Resultat24 Hockey : Sverige

Allsvenskan livescore, ligatabellen, hockey fixturer


 

03:41 (GMT+2)

den 1 augusti 2014

Tabell

Sverige – Allsvenskan

#LagMAVVOTFOTFGMIMMSP
1AIK000000000
1Almtuna000000000
1Asploeven HC000000000
1BIK Karlskoga000000000
1Bjorkloven000000000
1HC Vita Hasten000000000
1Karlskrona HK000000000
1Malmo000000000
1Mora000000000
1Oskarshamn000000000
1Rogle000000000
1Sodertalje000000000
1Timraa000000000
1Vaesteraas000000000

Spelprogram

Sverige – Allsvenskan

onsdag, den 10 september 2014
19:00
Timraa
Mora
torsdag, den 11 september 2014
19:00
AIK
Sodertalje
19:00
BIK Karlskoga
Asploeven HC
19:00
Karlskrona HK
Almtuna
19:00
Malmo
Bjorkloven
19:00
Vaesteraas
HC Vita Hasten
fredag, den 12 september 2014
19:00
Mora
Oskarshamn
19:00
Rogle
Timraa
lördag, den 13 september 2014
18:30
Almtuna
BIK Karlskoga
18:30
Asploeven HC
AIK
18:30
HC Vita Hasten
Malmo
18:30
Sodertalje
Vaesteraas
söndag, den 14 september 2014
16:00
Bjorkloven
Rogle
16:00
Oskarshamn
Karlskrona HK
tisdag, den 16 september 2014
19:00
AIK
Almtuna
19:00
BIK Karlskoga
Oskarshamn
19:00
Karlskrona HK
Timraa
19:00
Malmo
Sodertalje
19:00
Mora
Rogle
19:00
Vaesteraas
Asploeven HC
onsdag, den 17 september 2014
19:00
HC Vita Hasten
Bjorkloven
torsdag, den 18 september 2014
19:00
Almtuna
Vaesteraas
19:00
Asploeven HC
Malmo
19:00
Oskarshamn
AIK
19:00
Rogle
Karlskrona HK
19:00
Timraa
BIK Karlskoga
fredag, den 19 september 2014
19:00
Bjorkloven
Mora
19:00
Sodertalje
HC Vita Hasten
lördag, den 20 september 2014
16:00
AIK
Timraa
16:00
BIK Karlskoga
Rogle
16:00
Malmo
Almtuna
söndag, den 21 september 2014
15:00
HC Vita Hasten
Asploeven HC
måndag, den 22 september 2014
19:00
Karlskrona HK
Mora
19:00
Sodertalje
Bjorkloven
19:00
Vaesteraas
Oskarshamn
onsdag, den 24 september 2014
19:00
Asploeven HC
Sodertalje
19:00
Bjorkloven
Karlskrona HK
19:00
Mora
BIK Karlskoga
19:00
Oskarshamn
Malmo
19:00
Rogle
AIK
19:00
Timraa
Vaesteraas
torsdag, den 25 september 2014
19:00
Almtuna
HC Vita Hasten
fredag, den 26 september 2014
19:00
Asploeven HC
Bjorkloven
19:00
Malmo
Timraa
19:00
Vaesteraas
Rogle
lördag, den 27 september 2014
16:00
AIK
Mora
16:00
HC Vita Hasten
Oskarshamn
16:00
Sodertalje
Almtuna
tisdag, den 30 september 2014
19:00
Almtuna
Asploeven HC
19:00
Bjorkloven
BIK Karlskoga
19:00
Karlskrona HK
AIK
19:00
Mora
Vaesteraas
19:00
Oskarshamn
Sodertalje
19:00
Rogle
Malmo
19:00
Timraa
HC Vita Hasten
torsdag, den 2 oktober 2014
19:00
AIK
BIK Karlskoga
19:00
Almtuna
Bjorkloven
19:00
Asploeven HC
Oskarshamn
19:00
HC Vita Hasten
Rogle
19:00
Malmo
Mora
19:00
