Resultat24 Hockey : Sverige

HockeyAllsvenskan livescore, ligatabellen, hockey fixturer


 

04:19 (GMT+2)

den 20 augusti 2017

Tabell

Sverige – HockeyAllsvenskan

#LagMAVVOTFOTFGMIMMSP
1AIK000000000
1Almtuna000000000
1BIK Karlskoga000000000
1Bjoerkloeven000000000
1HC Vita Haesten000000000
1Leksands000000000
1MoDo000000000
1Oskarshamn000000000
1Pantern000000000
1Soedertaelje000000000
1Timraa000000000
1Tingsryd000000000
1Troja/Ljungby000000000
1Vaesterviks IK000000000

Spelprogram

Sverige – HockeyAllsvenskan

tisdag, den 19 september 2017
19:00
AIK
Pantern
19:00
BIK Karlskoga
Bjoerkloeven
19:00
Timraa
HC Vita Haesten
onsdag, den 20 september 2017
19:00
Leksands
Soedertaelje
19:00
Oskarshamn
MoDo
19:00
Tingsryd
Almtuna
19:00
Vaesterviks IK
Troja/Ljungby
fredag, den 22 september 2017
19:00
Almtuna
AIK
19:00
Bjoerkloeven
Leksands
19:00
HC Vita Haesten
Oskarshamn
19:00
Pantern
Timraa
19:00
Troja/Ljungby
BIK Karlskoga
lördag, den 23 september 2017
18:00
MoDo
Vaesterviks IK
18:00
Soedertaelje
Tingsryd
tisdag, den 26 september 2017
19:00
Timraa
Almtuna
19:00
Vaesterviks IK
HC Vita Haesten
onsdag, den 27 september 2017
19:00
AIK
Tingsryd
19:00
BIK Karlskoga
MoDo
19:00
Bjoerkloeven
Soedertaelje
19:00
Leksands
Troja/Ljungby
19:00
Oskarshamn
Pantern
fredag, den 29 september 2017
19:00
HC Vita Haesten
BIK Karlskoga
19:00
Pantern
Vaesterviks IK
19:00
Soedertaelje
AIK
19:00
Tingsryd
Timraa
19:00
Troja/Ljungby
Bjoerkloeven
lördag, den 30 september 2017
18:00
Almtuna
Oskarshamn
18:00
MoDo
Leksands
tisdag, den 3 oktober 2017
19:00
BIK Karlskoga
Pantern
19:00
Leksands
HC Vita Haesten
onsdag, den 4 oktober 2017
19:00
Almtuna
Vaesterviks IK
19:00
Bjoerkloeven
MoDo
19:00
Oskarshamn
Tingsryd
19:00
Timraa
AIK
19:00
Troja/Ljungby
Soedertaelje
fredag, den 6 oktober 2017
19:00
AIK
Oskarshamn
19:00
Almtuna
BIK Karlskoga
19:00
Pantern
Leksands
19:00
Tingsryd
Vaesterviks IK
lördag, den 7 oktober 2017
15:15
Soedertaelje
Timraa
21:00
MoDo
Troja/Ljungby
måndag, den 9 oktober 2017
19:00
HC Vita Haesten
Bjoerkloeven
19:00
Oskarshamn
Timraa
tisdag, den 10 oktober 2017
19:00
BIK Karlskoga
Tingsryd
onsdag, den 11 oktober 2017
19:00
Bjoerkloeven
Pantern
19:00
Leksands
Almtuna
19:00
MoDo
Soedertaelje
19:00
Troja/Ljungby
HC Vita Haesten
19:00
Vaesterviks IK
AIK
fredag, den 13 oktober 2017
19:00
AIK
BIK Karlskoga
19:00
Almtuna
Bjoerkloeven
19:00
HC Vita Haesten
MoDo
19:00
Pantern
Troja/Ljungby
19:00
Soedertaelje
Oskarshamn
19:00
Timraa
Vaesterviks IK
19:00
Tingsryd
Leksands
söndag, den 15 oktober 2017
16:00
Leksands
AIK
16:00
Troja/Ljungby
Almtuna
16:00
Vaesterviks IK
Oskarshamn
17:00
Bjoerkloeven
Tingsryd
18:30
HC Vita Haesten
Soedertaelje
18:30
Pantern
