Resultat24 Fotboll : Uzbekistan

1. Liga Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

07:28 (GMT+1)

den 21 november 2017

Tabell

Uzbekistan – 1. Liga

#LagMAVOFGMIMMSP
1Sementchi Kuvasoy3427439722+7585
2Istiqlol3423476731+3673
3Andijon3421947332+4172
4Surkhon Termez34186105732+2560
5NBU-Osiyo34185116246+1659
6Naryn Hakkulabad34177105851+758
7Mashal Muborak 234166126548+1754
8FK Zaamin34155144850–250
9Khorezm34147135251+149
10Lokomotiv BFK34118155167–1641
11FK Yangiyer341010145157–640
12Orol Nukus34107175572–1737
13Yozavon34114194567–2237
14Nasaf 234104204660–1434
15Uz Dong Joo Andijon3496194060–2033
16Ghallakor-Barsa3484223975–3628
17Hotira-7934842251105–5428
18Nurafshon3476213667–3127

Resultat

Uzbekistan – 1. Liga

onsdag, den 1 november 2017
A
V
Andijon
4 - 0
FK Zaamin
A
V
FK Yangiyer
4 - 1
NBU-Osiyo
A
V
Istiqlol
6 - 1
Ghallakor-Barsa
A
V
Khorezm
0 - 2
Sementchi Kuvasoy
A
V
Naryn Hakkulabad
3 - 2
Mashal Muborak 2
A
V
Nasaf 2
1 - 1
Lokomotiv BFK
A
V
Orol Nukus
1 - 2
Uz Dong Joo Andijon
A
V
Surkhon Termez
6 - 1
Hotira-79
A
V
Yozavon
0 - 0
Nurafshon
söndag, den 29 oktober 2017
A
V
Andijon
4 - 0
Ghallakor-Barsa
A
V
Istiqlol
2 - 0
FK Zaamin
A
V
Khorezm
2 - 1
Uz Dong Joo Andijon
A
V
Naryn Hakkulabad
0 - 0
Nurafshon
A
V
Orol Nukus
1 - 5
Sementchi Kuvasoy
A
V
Surkhon Termez
4 - 0
Lokomotiv BFK
A
V
Yozavon
0 - 3
Mashal Muborak 2
A
V
Nasaf 2
3 - 1
Hotira-79
tisdag, den 24 oktober 2017
A
V
Hotira-79
0 - 5
Andijon
A
V
FK Zaamin
3 - 3
FK Yangiyer
A
V
Ghallakor-Barsa
2 - 2
NBU-Osiyo
A
V
Lokomotiv BFK
0 - 1
Istiqlol
A
V
Sementchi Kuvasoy
2 - 0
Surkhon Termez
A
V
Uz Dong Joo Andijon
2 - 1
Nasaf 2
A
V
Yozavon
4 - 3
Naryn Hakkulabad
A
V
Mashal Muborak 2
8 - 0
Orol Nukus
A
V
Nurafshon
6 - 0
Khorezm