Sodertalje
Timraa
19:00
Vaesteraas
Karlskrona HK
lördag, den 4 oktober 2014
16:00
BIK Karlskoga
Vaesteraas
16:00
Bjorkloven
AIK
16:00
Karlskrona HK
Malmo
16:00
Rogle
Sodertalje
16:00
Timraa
Asploeven HC
söndag, den 5 oktober 2014
16:00
Mora
HC Vita Hasten
16:00
Oskarshamn
Almtuna
måndag, den 6 oktober 2014
19:00
BIK Karlskoga
Karlskrona HK
tisdag, den 7 oktober 2014
19:00
AIK
HC Vita Hasten
onsdag, den 8 oktober 2014
19:00
Almtuna
Mora
19:00
Asploeven HC
Karlskrona HK
19:00
Malmo
Vaesteraas
19:00
Rogle
Oskarshamn
19:00
Sodertalje
BIK Karlskoga
19:00
Timraa
Bjorkloven
fredag, den 10 oktober 2014
19:00
HC Vita Hasten
Karlskrona HK
19:00
Malmo
BIK Karlskoga
19:00
Oskarshamn
Bjorkloven
19:00
Sodertalje
Mora
19:00
Vaesteraas
AIK
lördag, den 11 oktober 2014
16:00
Almtuna
Timraa
16:00
Asploeven HC
Rogle
tisdag, den 14 oktober 2014
19:00
AIK
Malmo
19:00
BIK Karlskoga
HC Vita Hasten
19:00
Bjorkloven
Vaesteraas
19:00
Karlskrona HK
Sodertalje
19:00
Mora
Asploeven HC
19:00
Rogle
Almtuna
19:00
Timraa
Oskarshamn
torsdag, den 16 oktober 2014
19:00
Almtuna
Karlskrona HK
19:00
BIK Karlskoga
Asploeven HC
19:00
Bjorkloven
Malmo
19:00
HC Vita Hasten
Vaesteraas
19:00
Oskarshamn
Mora
19:00
Sodertalje
AIK
19:00
Timraa
Rogle
lördag, den 18 oktober 2014
16:00
AIK
Asploeven HC
16:00
BIK Karlskoga
Almtuna
16:00
Karlskrona HK
Oskarshamn
16:00
Malmo
HC Vita Hasten
16:00
Mora
Timraa
16:00
Rogle
Bjorkloven
måndag, den 20 oktober 2014
19:00
Vaesteraas
Sodertalje
tisdag, den 21 oktober 2014
19:00
Malmo
Rogle
19:00
Oskarshamn
BIK Karlskoga
onsdag, den 22 oktober 2014
19:00
Asploeven HC
Vaesteraas
19:00
Bjorkloven
HC Vita Hasten
19:00
Timraa
Karlskrona HK
torsdag, den 23 oktober 2014
19:00
Almtuna
AIK
19:00
Rogle
Mora
19:00
Sodertalje
Malmo
fredag, den 24 oktober 2014
19:00
BIK Karlskoga
Timraa
lördag, den 25 oktober 2014
16:00
HC Vita Hasten
Sodertalje
16:00
Karlskrona HK
Rogle
16:00
Mora
Bjorkloven
söndag, den 26 oktober 2014
16:00
AIK
Oskarshamn
16:00
Malmo
Asploeven HC
tisdag, den 28 oktober 2014
19:00
Almtuna
Malmo
19:00
Asploeven HC
HC Vita Hasten
19:00
Bjorkloven
Sodertalje
19:00
Mora
Karlskrona HK
19:00
Oskarshamn
Vaesteraas
19:00
Rogle
BIK Karlskoga
19:00
Timraa
AIK
torsdag, den 30 oktober 2014
19:00
AIK
Rogle
19:00
BIK Karlskoga
Mora
19:00
HC Vita Hasten
Almtuna
19:00
Karlskrona HK
Bjorkloven
19:00
Malmo
Oskarshamn
19:00
Sodertalje
Asploeven HC
19:00
Vaesteraas
Timraa
lördag, den 1 november 2014
16:00
Almtuna
Sodertalje
16:00
Bjorkloven
Asploeven HC
16:00
Karlskrona HK
BIK Karlskoga
16:00
Mora
AIK
16:00
Oskarshamn
HC Vita Hasten