MoDo
måndag, den 16 oktober 2017
19:00
BIK Karlskoga
Timraa
tisdag, den 17 oktober 2017
19:00
Almtuna
MoDo
onsdag, den 18 oktober 2017
19:00
AIK
Bjoerkloeven
19:00
Oskarshamn
BIK Karlskoga
19:00
Pantern
HC Vita Haesten
19:00
Soedertaelje
Vaesterviks IK
19:00
Timraa
Leksands
19:00
Tingsryd
Troja/Ljungby
fredag, den 20 oktober 2017
19:00
Almtuna
Soedertaelje
19:00
HC Vita Haesten
AIK
19:00
Leksands
BIK Karlskoga
19:00
MoDo
Timraa
19:00
Tingsryd
Pantern
19:00
Troja/Ljungby
Oskarshamn
19:00
Vaesterviks IK
Bjoerkloeven
söndag, den 22 oktober 2017
16:00
Leksands
Oskarshamn
onsdag, den 25 oktober 2017
19:00
BIK Karlskoga
Vaesterviks IK
19:00
Bjoerkloeven
Timraa
19:00
HC Vita Haesten
Almtuna
19:00
MoDo
Tingsryd
19:00
Pantern
Soedertaelje
19:00
Troja/Ljungby
AIK
fredag, den 27 oktober 2017
19:00
Almtuna
Pantern
19:00
Soedertaelje
BIK Karlskoga
19:00
Timraa
Troja/Ljungby
19:00
Tingsryd
HC Vita Haesten
19:00
Vaesterviks IK
Leksands
lördag, den 28 oktober 2017
15:15
AIK
MoDo
18:00
Oskarshamn
Bjoerkloeven
tisdag, den 31 oktober 2017
19:00
Almtuna
Tingsryd
19:00
Pantern
AIK
onsdag, den 1 november 2017
19:00
Bjoerkloeven
BIK Karlskoga
19:00
HC Vita Haesten
Timraa
19:00
MoDo
Oskarshamn
19:00
Soedertaelje
Leksands
19:00
Troja/Ljungby
Vaesterviks IK
fredag, den 3 november 2017
19:00
Oskarshamn
HC Vita Haesten
19:00
Timraa
Pantern
19:00
Tingsryd
Soedertaelje
19:00
Vaesterviks IK
MoDo
lördag, den 4 november 2017
15:15
AIK
Almtuna
15:15
Leksands
Bjoerkloeven
18:00
BIK Karlskoga
Troja/Ljungby
måndag, den 6 november 2017
19:00
Soedertaelje
Bjoerkloeven
tisdag, den 7 november 2017
19:00
HC Vita Haesten
Vaesterviks IK
19:00
Pantern
Oskarshamn
onsdag, den 8 november 2017
19:00
Almtuna
Timraa
19:00
MoDo
BIK Karlskoga
19:00
Tingsryd
AIK
19:00
Troja/Ljungby
Leksands
fredag, den 10 november 2017
19:00
Bjoerkloeven
Troja/Ljungby
19:00
Timraa
Tingsryd
19:00
Vaesterviks IK
Pantern
lördag, den 11 november 2017
15:15
BIK Karlskoga
HC Vita Haesten
15:15
Leksands
MoDo
18:00
AIK
Soedertaelje
18:00
Oskarshamn
Almtuna
måndag, den 13 november 2017
19:00
Vaesterviks IK
Almtuna
onsdag, den 15 november 2017
19:00
AIK
Timraa
19:00
HC Vita Haesten
Leksands
19:00
Pantern
BIK Karlskoga
19:00
Soedertaelje
Troja/Ljungby
19:00
Tingsryd
Oskarshamn
fredag, den 17 november 2017
19:00
Leksands
Pantern
19:00
MoDo
Bjoerkloeven
19:00
Oskarshamn
AIK
19:00
Timraa
Soedertaelje
19:00
Vaesterviks IK
Tingsryd
lördag, den 18 november 2017
18:00
BIK Karlskoga
Almtuna
söndag, den 19 november 2017
16:00
AIK
Vaesterviks IK
16:00
Bjoerkloeven
HC Vita Haesten
måndag, den 20 november 2017
19:00
Troja/Ljungby
MoDo
onsdag, den 22 november 2017
19:00
Almtuna
Leksands
19:00
HC Vita Haesten
