Resultat24 Fotboll : Wales

Premier League Live resultat, Tabeller, fotbolls spelprogram


 

05:32 (GMT+2)

den 20 oktober 2017

Tabell

Wales – Premier League

#LagMAVOFGMIMMSP
1TNS9621248+1620
2Cardiff Met University9612157+819
3Connah's Quay9612146+819
4Bangor City96031511+418
5Cefn Druids AFC94321312+115
6Llandudno FC9414129+313
7Barry Town932488011
8Bala Town9315915–610
9Newtown92341011–19
10Prestatyn Town FC92341019–99
11Aberystwyth9135717–106
12Carmarthen91081024–143

Spelprogram

Wales – Premier League

fredag, den 20 oktober 2017
20:45
Prestatyn Town FC
v
Bangor City
21:00
Aberystwyth
v
TNS

Resultat

Wales – Premier League

lördag, den 14 oktober 2017
A
V
Bangor City
2 - 3
Cardiff Met University
A
V
Barry Town
1 - 3
Cefn Druids AFC
A
V
Carmarthen
1 - 2
Connah's Quay
A
V
Llandudno FC
2 - 3
Aberystwyth
A
V
TNS
6 - 1
Prestatyn Town FC