16:00
Rogle
Vaesteraas
16:00
Timraa
Malmo
tisdag, den 4 november 2014
19:00
AIK
Karlskrona HK
19:00
Asploeven HC
Almtuna
19:00
BIK Karlskoga
Bjorkloven
19:00
HC Vita Hasten
Timraa
19:00
Sodertalje
Oskarshamn
19:00
Vaesteraas
Mora
tisdag, den 11 november 2014
19:00
Almtuna
Bjorkloven
19:00
BIK Karlskoga
AIK
19:00
Karlskrona HK
Vaesteraas
19:00
Oskarshamn
Asploeven HC
19:00
Rogle
HC Vita Hasten
onsdag, den 12 november 2014
19:00
Malmo
Mora
19:00
Timraa
Sodertalje
torsdag, den 13 november 2014
19:00
Vaesteraas
BIK Karlskoga
fredag, den 14 november 2014
19:00
Almtuna
Oskarshamn
19:00
HC Vita Hasten
Mora
lördag, den 15 november 2014
16:00
Asploeven HC
Timraa
16:00
Malmo
Karlskrona HK
16:00
Sodertalje
Rogle
söndag, den 16 november 2014
16:00
AIK
Bjorkloven
tisdag, den 18 november 2014
19:00
Oskarshamn
Rogle
onsdag, den 19 november 2014
19:00
BIK Karlskoga
Sodertalje
19:00
Bjorkloven
Timraa
19:00
HC Vita Hasten
AIK
19:00
Karlskrona HK
Asploeven HC
19:00
Mora
Almtuna
torsdag, den 20 november 2014
19:00
Vaesteraas
Malmo
fredag, den 21 november 2014
19:00
Bjorkloven
Oskarshamn
19:00
Karlskrona HK
HC Vita Hasten
19:00
Mora
Sodertalje
19:00
Rogle
Asploeven HC
19:00
Timraa
Almtuna
lördag, den 22 november 2014
16:00
AIK
Vaesteraas
16:00
BIK Karlskoga
Malmo
tisdag, den 25 november 2014
19:00
Almtuna
Rogle
19:00
Asploeven HC
Mora
19:00
HC Vita Hasten
BIK Karlskoga
19:00
Malmo
AIK
19:00
Oskarshamn
Timraa
19:00
Sodertalje
Karlskrona HK
19:00
Vaesteraas
Bjorkloven
torsdag, den 27 november 2014
19:00
Karlskrona HK
Almtuna
19:00
Mora
Oskarshamn
19:00
Rogle
Timraa
19:00
Vaesteraas
HC Vita Hasten
lördag, den 29 november 2014
16:00
Almtuna
BIK Karlskoga
16:00
Asploeven HC
AIK
16:00
Bjorkloven
Rogle
16:00
HC Vita Hasten
Malmo
16:00
Oskarshamn
Karlskrona HK
16:00
Sodertalje
Vaesteraas
16:00
Timraa
Mora
måndag, den 1 december 2014
19:00
AIK
Sodertalje
19:00
Malmo
Bjorkloven
19:00
Vaesteraas
Almtuna
tisdag, den 2 december 2014
19:00
BIK Karlskoga
Oskarshamn
onsdag, den 3 december 2014
19:00
AIK
Almtuna
19:00
HC Vita Hasten
Bjorkloven
19:00
Karlskrona HK
Timraa
19:00
Malmo
Sodertalje
19:00
Mora
Rogle
19:00
Vaesteraas
Asploeven HC
fredag, den 5 december 2014
19:00
Almtuna
Vaesteraas
19:00
Asploeven HC
Malmo
19:00
Bjorkloven
Mora
19:00
Oskarshamn
AIK
19:00
Sodertalje
HC Vita Hasten
19:00
Timraa
BIK Karlskoga
lördag, den 6 december 2014
16:00
Rogle
Karlskrona HK
måndag, den 8 december 2014
19:00
Vaesteraas
Oskarshamn
tisdag, den 9 december 2014
19:00
AIK
Timraa
19:00
BIK Karlskoga
Rogle
19:00
HC Vita Hasten
Asploeven HC
19:00