Troja/Ljungby
19:00
Pantern
Bjoerkloeven
19:00
Soedertaelje
MoDo
19:00
Timraa
Oskarshamn
19:00
Tingsryd
BIK Karlskoga
fredag, den 24 november 2017
19:00
AIK
Leksands
19:00
Almtuna
Troja/Ljungby
19:00
MoDo
Pantern
19:00
Soedertaelje
HC Vita Haesten
19:00
Tingsryd
Bjoerkloeven
lördag, den 25 november 2017
18:00
Oskarshamn
Vaesterviks IK
söndag, den 26 november 2017
16:00
AIK
HC Vita Haesten
16:00
Timraa
BIK Karlskoga
tisdag, den 28 november 2017
19:00
MoDo
Almtuna
onsdag, den 29 november 2017
19:00
BIK Karlskoga
Oskarshamn
19:00
Bjoerkloeven
AIK
19:00
HC Vita Haesten
Pantern
19:00
Leksands
Timraa
19:00
Troja/Ljungby
Tingsryd
19:00
Vaesterviks IK
Soedertaelje
fredag, den 1 december 2017
19:00
Oskarshamn
Troja/Ljungby
19:00
Pantern
Tingsryd
19:00
Soedertaelje
Almtuna
19:00
Timraa
MoDo
lördag, den 2 december 2017
15:15
Bjoerkloeven
Vaesterviks IK
18:00
BIK Karlskoga
Leksands
måndag, den 4 december 2017
19:00
Troja/Ljungby
Timraa
tisdag, den 5 december 2017
19:00
MoDo
HC Vita Haesten
19:00
Oskarshamn
Soedertaelje
onsdag, den 6 december 2017
19:00
BIK Karlskoga
AIK
19:00
Bjoerkloeven
Almtuna
19:00
Leksands
Tingsryd
19:00
Troja/Ljungby
Pantern
19:00
Vaesterviks IK
Timraa
fredag, den 8 december 2017
19:00
Almtuna
HC Vita Haesten
19:00
Oskarshamn
Leksands
19:00
Soedertaelje
Pantern
19:00
Tingsryd
MoDo
19:00
Vaesterviks IK
BIK Karlskoga
lördag, den 9 december 2017
15:15
AIK
Troja/Ljungby
18:00
Timraa
Bjoerkloeven
onsdag, den 13 december 2017
19:00
BIK Karlskoga
Soedertaelje
19:00
Bjoerkloeven
Oskarshamn
19:00
HC Vita Haesten
Tingsryd
19:00
Leksands
Vaesterviks IK
19:00
MoDo
AIK
19:00
Pantern
Almtuna
fredag, den 15 december 2017
19:00
AIK
Pantern
19:00
Leksands
Soedertaelje
19:00
Timraa
HC Vita Haesten
19:00
Tingsryd
Almtuna
19:00
Vaesterviks IK
Troja/Ljungby
lördag, den 16 december 2017
15:15
BIK Karlskoga
Bjoerkloeven
18:00
Oskarshamn
MoDo
måndag, den 18 december 2017
19:00
Bjoerkloeven
Leksands
19:00
MoDo
Vaesterviks IK
19:00
Troja/Ljungby
BIK Karlskoga
onsdag, den 20 december 2017
19:00
Almtuna
AIK
19:00
HC Vita Haesten
Oskarshamn
19:00
Pantern
Timraa
19:00
Soedertaelje
Tingsryd
torsdag, den 21 december 2017
19:00
Leksands
Troja/Ljungby
19:00
MoDo
BIK Karlskoga
fredag, den 22 december 2017
19:00
AIK
Tingsryd
19:00
Oskarshamn
Pantern
19:00
Timraa
Almtuna
19:00
Vaesterviks IK
HC Vita Haesten
tisdag, den 26 december 2017
18:00
MoDo
Leksands
onsdag, den 27 december 2017
19:00
Almtuna
Oskarshamn
19:00
HC Vita Haesten
BIK Karlskoga
19:00
Pantern
Vaesterviks IK
19:00
Soedertaelje
AIK
19:00
Tingsryd
Timraa
19:00
Troja/Ljungby
Bjoerkloeven
fredag, den 29 december 2017
19:00
BIK Karlskoga
Pantern
19:00
Leksands
HC Vita Haesten
19:00
