - 1
Sokol Hostoun
lördag, den 18 november 2017
A
E
SK Hrobce
533 - 3
TJ Tatran Rakovnik
A
V
Arsenal Ceska Lipa
0 - 3
SS Ostra
A
V
Slovan Velvary
2 - 0
Neratovice
A
V
Uvaly
6 - 1
Novy Bor
söndag, den 19 november 2017
A
E
Meteor Praha
562 - 2
FK Louny

Tjeckien – Juniorska liga MSFL

fredag, den 1 december 2017
A
V
Trinec U21
2 - 3
Sigma Olomouc U21
söndag, den 3 december 2017
A
V
Karvina U21
1 - 0
Slovacko U21
A
V
Zbrojovka Brno U21
2 - 4
Zlin U21
A
V
Banik Ostrava U21
1 - 0
Vysocina Jihlava U21