Karlskrona HK
Mora
19:00
Malmo
Almtuna
19:00
Sodertalje
Bjorkloven
torsdag, den 11 december 2014
19:00
Almtuna
HC Vita Hasten
19:00
Asploeven HC
Sodertalje
19:00
Bjorkloven
Karlskrona HK
19:00
Mora
BIK Karlskoga
19:00
Oskarshamn
Malmo
19:00
Rogle
AIK
19:00
Timraa
Vaesteraas
lördag, den 13 december 2014
16:00
AIK
Mora
16:00
Asploeven HC
Bjorkloven
16:00
BIK Karlskoga
Karlskrona HK
16:00
HC Vita Hasten
Oskarshamn
16:00
Malmo
Timraa
16:00
Sodertalje
Almtuna
tisdag, den 16 december 2014
19:00
Almtuna
Asploeven HC
19:00
Bjorkloven
BIK Karlskoga
19:00
Karlskrona HK
AIK
19:00
Oskarshamn
Sodertalje
19:00
Rogle
Malmo
19:00
Timraa
HC Vita Hasten
19:00
Vaesteraas
Mora
torsdag, den 18 december 2014
19:00
Asploeven HC
BIK Karlskoga
lördag, den 27 december 2014
16:00
AIK
BIK Karlskoga
16:00
Asploeven HC
Oskarshamn
16:00
Bjorkloven
Almtuna
16:00
HC Vita Hasten
Rogle
16:00
Mora
Malmo
16:00
Sodertalje
Timraa
16:00
Vaesteraas
Karlskrona HK
måndag, den 29 december 2014
19:00
BIK Karlskoga
Vaesteraas
19:00
Bjorkloven
AIK
19:00
Karlskrona HK
Malmo
19:00
Oskarshamn
Almtuna
19:00
Rogle
Sodertalje
19:00
Timraa
Asploeven HC
tisdag, den 30 december 2014
19:00
Mora
HC Vita Hasten
lördag, den 3 januari 2015
16:00
Asploeven HC
Karlskrona HK
16:00
Malmo
Vaesteraas
16:00
Mora
Almtuna
16:00
Rogle
Oskarshamn
16:00
Sodertalje
BIK Karlskoga
16:00
Timraa
Bjorkloven
söndag, den 4 januari 2015
16:00
AIK
HC Vita Hasten
tisdag, den 6 januari 2015
16:00
Almtuna
Timraa
16:00
Asploeven HC
Rogle
16:00
HC Vita Hasten
Karlskrona HK
16:00
Malmo
BIK Karlskoga
16:00
Oskarshamn
Bjorkloven
16:00
Sodertalje
Mora
torsdag, den 8 januari 2015
19:00
Timraa
Oskarshamn
19:00
Vaesteraas
AIK
fredag, den 9 januari 2015
19:00
BIK Karlskoga
HC Vita Hasten
lördag, den 10 januari 2015
16:00
AIK
Malmo
16:00
Bjorkloven
Vaesteraas
16:00
Karlskrona HK
Sodertalje
16:00
Mora
Asploeven HC
16:00
Rogle
Almtuna
tisdag, den 13 januari 2015
19:00
Vaesteraas
Rogle
onsdag, den 14 januari 2015
19:00
Sodertalje
AIK
torsdag, den 15 januari 2015
19:00
Asploeven HC
BIK Karlskoga
19:00
Bjorkloven
Malmo
19:00
HC Vita Hasten
Vaesteraas
19:00
Timraa
Rogle
fredag, den 16 januari 2015
19:00
Almtuna
Karlskrona HK
lördag, den 17 januari 2015
16:00
Oskarshamn
Mora
tisdag, den 20 januari 2015
19:00
AIK
Asploeven HC
19:00
Karlskrona HK
Oskarshamn
19:00
Malmo
HC Vita Hasten
19:00
Mora
Timraa
19:00
Rogle
Bjorkloven
19:00
Vaesteraas
Sodertalje
onsdag, den 21 januari 2015
19:00
BIK Karlskoga
Almtuna
torsdag, den 22 januari 2015
19:00
Timraa
Karlskrona HK
fredag, den 23 januari 2015
19:00
Almtuna
AIK