Oskarshamn
Tingsryd
19:00
Timraa
AIK
19:00
Troja/Ljungby
Soedertaelje
19:00
Vaesterviks IK
Almtuna
lördag, den 30 december 2017
18:00
MoDo
Bjoerkloeven
onsdag, den 3 januari 2018
19:00
AIK
Oskarshamn
19:00
Almtuna
BIK Karlskoga
19:00
HC Vita Haesten
Bjoerkloeven
19:00
MoDo
Troja/Ljungby
19:00
Pantern
Leksands
19:00
Soedertaelje
Timraa
19:00
Tingsryd
Vaesterviks IK
fredag, den 5 januari 2018
19:00
Leksands
Almtuna
19:00
MoDo
Soedertaelje
19:00
Oskarshamn
Timraa
lördag, den 6 januari 2018
15:15
Troja/Ljungby
HC Vita Haesten
15:15
Vaesterviks IK
AIK
söndag, den 7 januari 2018
16:00
Bjoerkloeven
Soedertaelje
måndag, den 8 januari 2018
19:00
BIK Karlskoga
Tingsryd
tisdag, den 9 januari 2018
19:00
HC Vita Haesten
MoDo
19:00
Pantern
Troja/Ljungby
onsdag, den 10 januari 2018
19:00
AIK
BIK Karlskoga
19:00
Almtuna
Bjoerkloeven
19:00
Soedertaelje
Oskarshamn
19:00
Timraa
Vaesterviks IK
19:00
Tingsryd
Leksands
fredag, den 12 januari 2018
19:00
Bjoerkloeven
Tingsryd
19:00
HC Vita Haesten
Soedertaelje
19:00
Leksands
AIK
19:00
Troja/Ljungby
Almtuna
19:00
Vaesterviks IK
Oskarshamn
lördag, den 13 januari 2018
15:15
BIK Karlskoga
Timraa
15:15
MoDo
Pantern
måndag, den 15 januari 2018
19:00
Bjoerkloeven
Pantern
tisdag, den 16 januari 2018
19:00
Oskarshamn
BIK Karlskoga
onsdag, den 17 januari 2018
19:00
AIK
Bjoerkloeven
19:00
Almtuna
MoDo
19:00
Pantern
HC Vita Haesten
19:00
Soedertaelje
Vaesterviks IK
19:00
Timraa
Leksands
19:00
Tingsryd
Troja/Ljungby
fredag, den 19 januari 2018
19:00
Almtuna
Soedertaelje
19:00
HC Vita Haesten
AIK
19:00
Timraa
MoDo
19:00
Tingsryd
Pantern
19:00
Vaesterviks IK
Bjoerkloeven
lördag, den 20 januari 2018
15:15
Leksands
BIK Karlskoga
15:15
Troja/Ljungby
Oskarshamn
tisdag, den 23 januari 2018
19:00
HC Vita Haesten
Almtuna
19:00
Pantern
Soedertaelje
onsdag, den 24 januari 2018
19:00
BIK Karlskoga
Vaesterviks IK
19:00
Bjoerkloeven
Timraa
19:00
Leksands
Oskarshamn
19:00
MoDo
Tingsryd
19:00
Troja/Ljungby
AIK
torsdag, den 25 januari 2018
19:00
Almtuna
Pantern
fredag, den 26 januari 2018
19:00
AIK
MoDo
19:00
Oskarshamn
Bjoerkloeven
19:00
Soedertaelje
BIK Karlskoga
19:00
Timraa
Troja/Ljungby
19:00
Tingsryd
HC Vita Haesten
19:00
Vaesterviks IK
Leksands
söndag, den 28 januari 2018
16:00
MoDo
AIK
16:00
Pantern
Almtuna
18:30
BIK Karlskoga
Soedertaelje
18:30
Leksands
Vaesterviks IK
måndag, den 29 januari 2018
19:00
Bjoerkloeven
Oskarshamn
19:00
HC Vita Haesten
Tingsryd
19:00
Troja/Ljungby
Timraa
onsdag, den 31 januari 2018
19:00
Almtuna
Tingsryd
19:00
Bjoerkloeven
BIK Karlskoga
19:00
HC Vita Haesten
Timraa
19:00
MoDo
Oskarshamn
19:00
Pantern
AIK
19:00
Soedertaelje
Leksands
19:00
Troja/Ljungby
Vaesterviks IK
fredag, den 2 februari 2018