19:00
Asploeven HC
Vaesteraas
19:00
Bjorkloven
HC Vita Hasten
19:00
Oskarshamn
BIK Karlskoga
lördag, den 24 januari 2015
16:00
Rogle
Mora
16:00
Sodertalje
Malmo
tisdag, den 27 januari 2015
19:00
AIK
Oskarshamn
19:00
BIK Karlskoga
Timraa
19:00
HC Vita Hasten
Sodertalje
19:00
Malmo
Asploeven HC
19:00
Vaesteraas
Almtuna
onsdag, den 28 januari 2015
19:00
Karlskrona HK
Rogle
19:00
Mora
Bjorkloven
torsdag, den 29 januari 2015
19:00
Timraa
AIK
fredag, den 30 januari 2015
19:00
Almtuna
Malmo
19:00
Asploeven HC
HC Vita Hasten
19:00
Bjorkloven
Sodertalje
19:00
Oskarshamn
Vaesteraas
lördag, den 31 januari 2015
16:00
Mora
Karlskrona HK
16:00
Rogle
BIK Karlskoga
tisdag, den 3 februari 2015
19:00
AIK
Rogle
19:00
BIK Karlskoga
Mora
19:00
HC Vita Hasten
Almtuna
19:00
Karlskrona HK
Bjorkloven
19:00
Malmo
Oskarshamn
19:00
Sodertalje
Asploeven HC
19:00
Vaesteraas
Timraa
tisdag, den 10 februari 2015
19:00
Almtuna
Sodertalje
19:00
Bjorkloven
Asploeven HC
19:00
Karlskrona HK
BIK Karlskoga
onsdag, den 11 februari 2015
19:00
Oskarshamn
HC Vita Hasten
torsdag, den 12 februari 2015
19:00
Mora
AIK
19:00
Rogle
Vaesteraas
19:00
Timraa
Malmo
fredag, den 13 februari 2015
19:00
Asploeven HC
Almtuna
19:00
BIK Karlskoga
Bjorkloven
lördag, den 14 februari 2015
16:00
HC Vita Hasten
Timraa
16:00
Sodertalje
Oskarshamn
söndag, den 15 februari 2015
16:00
AIK
Karlskrona HK
16:00
Mora
Vaesteraas
måndag, den 16 februari 2015
19:00
Malmo
Rogle
tisdag, den 17 februari 2015
19:00
BIK Karlskoga
AIK
onsdag, den 18 februari 2015
19:00
Bjorkloven
Almtuna
19:00
Karlskrona HK
Vaesteraas
19:00
Oskarshamn
Asploeven HC
19:00
Rogle
HC Vita Hasten
19:00
Timraa
Sodertalje
torsdag, den 19 februari 2015
19:00
Mora
Malmo
fredag, den 20 februari 2015
19:00
Almtuna
Oskarshamn
19:00
Sodertalje
Rogle
19:00
Vaesteraas
BIK Karlskoga
lördag, den 21 februari 2015
16:00
AIK
Bjorkloven
16:00
Asploeven HC
Timraa
16:00
HC Vita Hasten
Mora
16:00
Malmo
Karlskrona HK
tisdag, den 24 februari 2015
19:00
Almtuna
Mora
19:00
BIK Karlskoga
Sodertalje
19:00
Bjorkloven
Timraa
19:00
HC Vita Hasten
AIK
19:00
Karlskrona HK
Asploeven HC
19:00
Oskarshamn
Rogle
19:00
Vaesteraas
Malmo
torsdag, den 26 februari 2015
19:00
AIK
Vaesteraas
19:00
BIK Karlskoga
Malmo
19:00
Bjorkloven
Oskarshamn
19:00
Karlskrona HK
HC Vita Hasten
19:00
Mora
Sodertalje
19:00
Rogle
Asploeven HC
19:00
Timraa
Almtuna
lördag, den 28 februari 2015
16:00
Almtuna
Rogle
16:00
Asploeven HC
Mora
16:00
HC Vita Hasten
BIK Karlskoga
16:00
Malmo
AIK
16:00
Oskarshamn
Timraa
16:00
Sodertalje
Karlskrona HK
16:00
Vaesteraas
Bjorkloven