19:00
Leksands
Bjoerkloeven
19:00
Oskarshamn
HC Vita Haesten
19:00
Timraa
Pantern
19:00
Tingsryd
Soedertaelje
lördag, den 3 februari 2018
15:15
AIK
Almtuna
15:15
Vaesterviks IK
MoDo
18:00
BIK Karlskoga
Troja/Ljungby
måndag, den 5 februari 2018
19:00
Pantern
Oskarshamn
tisdag, den 6 februari 2018
19:00
HC Vita Haesten
Vaesterviks IK
onsdag, den 7 februari 2018
19:00
Almtuna
Timraa
19:00
BIK Karlskoga
MoDo
19:00
Soedertaelje
Bjoerkloeven
19:00
Tingsryd
AIK
19:00
Troja/Ljungby
Leksands
fredag, den 9 februari 2018
19:00
AIK
Soedertaelje
19:00
BIK Karlskoga
HC Vita Haesten
19:00
Bjoerkloeven
Troja/Ljungby
19:00
Leksands
MoDo
19:00
Timraa
Tingsryd
lördag, den 10 februari 2018
15:15
Oskarshamn
Almtuna
18:00
Vaesterviks IK
Pantern
söndag, den 11 februari 2018
16:00
MoDo
HC Vita Haesten
tisdag, den 13 februari 2018
19:00
Soedertaelje
Troja/Ljungby
onsdag, den 14 februari 2018
19:00
Almtuna
Vaesterviks IK
19:00
HC Vita Haesten
Leksands
19:00
Pantern
BIK Karlskoga
19:00
Tingsryd
Oskarshamn
torsdag, den 15 februari 2018
19:00
AIK
Timraa
19:00
Bjoerkloeven
MoDo
fredag, den 16 februari 2018
19:00
Leksands
Pantern
19:00
Vaesterviks IK
Tingsryd
lördag, den 17 februari 2018
15:15
BIK Karlskoga
Almtuna
15:15
Oskarshamn
AIK
15:15
Timraa
Soedertaelje
18:00
Troja/Ljungby
MoDo
söndag, den 18 februari 2018
16:00
Bjoerkloeven
HC Vita Haesten
måndag, den 19 februari 2018
19:00
Soedertaelje
MoDo
onsdag, den 21 februari 2018
19:00
AIK
Vaesterviks IK
19:00
Almtuna
Leksands
19:00
HC Vita Haesten
Troja/Ljungby
19:00
Pantern
Bjoerkloeven
19:00
Timraa
Oskarshamn
19:00
Tingsryd
BIK Karlskoga
fredag, den 23 februari 2018
19:00
BIK Karlskoga
AIK
19:00
Bjoerkloeven
Almtuna
19:00
Oskarshamn
Soedertaelje
19:00
Troja/Ljungby
Pantern
lördag, den 24 februari 2018
15:15
Leksands
Tingsryd
18:00
Vaesterviks IK
Timraa
tisdag, den 27 februari 2018
19:00
AIK
Leksands
19:00
Almtuna
Troja/Ljungby
19:00
Oskarshamn
Vaesterviks IK
19:00
Pantern
MoDo
19:00
Soedertaelje
HC Vita Haesten
19:00
Timraa
BIK Karlskoga
19:00
Tingsryd
Bjoerkloeven
fredag, den 2 mars 2018
19:00
BIK Karlskoga
Oskarshamn
19:00
Bjoerkloeven
AIK
19:00
HC Vita Haesten
Pantern
19:00
Leksands
Timraa
19:00
MoDo
Almtuna
19:00
Troja/Ljungby
Tingsryd
19:00
Vaesterviks IK
Soedertaelje
söndag, den 4 mars 2018
16:00
AIK
HC Vita Haesten
16:00
Bjoerkloeven
Vaesterviks IK
16:00
MoDo
Timraa
16:00
Oskarshamn
Troja/Ljungby
16:00
Pantern
Tingsryd
16:00
Soedertaelje
Almtuna
18:30
BIK Karlskoga
Leksands
onsdag, den 7 mars 2018
19:00
AIK
Troja/Ljungby
19:00
Almtuna
HC Vita Haesten
19:00
Oskarshamn
Leksands
19:00
Soedertaelje
Pantern
19:00
Timraa
Bjoerkloeven
19:00
Tingsryd
MoDo
19:00
Vaesterviks IK
BIK Karlskoga